Skocz do zawartości
Gobli

Połączenie WiFi między biurami, dziwna utrata łączności

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

z góry przepraszam za używanie złej terminologii bądź nierozumienie pewnych sieciowych zagadnień, zwykle się sieciami nie zajmuję...

Ale do rzeczy:

Jest sobie Biuro A oraz Biuro B, nie da się ich połączyć skrętką ani światłowodem, chociaż są bardzo blisko siebie - więc balkon-w-balkon zostały spięte siecią bezprzewodową (odległość może 15-20 metrów, bez przeszkód).

Użyte urządzenia to Ubiquiti NanoStation M5 skonfigurowane o tak:

Biuro A

uhRuDer.png

 

 

Biuro B

Nuogywj.png

 

 

Jeżeli widok z innych zakładek będzie przydatny, piszcie, porobię screeny na początku tygodnia.

 

Samo połączenie między urządzeniami Ubiquiti działa, zdaje się, nonstop bez zakłóceń... Ale, codziennie w losowych odstępach czasu połączenie z komputera/serwera z biura A do komputera/serwera w biurze B (i tak samo w drugą stronę) jest przez kilkanaście minut niemożliwa (pingi między Ubiquiti latają bez strat).

 

W Biurze A sieć jest bardziej rozbudowana niż w B. W Biurze B jest router Linksys/Cisco RV082, switch Cisco 2950 z "podstawową" konfiguracją. W biurze A jest router Cisco ASA 5505, switch Cisco 4505 i 2950, trzy używane podsieci 192.168.0.0, 192.168.16.0 oraz 192.168.11.0. W 192.168.16.0 jest "dziwnie" ustawiony routing by klienci tej podsieci używali innej bramy - aktualnie podsieć ta jest prawie nie używana (czasem tylko ja, gdy chcę użyć innego IP).

 

Ewentualny zrzut konfiguracji Catalystów mogę dołączyć do tematu, jeżeli będzie przydatny.

 

Szykują mi się przeprowadzki zespołów między biurami, chciałbym móc bez obaw podłączać komputery z Biura B do Active Directory z Biura A... niestety z tymi losowymi przerwami w łączności nie mogę sobie na to pozwolić :(

Edytowane przez Gobli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie jest AP Client ustaw station WDS bo masz bez WDS

Dzięki za odp i sugestię - testuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie było włączone to będzie to.

Bez WDS jest problem z adresami MAC. Znaczna większość po drugiej stronie będzie pod adresem MAC LAN'u nanostacji i są jaja w komunikacji.

Jak jest routing czyli leci po IP nie ma problemów.

Bez WDS też jest duży problem z vlanami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie było włączone to będzie to.

Bez WDS jest problem z adresami MAC. Znaczna większość po drugiej stronie będzie pod adresem MAC LAN'u nanostacji i są jaja w komunikacji.

Jak jest routing czyli leci po IP nie ma problemów.

Bez WDS też jest duży problem z vlanami

 

Cóż...

 

Ping statistics for 192.168.0.12:
Packets: Sent = 88042, Received = 88042, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:Minimum = 0ms, Maximum = 686ms, Average = 1ms

 

 

Po dobie bez ani jednego timeoutu jestem gotów uznać, że po problemie.

Wirtualny browar bądź inny napitek Twojego wyboru Ci się należy za spostrzegawczość, dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zęby na tym zgryzlem wieszając setki tych urządzeń osobiście. Już o poważniejszych sprzętach tej firmy nie wspomnę :)

 

Taka sugestia. Na tej odległości ustaw tx power na 2dbm. To i tak będzie spora moc i nie powinno parametrów pogorszyć.

Nie będziesz innym zagluszac

Edytowane przez Szczota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...