Skocz do zawartości
r3jn

Problem z Kingston predator rgb 3200 ddr4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem posiadam owe pamięci plus ryzen 3600 na plycie tomahawk max i tak chodzi głównie o jedną grę.. Mortal kombat 11 często wywala mi błąd poszukałem w necie i ludzie piszą by wyłączyć oc pamięci no i ok ja pamięci podkrecony h nie mam tylko mam profil XMP i wyłączenie profilu pomogło ale w tym momencie mam 2400 a nie 3200 gwarantowane...

Pamięci sprawdzane mem testem na XMP i zero błędów ktoś wie jak to rozwiązać? Pamięci na gwarancję czy co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XMP to nic innego jak profil OC i też nie jest gwarantowane przez żadnego producenta, tak na marginesie ;)

Czy jest to powtarzalne, że wyłączenie XMP likwiduje problem ze stabilnością? Są jakieś błędy w innych grach? Sprawdź stabilność RAMu programem Dang Wang Memtest lub wbudowanym testem w Ryzen Dram Calculator z przejściem minimum 400% całego RAMu, przy włączonym profilu i wyłączonym, jeśli wywali choć jeden błąd to przerwij test po chwili i napisz, przy ilu %, czy to był np. tylko 1 błąd, czy bardzo szybko np. 100000 błędów. Zwykły memtest nie nadaje się do testowania podkręconego RAMu.

RAM masz w których slotach zamontowany?

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw ustaw właściwą wartość napięcia pamięci dla profilu XMP (płyta może zaniżyć), potem ściągnij TestMem5 (TM5) i przetestuj czy nie ma błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam tylko w tej jednej grze jest problem... na necie szukalem problemu i osoby które maja problem zwykle zaniżaja oc ramu albo itp. wtedy gra nie wywala błędów inne gry działają ok... pamieci na xmp 3200 przechodzą testy w memtest z pod usb pozniej testowałem go testmem5 na 10 cykli i zero błędów.. byc moze ta gra jest uczulona na wysokie ustawienia ramu ? napiecie ramu 1.35 na xmp dzwiglem na 1.4 i dalej to samo i tak jak mówie tylko w tej jednej grze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://proline.pl/pamiec-hyperx-predator-rgb-16gb-2x8gb-ddr4-3200mhz-cl16-xmp-hx432c16pb3ak216-p1378111

te pamięci to są 2 i 4 slot w dualu pracują

 

dziwne szukam na stronie msi wspieranie tych pamięci to wspiera tylko single rank...i profil 2 na 3000 a płyta x570 już wspiera 3200 profil mozliwe ze zmieni sie to z ktoryms biosem?

Edytowane przez r3jn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o co Ci chodzi? Przecież to są pamięci single rank, przynajmniej te cztery kości które ja mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to że gra mortal kombat wywala bledy na xmp i tylko ta gra a gdy wylacze xmp profil to gra dziala normalnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życie... ani producenci RAM, ani płyt głównych, ani procesorów nie gwarantują, że profile XMP zadziałają. Są one traktowane jak OC. Pozostaje Ci Ryzen DRAM Calculator i ręczne pieprzenie się z ustawieniami pamięci. A gwarancji bezbłędnego działania i tak nie będziesz miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w tym że w zadnym programie testowym pamieci nie wywala błedy... ani mem test ani amd calculator ani inne wszystkie testy przechodzi a problem jest tylko z ta jedna gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj podbić tRCD (drugi timing pamięci - zaraz obok CL) o jedną lub dwie wartości (np. z 16 na 18). Albo reinstal gry i nowe patche do niej i sterowniki grafiki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grę już 4 razy ściągnąłem na każdy inny dysk format itp... Ale na stronach widzę że nie tylko ja mam z tym problem zastanawiam się czy to nie problem nowych ryzenów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...