Skocz do zawartości
vBB

Urządzenie wielofunkcyjne z drukarą kolorową

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam urządzenia wielofunkcyjnego do domu. Minimum raz w miesiącu będę drukował kilka stron.

 

Mam następujące wymagania:

 

1) musi być drukarka kolorowa

2) chciałbym skaner

3) musi być możliwość drukowania przez WiFi i AirPrint

 

Opcjonalnie chciałbym aby był automatyczny duplex, jednak jeśli ma to ZNACZĄCO podnieść cenę urządzenia to nie jest to konieczne.

 

I teraz pytanie - laser czy atrament? Jakie konkretnie urządzenie możecie polecić?

Nie mam jakiegoś konkretnego limitu cenowego, chciałbym najwyższy możliwy stosunek ceny do jakości.

Wiadomo jednak - im taniej tym lepiej, ale musi być to sensowny wybór, na lata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Jeżeli chcesz robić wydruki średnio raz w miesiącu to raczej tylko laser, bo tusze zwyczajnie zaschną.

 

Tylko że eksploatacja laserowej drukarki kolorowej jest droga.

 

Ostatecznie możesz kupić coś takiego: hp deskjet ink advantage 5075. Tusze nie są bardzo drogie. jak zaschną to i mała strata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gilban, myślę właśnie czy jest sens się pchać w urządzenia za ponad 1000 zł... Myślałem o Brother HL-L8260CDW, do tego tonery w granicach 150 zł można kupić (kolor + czarny), ale nie wiem w ogóle czy jest sens... Do moich zastosowań powinien wystarczyć zwykły atrament niby, byleby niedrogie tusze były i jakieś ewentualne zamienniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij sobie na dcp-j572dw ma wszystko co chiałbyś mieć. W podobnej cenie dcp-j105 ale nie ma duplexa. Sam używam j552dw i nie mam żadnych zastrzeżeń do samego drukowania nawet po dwóch czy trzech tygodniach bezczynności, jest coś takiego jak samoczyszczwnie głowicy więc tusz nie zasycha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij sobie na dcp-j572dw ma wszystko co chiałbyś mieć. W podobnej cenie dcp-j105 ale nie ma duplexa. Sam używam j552dw i nie mam żadnych zastrzeżeń do samego drukowania nawet po dwóch czy trzech tygodniach bezczynności, jest coś takiego jak samoczyszczwnie głowicy więc tusz nie zasycha.

 

No tak - ale jak ma on drukować raz w miesiącu, to lepsze są kartridże.

 

Bo jak drukarka będzie się w kółko czyścić to i tak tusz będzie wychodził, a dodatkowo "pampers" się kiedyś zapcha i będzie problem. Epson za wymianę pampersa każe sobie np. ekstra płacić. A ten ma dodatkowo licznik napełnienia.

 

A jak przez przypadek jednak głowica zaschnie to się robi problem. W przypadku kartridży problemu nie ma.

 

Więc ten Brother HL-L8260CDW nie jest zły - tylko że nie ma wbudowanego skanera.

 

Zresztą to nawet lepiej - ja tak właśnie mam - osobno drukarkę laser (mono) Xerox Phaser 3260V_DNI oraz do tego osobno skaner Epson Perfection V19. Jak się jedno zepsuje to drugie jest. A tak oba urządzenia lecą do kosza.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak - ale jak ma on drukować raz w miesiącu, to lepsze są kartridże.

 

Bo jak drukarka będzie się w kółko czyścić to i tak tusz będzie wychodził, a dodatkowo "pampers" się kiedyś zapcha i będzie problem. Epson za wymianę pampersa każe sobie np. ekstra płacić. A ten ma dodatkowo licznik napełnienia.

 

A jak przez przypadek jednak głowica zaschnie to się robi problem. W przypadku kartridży problemu nie ma.

 

Więc ten Brother HL-L8260CDW nie jest zły - tylko że nie ma wbudowanego skanera.

 

Zresztą to nawet lepiej - ja tak właśnie mam - osobno drukarkę laser (mono) Xerox Phaser 3260V_DNI oraz do tego osobno skaner Epson Perfection V19. Jak się jedno zepsuje to drugie jest. A tak oba urządzenia lecą do kosza.

 

 

Skoro w/w sprzęt nie spełnia wymogów podanych przez autora to po co proponujesz go, nie każdy ma miejsce na postawienie dwóch klamotów skoro można mieć wszystko w jednym za całkiem niezłą sumkę.

Osobiście kupuję tusze zamienniki za 2 - 3 pln a cały komplet to koszt 30 pln, w/w brother to koszt 60 pln przy całym komplecie. Fajnym sprzętem jest model Brothera podanym w ostatnim poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć w nawiązaniu do tematu to polecam tanie dużej pojemności tusze na napełniacze oryginały kolory ok 30 zł szt a czarny zależy od wersji drukarki 135ml za 60zł model który polecę to Epson ITS Eco Tank L6190 dodatkowo do niej masz zwrot od producenta cash back

 

https://www.mediaexpert.pl/urzadzenia-wielofunkcyjne-z-drukarka-atramentowa/urzadzenie-epson-ecotank-its-l6190,id-1021820?utm_source=Internal&utm_medium=link&utm_campaign=2019.07.00_Internal&utm_content=fcf2cbb450285857bdfdf61a71ff4d67

 

LUB

i jeszcze jeden model tańszy i też dobry Epson EcoTank ITS L4160

 

https://www.mediaexpert.pl/urzadzenia-wielofunkcyjne-z-drukarka-atramentowa/urzadzenie-epson-ecotank-its-l4160,id-1011508?utm_source=Internal&utm_medium=link&utm_campaign=2019.07.00_Internal&utm_content=fcf2cbb450285857bdfdf61a71ff4d67

druk dwustronny wejście na kartę wyświetlacz na nią też jest zwrot.

Polecam

Edytowane przez igor99gamez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...