Skocz do zawartości
RsNeo

Ogniwo peltiera TEC jako chłodzenie CPU + LC ?

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając stare śmiecie z czasów około 2008roku :E znalazłem ogniwo peltiera z takiego starego coolera Titan Amanda ;) <-- tak kiedyś coś takiego kupiłem i nawet używałem sporo czasu :cool:

Co myślicie o zastosowaniu samego takiego ogniwa w połączeniu z chłodzeniem wodnym ? CPU>Ogniwo>Blokopompa Ma to jakiś sens, jak myślicie ?

 

 

SideLarge.JPG

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to samo ogniwo było dosyć niskiej wydajności i przy dzisiejszych CPU (jak np. Twój) może go nie starczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to samo ogniwo było dosyć niskiej wydajności i przy dzisiejszych CPU (jak np. Twój) może go nie starczyć

 

No właśnie dziś już nie chce mi się mierzyć jego mocy ale ciekaw jestem czy taki pomysł ma jakikolwiek sens ?

Samo ogniwo pobiera sporo mocy a jego efektywność to ledwo 50% ... coraz bardziej myślę że to chyba nie ma sensu ;) ale może ktoś coś ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dziś już nie chce mi się mierzyć jego mocy ale ciekaw jestem czy taki pomysł ma jakikolwiek sens ?

Samo ogniwo pobiera sporo mocy a jego efektywność to ledwo 50% ... coraz bardziej myślę że to chyba nie ma sensu ;) ale może ktoś coś ...

Nie mogę teraz tego odszukać dokładnie ale pamiętam że ten Peltier miał coś koło 60W mocy czy jakoś tak. A to oznaczało, że po przekroczeniu około 70-90W na procesorze cooler drastycznie tracił na wydajności bo realnie tylko dwie rurki (te poniżej peltiera) odbierały ciepło z procesora. Gdy było poniżej to temperatura była bardzo niska. Bo mam nadzieję że znasz zasadę działania tego ogniwa? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że TECi umarły, bo ta metoda chłodzenia nie ma żadnego sensu. Wydajność kiepska, a do tego większy pobór energii. Zobacz sobie

,
oraz
.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...