Skocz do zawartości
Kwiecień

Adata SX8200 480GB - problem z prędkością zapisu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu (w sumie to chyba od reinstalacji systemu) mam problem z prędkością zapisu na dysku Adata SX8200 M2 480GB. Wcześniej zapis i odczyt były podobnej wartości, obecnie niestety tak jak widać na zdjęciu. System pracuje zauważalnie wolniej. Jakieś pomysły ?

post-36097-15701113826134_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z wersją PRO odczyt w miare ok zapis "tylko" 400-500. Możliwa jakas wadliwa partia lub coś w tym stylu?

 

https://prnt.sc/petasy

Edytowane przez Haxah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wątek, bo myślę nad zakupem. Widzę, że bardzo dużo ludzi w sieci o tym pisze :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już prawie rok sx8200 480GB, nigdy nie było z nim problemów. Może kwestia firmware ? Ja mam wersję SVN163, a transfery są takie jak deklarowane.

post-95875-15703636608426_thumb.jpg

post-95875-15703636655987_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ADATA od zawsze ma problem z utrzymaniem takiej samej jakosci swoich produktow. Czyli na zasadzie "zalezy jak trafisz" :)

 

@OP - nic nie zrobisz, bo goscie z ADATA zdjeli ze swojej www jakiekolwiek firmware do dyskow, wiec upgrade nie wchodzi w gre :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję za info @up. Zatem odwieczne pytanie, który lepszy: plextor mlc czy samsung tlc 3d :)

Edytowane przez CrazzyIwan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten problem jest od niedawna, a dysk mam już prawie rok. Wcześniej transfer był w okolicach 1500-1800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak śmieszna firma silicon power lepsza od adaty

 

9c9a67c19ad53b61.png

 

;);)

Ehh niedosc ze wersja 512 tansza o 30 złotych to jeszcze szybsza..

I zaraz ktos mi powie ze to tylko cyferki, ale gdybym chciał zapis pokroju 500MB to bym wział o wiele tanszy dysk na SATA a nie drozszy m.2

Strasznie dziwna sytuacja, biorac pod uwage ze OP ma taki problem po roku a ja ze stosunkowo niedawno zakupionym dyskiem...

Pierwszy i ostatni raz ADATA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam maiłem go kupować, ale min ten watek wzbudził moje obawy i wziąłem PNY/Silicon Power/Patiot Viper/Corsaira. :)

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystał ktos z gwarancji/zwrotu czegokolwiek?

Edytowane przez Haxah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-612596-1571839477608_thumb.jpg To jest dramat, omijać szerokim łukiem ADATA Edytowane przez Haxah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale odczyt znośny, czyli w połowie OK :E

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-612596-1571839477608_thumb.jpg To jest dramat, omijać szerokim łukiem ADATA

 

Kolego, a na jakiej wersji Windowsa masz te spadki :question: Przeważnie odczyt jest dobry a zapis jak w Sata 3 na starej kompilacji systemu :hmm: Nie pomagają nawet sterowniki producenta do NVMe, jedynie update windy :thumbup:

Edytowane przez _Robo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, a na jakiej wersji Windowsa masz te spadki :question: Przeważnie odczyt jest dobry a zapis jak w Sata 3 na starej kompilacji systemu :hmm: Nie pomagają nawet sterowniki producenta do NVMe, jedynie update windy :thumbup:

Windows update uruchamiany przynajmniej raz w tygodniu, nic nie ma do pobrania, informacje o windowsie w załączniku.

Ewidentna wina dysku, z samej ciekawości zakupiłem Corsair MP510 w wersji 480GB i nie ma problemów z zapisem, mogłem tak od razu i sobie zaoszczedzić nerwów, no ale zeby człowiek wiedział, ze sie przewróci to by sie połozył.. :/

post-612596-15718614832139_thumb.jpg

Edytowane przez Haxah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten problem wystepuje stale czy tylko w pewnych sytuacjach? Bo taka prędkość zapisu dla tego dysku wskazuje na zapchany Cache SLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś byłem miłosnikiem Adaty- peny, karty sd itp i zawsze po kilku latach już nie było kolorowo.

Jakoś zacząłem sie podświadomie trzymać od nich z daleka - też myślałem o sx8200, a kupiłem jednak corsair mp510.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...