Skocz do zawartości
Glenroy

Nowy zestaw 4-4.5k zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Daaawno mnie tutaj nie było, na tyle dawno, że moja historia sprzętu PC zakończyła się na LGA 775 ;)

 

Pora na zmianę dziadka. Kompletnie wypadłem z tematu hardware-u, także prosił bym Was o pomoc w tym temacie.

Potrzebuję kompa do 4-4.5 tys zł, bez systemu, z monitorem. Sprzęt typowo multimedialny, żeby dało się przyzwoicie zagrać w co nowsze tytuły i dało amatorsko obrobić jakiś krótki film z GoPro ;). Myślałem na początku nad takim lapkiem: Acer Nitro 5, ale stwierdziłem, że w podobnej cenie można by pewnie złożyć dużo fajniejszy zestaw stacjonarny, tym bardziej, że na głównej zalecie laptopów, czyli ich mobilności, kompletnie mi nie zależy :).

 

Siedziałem ostatni tydzień, żeby coś nie coś zorientować się w obecnym rynku. Co powiecie o takim zestawie?

https://www.x-kom.pl/lista/tvwfymtw1

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramy fajne, ale weż 2x8 gb a nie jedną 16 gb.

Zamiast Adata - corsair mp 510.

Grafika - dołóż do rtx 2060.

Ryzen 2600 bez x, jeżeli masz jakiekolwiek umiejętności podkręcania. TO sam sobie zegar podniesiesz w 5 minut.

EDIT//Chłodzenie - Thermalright Macho Rev. B 152/140mm będzie lepsze( sam montaż podobno nie za fajny).:) ..ale mugen też jest fajny.

Zasilacz jeżeli możesz - Seasonic Focus GX 650W 80 Plus Gold

 

EDIT// Co do monitora, swego czasu czytałem, że jest duża szansa trafić na egzemplarze z wyrażnym nieprawidłowym podświetleniem. Nie wiem czy coś się zmieniło.

 

Pewnie oczekujesz wyjaśnienia dlaczego takie zmiany, ale nie chce mi się pisać:) Może ktoś inny wyjasni.

Edytowane przez krzysiek20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramy fajne, ale weż 2x8 gb a nie jedną 16 gb.

Zamiast Adata - corsair mp 510.

Grafika - dołóż do rtx 2060.

Ryzen 2600 bez x, jeżeli masz jakiekolwiek umiejętności podkręcania. TO sam sobie zegar podniesiesz w 5 minut.

EDIT//Chłodzenie - Thermalright Macho Rev. B 152/140mm będzie lepsze( sam montaż podobno nie za fajny).:) ..ale mugen też jest fajny.

Zasilacz jeżeli możesz - Seasonic Focus GX 650W 80 Plus Gold

 

 

Ok, czyli mówisz coś takiego? https://www.x-kom.pl/lista/a4dbag7zw

 

EDIT// Co do monitora, swego czasu czytałem, że jest duża szansa trafić na egzemplarze z wyrażnym nieprawidłowym podświetleniem. Nie wiem czy coś się zmieniło.

 

Monitor był wsadzony po prostu "najpopularniejszy", tak żeby orientacyjnie podliczyć sobie całość, to jest jeszcze kwestia do przedyskutowania, w podobnej cenie jest w czym wybierać. Słyszałem, że AOC ma przyzwoite monitory, prawda to? :)

 

Pewnie oczekujesz wyjaśnienia dlaczego takie zmiany, ale nie chce mi się pisać:) Może ktoś inny wyjasni.

Nie, spoko. Rozumiem o co chodzi :) Grafika niewiele tak naprawdę zmienia w cenie, a jednak technicznie stoi trochę wyżej, wystarczy mi sam fakt ponad 2x większej przepustowości pamięci :). Z pamięciami pewnie też się wiele nie zmieniło i chodzi o fakt, że dual-channel jest po prostu wydajniejsze :).

 

Właśnie dlatego wkleiłem zestaw do weryfikacji, żeby osoby siedzące w temacie rzuciły swoim okiem, bo czasami niewielkim kosztem można wprowadzić duże zmiany :).

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość newmat1

Jak monitor do gier to jest teraz AOC 24G2U z fajnymi parametrami. No ale trzeba dorzucić parę stówek.

 

https://www.x-kom.pl/p/517973-monitor-led-24-aoc-24g2u.html

Zastanawiałem się nad tym monitorem, dobry jest? Teraz używam aktualnie Lenovo L24q-10 Srebrny Przekątna:23,8" Rozdzielczość:2560 x 1440, Matryca:LED, IPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po komentarzach w internecie o za dużym minimalnym kontraście, to pewnie bym mimo wszystko nie kupił.

 

Jeżeli interesuje was 144 hz to ktoś musi wam doradzić. Ja od siebie mogę tylko polecić Dell P2419H, bardzo dobry monitorek ale bez 144hz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli mówisz coś takiego? https://www.x-kom.pl/lista/a4dbag7zw

 

Doliczysz nawet jakieś szkło 75 Hz, to i tak będziesz w okolicach 4800 zł

Przy małej dopłacie masz wydajniejsze GPU RX 5700 oraz monitor 144 Hz VA https://proline.pl/koszyk/ca036d35

Dokładając jeszcze 50 zł monitor j.w na IPS i w tej cenie mimo wszystko raczej warto go brać.

 

Z drugiej strony jak chcesz wydać mniej, to też kwestia w co grasz.

Być możesz monitor 75 Hz i mniej wydajną GPU spokojnie ogarną tutaj temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz, zaraz, nie zrozumieliśmy się chyba należycie. Takim tokiem możemy się licytować i do 10 tys zł, bo zawsze będzie można "trochę" dopłacić i wsadzić tam coś lepszego, a to nie o to chodzi, żeby nagle z czterech, zrobić pięć tysięcy i brnąć w to dalej. Ja wiem, że łatwo się dokłada, szczególnie nie swoje pieniądze, ale to chyba nie tak powinno wyglądać.

 

Pisałem, potrzebuję komputera przede wszystkim multimedialnego, w którym będzie można sklecać sobie kilkuminutowe filmy z wakacji w jakości 720p/1080p@30/60fps, z możliwością ewentualnej możliwości zagrania w coś "nowszego", gdzie jestem takim fanatykiem przesiadywania przed komputerem, że "nowszy" jest dla mnie np. trzeci Wiesiek, w którego właśnie chciał bym mieć możliwość sensownie zagrać, ponieważ poza nim lubię sobie czasami zagrać w Skyrima, Medievala Total War, albo walnąć sobie z narzeczoną, przy lampce wina, rundkę w HoMM III. Wywalenie 5 koła na kombajn do takich rzeczy jest chyba mało sensowne? ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz ....

 

Ok, czyli mówisz coś takiego? https://www.x-kom.pl/lista/a4dbag7zw

 

Sam dałeś propozycję za 4300 zł bez monitora gdzie szkło liczymy około 600 - 700 zł więc razem wychodzi te mało sensowne 4900 - 5000 zł. Tyle ile moja propozycja razem z monitorem.

 

Patrząc na gry, to i spokojnie możesz sobie zejść do GTX 1660 Ti o wydajności praktycznie jak GTX 1070 i będzie prawie te 500 zł na kilkanaście, kilkadziesiąt winek https://proline.pl/koszyk/3f8c626a

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz ....

 

 

 

Sam dałeś propozycję ...

 

Kurde...moja wtopa, kompletnie nie zauważyłem tam monitora w zestawie, myślałem, że te prawie 5 koła, to za sam piec wyszło :D. Także cofam i przepraszam, mój błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...