Skocz do zawartości
kubinek83bb

Edifier r1600tIII - jakie alternatywy z subwooferem lub niżej schodzące

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam r1600tIII i brakuje w nich trochę najniższego basu, porównując do słuchawek ha-rx700, zarówno w wielu utworach, jak i w filmach i grach (jednak niskie tony robią robotę)

 

Szukam czegoś co zapewni właśnie większą ilość basu, zamówiłem microlab fc-330 2.1 żeby przetestować i ewentualnie zostawić jak się sprawdzą do takiego bardziej rozrywkowego grania.

 

Następne jakie przyszły mi do głowy to edifier r2600 z br z przodu, ale te zmieszczę koło monitora już na styk, 6.5" woofer powinien dać radę.

 

Są też w niezłej cenie jak na monitory M-Audio BX5 D3, tylko tu br jest z tyłu co chyba odpada przy biurku we wnęce ścianki meblowej.

 

Sporo osób poleca też Logitech z533, nawet na zagranicznych forach (tu są problemy z syczeniem w wielu egzemplarzach)

 

Microlab mc-Mhf60u?

 

A może 5.1 jakie mam od wielu lat przy TV Sony DAV-DZ260 https://allegro.pl/oferta/zestaw-kina-domowego-sony-dav-dz260-8436461086 o dziwo gra to przynajmniej dobrze i z dobrym basem i spokojnie można słuchać muzyki.

 

 

Czy w ogóle coś da radę dobrze zagrać w pokoiku 4x3m?

 

 

Może zna ktoś jeszcze inne opcje pasujące do moich zastosowań?

 

Najbardziej słyszalne braki w basie np w tym utworze z początku filmiku

i oczywiście innych basowych utworów, czyli raczej większości.

 

Chyba że dołożyć subwoofer? tylko jaki? koda sw1000? można ciąć aż na 35hz min, więc na pewno uda się zgrać z obecnym sprzętem, tylko tu bardzo duży problem gdzie go zmieścić 33cm szerokości.

 

Pokoik wygląda tak djRGBQf.jpg

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Fajny sprzęt, tylko za szerokie bydlaki :/ prawie 220mm szerokości czyli weszły by na styk prosto po obu stronach monitora, ale już nie mógłbym regulować pokrętłami...no i cena trochę zabija.

 

Chyba muszę celować w jakieś 2.1, lub dołożyć do obecnych subwoofer i zrobić 2.1.

 

Miałem canton as 10 sub ale jednak był on zestrojony bardziej pod kino domowe, musiałbym szukać czegoś innego.

 

Chwilowo wstrzymam się jeszcze do przyjścia tych fc330 a raczej modecomów mc-2110 i zobaczę na co je stać.

 

PS. Niedaleko mam Yamahe SW-P130 za 100zł na 16cm głośniku i paśmie realnym ok 48hz-110hz (bez spadków db) tylko nie wiem czy się zgra z edkami.

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

Chyba faktycznie subwoofer. Tu nie mam doświadczenia w temacie. Przyjrzalbym sie takiemu, który pozwala na dostrajanie pod resztę głośników. To chyba była kwestia regulacji fazy. Bez tego może się nie zgrać.

Jeśli chodzi o 2.1 - jeszcze żaden zestaw nie przypadł mi do gustu. Kiedyś napalałem się na logitech z2300, ale mi przeszło. Ludzie podmieniali satelitki na lepsze głośniki i podobno grało lepiej. Ja miałem wrażenie, że jest bas i niewiele ponad to.

Obecnie mam normalne stereo. Ale moje podstawkowe są chyba szersze od edifiera 2730.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej Edifier C3, ale sub jest spory jak na twoje warunki. Możesz też zbudować coś swojego ale na to trzeba mieć chęci i możliwości. Zresztą w tych warunkach nic nie zagra porządnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, czyli kombinuje dalej :)

 

Pierwsze będzie test samego fc330 2.1, ciekawe czy pokryje się to z bardzo pozytywnymi opiniami użytkowników.

 

Jeśli mnie nie zadowoli to spróbuje podłączyć subwoofer z fc330 do edków i zrobić 2.1.

 

Jeśli to też nie zda egzaminu to będę szukał jakiegoś subwoofera osobnego z 16cm głośnikiem i próbował to wszystko zgrać (na szczęście w edkach można nawet bas dać na 0 i zostają tylko średnie i wysokie tony)

 

Jeśli nadal nic z tego nie będzie to chyba kupie edifiery C3 (chociaż szerokość suba jest tu konkretna)

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych warunkach nic nie zagra odpowiednio, ale chyba to wie autor.

Można rzeczywiście dopełnić dolne pasmo subem, nie ma to nic wspólnego z jakością a tylko dopełnieniem, może być dudnienie, buczenie, ciągnący się bas, trzeba sprawdzić samemu ale teoretycznie mniejszy subwoofer tym lepiej w tak kiepskich warunkach.

 

Dawno temu siedząc przy biurku sub z Edkow C3 dawał radę jeżeli chodzi o dopełnienie dołu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu doszły mc-2110 i jestem trochę zaskoczony bo dałem za nie 100zł, a dźwięk jest o dziwo naprawdę dobry, a jak za tą cenę to rewelacyjny.

 

Bas schodzi teraz nawet w tych utworach co mi go brakowało i to bez problemu, o dziwo te szerokopasmowe głośniczki dają radę i to nadspodziewanie dobrze, średnica jest bardzo czysta i czytelna, wysokie w sam raz zarysowane (teraz już wiem czemu to kino sony daje radę na podobnych przetwornikach tylko troszkę mniejszych ale z br)

 

Testuje dalej i chyba zostaną jako głośniki do kompa, jednak testy na audiofanatyku nie kłamały i można spokojnie słuchać muzyki na tym zestawie, nie ma buczenia i dudnienia, w grach rewelacyjnie, to samo w filmach.

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wspomnianych wyżej R2730DB to na te stanowisko nie mają żadnego sensu, to nawet nie jest kwestia tego, że nie będzie się dało ich wykorzystać w pełni, co tego, że będą Cię męczyć przy takiej odległości od słuchacza i takiej odległości kolumna od kolumny. Zresztą tam z lewej to nawet by się ten jeden głośnik nie zmieścił.

 

Mam rozstawione R2600 też na małym biurku, ale nie aż tak, i zostawiłem je, bo gram jednak na słuchawkach głównie, a głośniki służą jako dodatek sporadycznie, natomiast zdecydowanie wymagają większej odległości od siebie i większej od słuchacza żeby dały radę rozwinąć skrzydła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie masz racje, u mnie duże 2.0 nie zagra bo za mało miejsca, nawet jak jakoś upcham na biurku to będą miały 2 m do ściany (od ich przodu) więc nie ma szans na dobre granie, nie mówiąc o tym że będą rozstawione od siebie na 70cm.

 

Modecomy mc-2110/Microlab fc-330 sprawdziły się bardzo dobrze, satelity udało się rozstawić na odległość 1.3m, dla subwoofera też znalazłem optymalne miejsce (gra bardzo fajnie i słychać go dobrze w całym pokoju), niezwykle udany model jak za taką kasę (przykładowo sub od creativa t5900 nie chciał mi dobrze zagrać jak bym nie kombinował - robiło się buczypudło że nie dało się słuchać, a bas był na min).

 

Ps. Właśnie przez tanie choć dość dobre słuchawki (jvc ha-rx700) których używałem wieczorami i w nocy, naszło mnie zmianę sprzętu, bo usłyszałem braki w niskim basie poprzednich głośników...

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...