Skocz do zawartości
Floryn

Msi b360m bazooka/i3 9100f nie wyświetla obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy chodź jakieś pojęcie o komputerach mam i dziś złożyłem komputer :

 

Płyta MSI b360m bazooka

Procek I3 9100f

Ram hyperx fury 2400mhz DDR 4

Karta MSI GTX 1060 3gb

Zasilacz silentiumpc Vero l2 500w

 

Dodam że zamówiłem aktualizacjie biosu płyty głównej żeby korzystać na niej z procesorów 9 gen.Wydaje mi się że nie została ona dokonana ponieważ gdy już wszytko złożyłem do "kupy" i odpaliłem pc to wszytko normalnie się zaczęło kręcić, klawiatura się zaświeciła i na tym zakończył się cały proces. Monitor nie wyświetla obrazu a przyciski na klawiaturze świeca się gdy na nią nacisne i przestają po 2 sekundach. Wszystko sprawdziłem zresetowałem bios i nadal nic.I tu moje pytanie czy to mogą być objawy nie zaktualizwanego biosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam że zamówiłem aktualizacjie biosu płyty głównej żeby korzystać na niej z procesorów 9 gen.Wydaje mi się że nie została ona dokonana ponieważ gdy już wszytko złożyłem do "kupy" i odpaliłem pc to wszytko normalnie się zaczęło kręcić, klawiatura się zaświeciła i na tym zakończył się cały proces. Monitor nie wyświetla obrazu a przyciski na klawiaturze świeca się gdy na nią nacisne i przestają po 2 sekundach. Wszystko sprawdziłem zresetowałem bios i nadal nic.I tu moje pytanie czy to mogą być objawy nie zaktualizwanego biosu?

 

najwyraźniej sklep zrobił Cie w trąbę albo płyta jest uszkodzona

wypadało by zrobić mu należyta reklamę ...

 

[i uważaj bo się zaraz zleca ludzie uważający I3 9100f za procek biurowy; ale RX 570 byłby tańszy od GTX 1060 3GB]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno podłączasz monitor do wyjść karty dedykowanej, a nie przypadkiem tych na płycie głównej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwyraźniej sklep zrobił Cie w trąbę albo płyta jest uszkodzona

wypadało by zrobić mu należyta reklamę ...

 

[i uważaj bo się zaraz zleca ludzie uważający I3 9100f za procek biurowy; ale RX 570 byłby tańszy od GTX 1060 3GB]

Części mam z morele.net bo zazwyczaj obsługa była dobra i szybka ale chyba komuś się nie chciał odrobić pracy :) w sumie obojętnie co ludzie napisze o tej i3 mi starcza bo gram w 1 grę a gtx'a kupiłem od znajomego za 600zł więc nie tak źle

 

Na pewno podłączasz monitor do wyjść karty dedykowanej, a nie przypadkiem tych na płycie głównej?

Tak napewno jest podłączony do karty graficznej, na monitorze też sprawdzałem czy nic się nie poluzowało ale było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Części mam z morele.net bo zazwyczaj obsługa była dobra i szybka ale chyba komuś się nie chciał odrobić pracy :) w sumie obojętnie co ludzie napisze o tej i3 mi starcza bo gram w 1 grę a gtx'a kupiłem od znajomego za 600zł więc nie tak źle

 

Tak napewno jest podłączony do karty graficznej, na monitorze też sprawdzałem czy nic się nie poluzowało ale było ok.

Przepłaciłeś...do tego wersja 3gb :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepłaciłeś...do tego wersja 3gb :thumbdown:

może I przepłaciłem chodź teraz najważniejsze jest dla mnie żeby komputer zaczął normalnie i bezproblemowo działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może I przepłaciłem chodź teraz najważniejsze jest dla mnie żeby komputer zaczął normalnie i bezproblemowo działać

 

To się zostaje albo odesłanie płyty do Morele, albo poszukanie jakiegoś używanego Celerona ósmej generacji w celu zaktualizowania biosu - choć raczej będzie ciężko, bo jest to sprzęt za nowy.

 

Lub na płytę główną zrób zwrot 14 -dniowy. Wtedy dosyć szybko kasę odzyskasz i kup w zamian płytę z chipsetem B365. Wtedy będziesz miał pewność że bios nie będzie za stary.

 

Np. Asus ROG STRIX B365-G GAMING (90MB11G0-M0EAY0)

 

Albo Gigabyte B365M D3H.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się zostaje albo odesłanie płyty do Morele, albo poszukanie jakiegoś używanego Celerona ósmej generacji w celu zaktualizowania biosu - choć raczej będzie ciężko, bo jest to sprzęt za nowy.

 

Lub na płytę główną zrób zwrot 14 -dniowy. Wtedy dosyć szybko kasę odzyskasz i kup w zamian płytę z chipsetem B365. Wtedy będziesz miał pewność że bios nie będzie za stary.

 

Np. Asus ROG STRIX B365-G GAMING (90MB11G0-M0EAY0)

 

Albo Gigabyte B365M D3H.

I chyba tak zrobię że ją odeślę i poszukam czegoś innego i na pewno chipset B365 nie wymaga aktualizacji biosu pod procki 9gen?Bo jak patrzyłem tą płytę asusa to pisze ze pod 8 gen jest i sam już nie wiem.I myślałem też żeby poszukać jakiegoś informatyka w okolicy i żeby mi zaktualizował i trochę czasu bym zaoszczędził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mam pytanie czy przez to że posiadam win 7 to komputer może nie wstać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie - póki nie masz naprawdę poważnych powodów - powinieneś przemigrować na win10.

 

Część chipsetów serii 300 nie posiada sterowników USB dla tego systemu (H310, B360, H370, Z390).

Sterowniki działają z H310C (odróżnienie między H310 a H310C nie jest widoczne w specyfikacjach), B365, Z370.

Brak sterowników oznacza niesprawność każdego portu wyprowadzanego z chipsetu - także USB 2.

 

Sam system na istniejącym dysku nie ma związku - zawsze powinieneś być w stanie zobaczyć POST i wejść do konfiguracji UEFI.

 

 

Ogólnie płyty B360/B365 są mało opłacalne. Zwykle preferuje się albo dopłacenie do Z370/Z390 (można używać szybkiego ramu + większa wartość na rynku wtórnym), albo pójście po kosztach i branie tanio H310/H310C, która spełnia wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie - póki nie masz naprawdę poważnych powodów - powinieneś przemigrować na win10.

 

Część chipsetów serii 300 nie posiada sterowników USB dla tego systemu (H310, B360, H370, Z390).

Sterowniki działają z H310C (odróżnienie między H310 a H310C nie jest widoczne w specyfikacjach), B365, Z370.

Brak sterowników oznacza niesprawność każdego portu wyprowadzanego z chipsetu - także USB 2.

 

Sam system na istniejącym dysku nie ma związku - zawsze powinieneś być w stanie zobaczyć POST i wejść do konfiguracji UEFI.

 

 

Ogólnie płyty B360/B365 są mało opłacalne. Zwykle preferuje się albo dopłacenie do Z370/Z390 (można używać szybkiego ramu + większa wartość na rynku wtórnym), albo pójście po kosztach i branie tanio H310/H310C, która spełnia wymagania.

właśnie myślałem nad zakupem win 10 ale postanowiłem z tym poczekać jeszcze chwilę z powodów finansowych,ale jeżeli się da jakoś zaktualizować z 7 to mógł bym to zrobić i przy okazji przeszedł bym na ssd.

 

I jeżeli powodem nie działania komputera jest nie zaktualizowany bios a chipset B360 jest dla mnie wystarczający to nie musiał bym zmieniać płyty głównej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąż ludzie piszą że możliwy jest upgrade - podczas instalacji wystarczy wpisać klucz win7.

 

 

Nie wiemy jakie warunki składają się na to, czy dany chipset jest wystarczający dla Ciebie czy nie. Pewnie H310 też by był. Ale teraz to raczej mało istotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąż ludzie piszą że możliwy jest upgrade - podczas instalacji wystarczy wpisać klucz win7.

 

 

Nie wiemy jakie warunki składają się na to, czy dany chipset jest wystarczający dla Ciebie czy nie. Pewnie H310 też by był. Ale teraz to raczej mało istotne.

Z Windowsem spróbuję może się uda

 

A z płytą zobacze jak się dowiem co z tą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak - ale bez żadnego systemu obraz z biosu powinien być. A jak nic nie ma to i tu system nic nie pomoże.

 

Kluczem od Windows 7 bez problemu aktywujemy Windows 10.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lub na płytę główną zrób zwrot 14 -dniowy. Wtedy dosyć szybko kasę odzyskasz i kup w zamian płytę z chipsetem B365. Wtedy będziesz miał pewność że bios nie będzie za stary.

 

Np. Asus ROG STRIX B365-G GAMING (90MB11G0-M0EAY0)

 

Albo Gigabyte B365M D3H.

B365M D3H ma wsparcie od BIOS'u F1 (pierwszego)

Kluczem od Windows 7 bez problemu aktywujemy Windows 10.

ale każdym czy BOX?

 

morele nie wykonało usługi aktualizacji biosu za która zapłacił ...

gdzie reklamacja?

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B365M D3H ma wsparcie od BIOS'u F1 (pierwszego)

 

ale każdym czy BOX?

 

morele nie wykonało usługi aktualizacji biosu za która zapłacił ...

gdzie reklamacja?

 

Każdym. Tylko ważne, że jak klucz jest OEM, aby nie był używany do aktywacji wcześniej minimum przez pół roku.

 

Często jest łatwiej aktywować Windows 10 takim kluczem niż Windows 7, przy którym jest rejonizacja. A wiadomo, że jak klucz jest do Finlandii przypisany przykładowo, a ktoś chce polską wersję Windows 7 aktywować to robi problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...