Skocz do zawartości
snp512

D3D11 Lost Device Error

Rekomendowane odpowiedzi

Witojcie :)

 

Problem jest taki, że Sniper Elite 4 wywala się z tytułowym opisem błędu. Tak na oko w losowych momentach, ale dość regularnie, co 30-120 minut grania. Komp z siga, bez OC, karta po UV na 1846 Hz @ 925 mV. Temperatury wszystkiego w porządku. Sterowniki 436.30, ale to samo działo się również na dwóch wcześniejszych wersjach (nie pamiętam numerków). Nie wiem, czy ma to jakiekolwiek znaczenie, ale zauważyłem, że po crashu taktowanie rdzenia spada od razu do idle, ale taktowanie pamięci zostaje na maxie przez kilkanaście sekund i dopiero potem spada.

 

W innych grach, również bardziej wymagających od Snipera (Arma, Squad) zero problemów. Unigine i kilka różnych testów dostępnych w MSI Kombustorze również bez zająknięcia, bez artefaktów.

 

Wcześniej, na 1070, Sniper wywalił się może ze dwa razy w ciągu kilkudziesięciu godzin grania i z zupełnie innym komunikatem błędu.

 

W jaki sposób mógłbym poszukać przyczyny? Będę dźwięczny za podpowiedzi.

Edytowane przez snp512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem, ale od oczywiście cisza.

 

Zauważyłem jeszcze, że po takim crashu coś się dzieje z USB w kompie. Znika zasilanie niektórych portów (np. gasną mi diodki podpiętego na stałe joysticka). Czy to może oznaczać jakiś problem z zasilaczem? Albo płytą główną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Miałem kiedyś taki błąd na 770 GTX.

 

Była walnięta.

 

Ale Ty robisz UV, więc najpierw przywróć na domyślne, potem obniż taktowanie rdzenia o 100Mhz i daj overvolt ile się da, chyba +150 w MSI Afterburnerze.

 

Pamięci dla pewności też możesz dać -400Mhz.

 

Zawsze jest jakaś szansa, że to jeszcze zasilacz, ale główne podejrzenie idzie na kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przywróć na domyślne, potem obniż taktowanie rdzenia o 100Mhz i daj overvolt ile się da, chyba +150 w MSI Afterburnerze.

 

Pamięci dla pewności też możesz dać -400Mhz.

Jaki jest cel takich ustawień? Sprawdzić, czy na takim setupie nadal S4 wywala? Czy wypalić dziurę w PCB? ;)

 

Pytam bez grama ironii. Wolę rozumieć, co robię. :)

Edytowane przez snp512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jaką dziurę w pcb?

 

Jeśli obniżasz taktowania to sprawdzasz, czy coś nie padło - rdzeń i pamięci.

 

A że dasz +150 w MSI AF to jest to całkowicie bezpieczne i może poprawić stabilność.

 

Kwestia diagnozowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem, jak zaproponowałeś. Wróciłem z ustawieniami karty do seryjnych, rdzeń -100, pamięci -400. Napięcia i power limitu nie ruszałem. Pograłem w ten sposób z 7-8h i ani razu crash nie nastąpił. Najwidoczniej więc przesadziłem z UV.

 

Wróciłem więc do UV, ale podniosłem napięcie z 925 na 950 mV. Zaczynam testować.

Edytowane przez snp512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości przy 0.95v rdzeń na ilu puszczales ? Bo na necie widzę niby każdy z palcem w nosie robi 2ghz przy 1v, a moja sztuka niestety potrzebuje więcej napięcia :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie o ile pamiętam 1836 MHz. Jak będzie stabilnie, to spróbuję więcej.

 

Na 2 GHz to nie widzę szans. Przy 0,925 mV wywalało się w benchmarkach powyżej 1847 MHz. Chyba że każde dodatkowe 0,025 mV robi aż taką różnicę. Na seryjnych ustawieniach max. boost jaki widziałem był 1971 MHz czy coś koło tego. Ale karta szybko docierała do 83-85 *C i taktowanie spadało nawet w okolice 1600 MHz.

Edytowane przez snp512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...