Skocz do zawartości
edekpenetrator

gry zamykają sie po 20,40min grania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem wszystkie gry wyłączają sie ( nie pokazując żadnych błedów) po prostu program się zamyka. Robiłem format 2 razy mam zainstalowany najnowszy sterownik od nividia.

 

 

specyfikacja sprzętu

 

procek: i5 2.3Ghz podkręcony do 4.6Ghz stabilnie według OCCT i prime95 puszczone na całą noc.

karta: Gtx 1070 MSI

dysk: adata sx8200 pro

zasilacz: RS-500-ASAB-L3 500W ( premiere miał w 2011 roku ponoć dobry)

płyta: Asus z170m gaming pro

bios: modyfikowany który umożliwia podkręcenie zablokowanych procków SKYLAKE z 2015roku.

chłodzenie: navis rgb wodne 240

ram: ballitix 3000Mhz CL 15 podkręcone do 3200Mhz testowane memtest86 ( 4 razy)

Problem jest od samego początku jak tego kompa składałem wcześniej miałem kartę rx 580 8gb też był ten problem.

 

Komputer składałem z używanych części około 2.3 tyg temu.

 

 

Już ręce załamuje nie wiem co robić nie wyświetlają mi się żadne błedy po prostu aplikacja zostaje zamknięta.

 

 

 

takie błedy mi wyskakują w podglądzie zdarzeń. w World of tanks nie wyswietla sie bład nawet w podglądzie zdarzeń po prostu apka sie zamyka..

 

Nazwa aplikacji powodującej błąd: GTA5.exe, wersja: 1.0.1737.6, sygnatura czasowa: 0x5d825c2d

Nazwa modułu powodującego błąd: GTA5.exe, wersja: 1.0.1737.6, sygnatura czasowa: 0x5d825c2d

Kod wyjątku: 0xc0000005

Przesunięcie błędu: 0x0000000000d0d5d9

Identyfikator procesu powodującego błąd: 0xb2c

Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01d57866e24f9dd2

Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Grand Theft Auto V\GTA5.exe

Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Grand Theft Auto V\GTA5.exe

Identyfikator raportu: 27d11656-6c84-4896-99d4-59d5dc964f19

Pełna nazwa pakietu powodującego błąd:

Identyfikator aplikacji względem pakietu powodującego błąd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, według GTA5 to OC jednak nie jest stabilne.

 

Spróbuj zacząć od poluzowania parametrów pracy ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co stoi na przeszkodzie, by zacząć od tego, czy w ogóle problem się pojawia na domyślnych ustawieniach w BIOSie (bez OC)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może to być wina zasilacza podaje złe napięcia i zamyka mi aplikacje ? Nie wyskakują żadne bsod oraz nie zacina mi sie komputer tak że muszę go resetować. Po prostu wyłączają mi sie dziwnie programy. Zostawiłem na noc gta v to wyłączył mi sie skype i gta v błedy są z podglądu zdarzeń.

 

Mam kilka sztuk ramów róznych testowałem na innych dalej jest to samo. Oczywiście wkładałem takie same 2x8Gb

 

 

 

 

 

Nazwa aplikacji powodującej błąd: SkypeApp.exe, wersja: 8.35.0.152, sygnatura czasowa: 0x5c523413

Nazwa modułu powodującego błąd: twinapi.appcore.dll, wersja: 10.0.18362.1, sygnatura czasowa: 0x42f071ca

Kod wyjątku: 0xc000027b

Przesunięcie błędu: 0x00000000000d5cc8

Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x2874

Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01d578cdadb12991

Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\Program Files\WindowsApps\Microsoft.SkypeApp_14.35.152.0_x64__kzf8qxf38zg5c\SkypeApp.exe

Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\Windows\SYSTEM32\twinapi.appcore.dll

Identyfikator raportu: 3955c94c-33c3-42d8-9016-8e4435a5d94d

Pełna nazwa pakietu powodującego błąd: Microsoft.SkypeApp_14.35.152.0_x64__kzf8qxf38zg5c

Identyfikator aplikacji względem pakietu powodującego błąd: App

 

 

 

Nazwa aplikacji powodującej błąd: GTA5.exe, wersja: 1.0.1737.6, sygnatura czasowa: 0x5d825c2d

Nazwa modułu powodującego błąd: GTA5.exe, wersja: 1.0.1737.6, sygnatura czasowa: 0x5d825c2d

Kod wyjątku: 0xc0000005

Przesunięcie błędu: 0x0000000000d0d5d9

Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x2ce4

Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01d578cbbc9ca99a

Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Grand Theft Auto V\GTA5.exe

Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Grand Theft Auto V\GTA5.exe

Identyfikator raportu: a7a54825-4e5c-4729-bf99-5ead321e7e31

Pełna nazwa pakietu powodującego błąd:

Identyfikator aplikacji względem pakietu powodującego błąd:

Edytowane przez edekpenetrator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także bez XMP (a więc na zegarach 2133-2400)?

 

Ta płyta przy premierze skylake wręcz słynęła z nieradzenia sobie z XMP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wyłączonym XMP jest tak samo na zegarach 2400Mhz. Zawsze po przetaktowaniu ramu robie memtest 4 cykle. Nie ma żadnych bledów zresztą jak włoze inne ramy to jest tak samo :(

 

 

nie ważne czy taktowanie ramu wynosi 2133Mhz czy 3500Mhz jest tak samo.

Edytowane przez edekpenetrator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go z drugiej ręki wiec nie wiem.

 

Zauwazyłem też inny problem lagowanie całego windowsa jak pisze tekst na forum to napisze coś a po 2 sekundach się pokazuje to co napisałem. Przy zminimalizowanym GTA V

 

Mój dysk to adata sx8200pnp kupiłem go na morele 7 dni temu możliwe ze jest uszkodzony kupiłem go w outlecie...

post-611794-15700153828889_thumb.png

Edytowane przez edekpenetrator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc to nie ES, tylko niżej taktowana wersja i5 Skylake, jakiś OEM.

 

Prawdę powiedziawszy, będzie ciężko zdiagnozować bez części zamiennych, co w tej chwili jest winne.

Czy jest to CPU, czy jest to płyta, PSU, czy może jakiś konflikt z dyskiem. Teoretycznie to ostatnie byłoby najprościej sprawdzić, jak masz jakieś HDD pod ręką, by postawić tymczasowo na nim system.

Można też spróbować odpalić komputer na integrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raz przy wyłączeniu komputera guzikiem jak zawiesił mi się w biosie po zbyt dużym oc pokazał mi się taki komunikat , dodam jeszcze że komputer sam z siebie mi sie nigdy nie wyłączył. Zasilacz do wymiany ?

post-611794-15700324084671_thumb.jpg

Edytowane przez edekpenetrator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przywróciłem wszystko do stockowych ustawień i jest dobrze nie wrzuca z gry ustawiłem procka na 4.25Ghz 1.39V oraz ram na 3456Mhz 1.5V timingi 16 18 18 39 2 i jest dobrze już przez 6 godzin gry.

 

Dam radę coś wycisnąć więcej z tego procka meczy mnie to ciagle ... procek na 4.6Ghz 1.4V level 6 działa dobrze przechodzi wszystkie testy jak OCCT , prime95 , cinebanch15 ma problem tylko w grach zamyka się aplikacja po godzinie grania może zwiększyć mu napięcie ?

 

W CPU Z napięcie pokazuje się czasem na 1.42V przy 4.6Ghz

Edytowane przez edekpenetrator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procka podkręcałem na samej szynie do 200 , uncore 23 procek ma 2.3Ghz stockowo.

post-611794-15700387705473_thumb.jpg

Edytowane przez edekpenetrator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najgorsze jest to że od biedy mógłbym zejść do 4.5Ghz ale nie do 4.25Ghz ... ( moja psychologiczna granica) Jak zszedłem do 4.25Ghz 1.39V jest dobrze gram już cały dzień i aplikacje sie nie wyłączają.

 

ram mam zawsze ustawiony na 1.5V 1.3V 1.25V zdjęcie poniżej.

post-611794-15700400741506_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli uncore pracuje na takich samych zegarach co cpu?

Obniż by wynikowo pracowało gdzieś w granicy 4GHz-4.2GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem Cache z 6600Mhz na 4000Mhz za co on odpowiada czy zmniejszając cache ratio z o 2600Mhz dużo strace na wydajności ? Ustawiłem Min.Cpu Cache ratio na 20 i max cpu cache również na 20 co daje w sumie 4000Mhz

Edytowane przez edekpenetrator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nierealne żeby Ci wcześniej cache pracował na takich zegarach. Ile raportowały programy diagnostyczne (np. hwinfo)?

 

Odpowiada m.in. za taktowanie cache L3 oraz dalszą komunikację z kontrolerem pamięci. Zwykle różnice są marginalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem cache pracował na 6600Mhz omyłkowo zmieniłem na tak wysokie wartości przez to były problemy teraz pracuje na 4200Mhz i procesor wreście pracuje stabilnie na 4.6Ghz bardzo dziękuje za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jest dużo lepiej niż było grałem sobie 3 dni bez żadnych crashy dziś był jeden z tym samym błędem w gta v , może podnieść napięcie na procku do 1.41V ? Aktualnie mam 1.4V ( level 6 ustawiony w biosie maksymalny level na mojej płycie to 7 ) procesor jest oskalpowany nałożony został ciekły metal pod IHS i na IHS pasta thermal grezzly widzę ze temperatury w stresie są niskie bo dochodzą maksymalnie w grach do 62 stopni mam założone chłodzenie wodne navis z dwoma wentylatorami.

 

Dodam ze przez ten lvl 6 czasami w CPU Z pokazuje mi się wartość wyższa niż ta która ustawiłem na sztywno np zamiast 1.4V jest 1.42V ale nie więcej.

 

Co sądzicie co zrobić żeby poprawić jego stabilność ? nie zależy mi specjalnie na tym procku kupiłem go za 250zl i chce korzystać maks 2 lata.

 

Gdzieś czytałem ze te procki mogę pracować przy 1.45V ale nie wiem czy to prawda wtedy chyba musiałbym obniżyć tel lvl w biosie bo by dodało 0.02V i by się zrobiło 1.47V

 

Dokładna nazwa procka: i5 6500TE

Edytowane przez edekpenetrator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to ta mistyczna degradacja cepa?

Sprawdzałeś setup jak gierki wywalało z jedynie oczko wyżej VCore?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...