Skocz do zawartości
Barteczek777

Jaki laptop do 3.5k do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuje laptopa do 3.5k do gier. Ktoś coś? Najlepiej z systemem chyba że bardziej opłaca się samemu wgrywać? Za słabo obeznany jestem :D Gry typu fifa 19.

 

Ktoś mi proponował coś takiego ASUS TUF Gaming FX505 R5-3550H z 8GB RAM, SSD 512GB oraz grafika GTX 1650 4GB

Edytowane przez Barteczek777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisz zastosowanie i budżet w tytule tematu, aby temat był zgodny z regulaminem działu. Napisz jaka przekątna, czy ma mieć system.

ASUS TUF Gaming FX505 R5-3550H/16GB/512 3399 złotych

Bez systemu i z 15 calową matrycą FHD IPS. CPU nie jest najszybszy w tym budżecie, ale powinien wystarczyć, o ile nie grasz w gry mocno zależne od procesora. Ma dobre przebiegi na baterii i dość wygodną klawiaturę.

Edytowane przez Stefan999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli system chcesz dokupić oddzielnie, to nie będzie taniej (koszt oryginalnego to ~500zł).

Najtaniej z systemem moim zdaniem wyjdzie:

Acer Nitro 5 i5-9300H/8GB/512/Win10 GTX1650 IPS za 3699zł

Co prawda to 200zł powyżej zakładanego budżetu, ale tak jak wspomniałem jest tu już system operacyjny. Karta graficzna, to podobniej jak w w/w Asusie GTX 1650. W Acerze procesor pochodzi od intela i jest to i5 (będzie nieco wydajniejszy od AMD). Jestu 8GB pamięci, ale wolny jeden slot pozwoli Ci na montaż kolejnego modułu 8GB. W tym modelu masz też możliwość zamontowania jeszcze dwóch dysków. Układ chłodzenia radzi sobie z tymi podzespołami.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fifa 20 by poszła? Jak sądzicie?

 

Poza tym 200-300 złotych różnicy nie robią. Zależy mi na czymś sprawnym żeby się nie zawieść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem używanego asusa g751 w wersji z 980m za 2100, w fifie 20 mam stałe 60 fps. Powinieneś bez problemu znaleść podobnego jeśli interesują cię używki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałeś dobrze trafić. Poza tym ja się nie znam żeby szukać używek :P Wole zapytać tutaj mądrzejszych bo tych kart i innych gadżetów jest sporo i nie wiem o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fifa 20 by poszła? Jak sądzicie?

 

Poza tym 200-300 złotych różnicy nie robią. Zależy mi na czymś sprawnym żeby się nie zawieść.

 

Na obu pójdzie, i5-8300H jest nieco wydajniejszy od Ryzena.

Jakość wykonania obu laptopów będzie na podobnym poziomie.

Nitro 5 powinien być nieco cichszy od Asus'a. Asusa będzie za to chłodniejszy-choć te różnice nie są jakieś znaczące.

Acer działa za to zdecydowanie dłużej na akumulatorze i można do niego dołożyć więcej dysków (ma 2xzłącze m.2+1xSATA).

Oczywiście nie bez znaczenia jest też kwestia wyglądu, ale tu już sam musisz zdecydować.

Cena jest również podobna, bo Asus z Windowsem 10 jest tylko 50zł tańszy:

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obu pójdzie, i5-8300H jest nieco wydajniejszy od Ryzena.

Jakość wykonania obu laptopów będzie na podobnym poziomie.

Nitro 5 powinien być nieco cichszy od Asus'a. Asusa będzie za to chłodniejszy-choć te różnice nie są jakieś znaczące.

Acer działa za to zdecydowanie dłużej na akumulatorze i można do niego dołożyć więcej dysków (ma 2xzłącze m.2+1xSATA).

Oczywiście nie bez znaczenia jest też kwestia wyglądu, ale tu już sam musisz zdecydować.

Cena jest również podobna, bo Asus z Windowsem 10 jest tylko 50zł tańszy: ASUS TUF Gaming FX505 R5-3550H/8GB/512/Win10X za 3649zł

A o co chodzi z tymi dyskami?;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o co chodzi z tymi dyskami?;p

 

W Asusie możesz zamontować w sumie dwa dyski, są dostępne następujące złącza:

-SATA, czyli takie w którym montujemy 2,5" dysk SSD lub HDD

-m.2, czyli przeznaczone do montażu dysków SSD.

 

W Acerze masz natomiast taki zestaw złączy:

-SATA

-2x m.2

W sumie możesz więc zamontować nawet 3 dyski (dokładnie 2 bo fabrycznie jeden jest przecież zamontowany).

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Asusie możesz zamontować w sumie dwa dyski, są dostępne następujące złącza:

-SATA, czyli takie w którym montujemy 2,5" dysk SSD lub HDD

-m.2, czyli przeznaczone do montażu dysków SSD.

 

W Acerze masz natomiast taki zestaw złączy:

-SATA

-2x m.2

W sumie możesz więc zamontować nawet 3 dyski (dokładnie 2 bo fabrycznie jeden jest przecież zamontowany).

To teraz tak oficjalnie. Jaki wybrać żeby wyszło jak najlepiej? Oczywiście z Windowsem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz tak oficjalnie. Jaki wybrać żeby wyszło jak najlepiej? Oczywiście z Windowsem.

 

Jak widzisz laptopy są dosyć porównywalne, moim zdaniem którego być nie wybrał będziesz zadowolony.

P.S. Jedna uwaga Asus ma 120Hz matrycę, Nitro 5 60Hz, może to coś pomoże.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz laptopy są dosyć porównywalne, moim zdaniem którego być nie wybrał będziesz zadowolony.

P.S. Jedna uwaga Asus ma 120Hz matrycę, Nitro 5 60Hz, może to coś pomoże.

Czyli lepszy asus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepszy asus?

 

Każdy z tych laptopów ma wady i zalet, ale 120Hz matryca przyda się do mniej wymagających/bardziej dynamicznych gier, w tym m.in do Fify 20. Biorąc to pod uwagę, można powiedzieć, że tak, w tym wypadku Asus będzie lepszym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...