Skocz do zawartości
KaenV

Klawiatura z programowalnymi przyciskami.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak do tej pory używałem i jeszcze używam A4tech b120, z której jestem w zadowolony - przynajmniej kwestii użytkowania - wysokie klawisze z wysokim skokiem i czasem reakcji. Jednak przychodzi czas na zmiany i dokupienie czegoś, czego mi tu brakuje.

Kupiłem niedawno rocckat isku+ force fx, który okazał się badziewiem. Nie tylko, że klawisze rzekomo analogowe są o kant tyłka potłuc to klawiatura zwyczajnie ma jakieś opóźnione reakcje więc jutro odbiera ją kurier i wraca do sklepu.

I tu pojawia się pytanie co brać. Zależy mi na programowalnych przyciskach po lewej - dobrze by było, gdyby były one jak najbliżej reszty (niestety większość z tego co widzę jest idiotycznie odsuwana), a także mile widziane przyciski pod spacją.

Do tego tzw multimedialne czyli regulacja głośności i takie tam na oddzielnych,a nie jako funkcyjne.

Wolałbym membranówkę, bo jakoś mnie mechaniki nie przekonują- właściwie jedyna ich zaleta to podobno żywotność ale jak ktoś liczył, dobra membranówka to w teorii około 20 lat, a mechanik jakieś 100 :) Choć nie powiem, rozważam k95, bo bardzo mi się podoba to pokrętełko po prawej.

Cena.. powiedzmy, że jakieś 600 złociszy. Tak +/- acz im taniej tym lepiej, na siłę dużo wydać nie chcę, a klawiaturami za 150zł też nie gardzę.

Wielka podpórka pod łapsko jest dodatkową dużą zaletą.

 

Dodam, że mieszkam w UK, a zatem niestety dostęp a4tech czy genius i innych takich mam mocno okrojony.

 

Jak coś pominąłem to dodam potem.

 

Edit: Już mam - to co mnie zniechęca np do k55 poza daleko ustawionymi przyciskami G+ to podświetlenie. Lubię je ale tzw. czyste tylko same klawisze, a nie całą dyskotekę, która mnie zwyczajnie irytuje.

Edytowane przez KaenV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...