Skocz do zawartości
Placeks

Cichutki kompaktowy zestaw domowy - duży ekran

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze

 

 

Dzięki Waszym radom uniknąłem wielu błędów mimo że głownie jestem obserwatorem.

 

Po 6 latach przyszedł czas na zmianę, nie ukrywam że dla mnie dość problemtyczną.

Do tej pory miałem pełną pasywkę:

 

Corsair CMSX4GX3M1A1600C9 8GB

Asus Q87T (1150/DDR3/SATA3/USB3)

Plextor PX-128M6M 128GB mSATA

Intel Core i5-4590T 2.0GHz LGA1150 OEM

Akasa Euler S

 

 

Pracuję głownie nocami jak już dzieciaki śpią.

Słucham dużo muzyki i nie lubie suszarek na biurku.

 

Cisza to dla mnie priorytet.

Nie gram, kompletnie.

Budżet to 3tyś zł.

 

 

- zdjęcia i ich obróbka (Corel, Photoshop)

- sporo filmów w 4K i więcej - tylko oglądanie

- kilkadziesiąt zakładek www

- multitasking biurowy

- w ciągu pół roku chciał bym podpiąć jakiś monitor ok 37cali ale na wysokiej rodziałce i odświeżaniu na poziomie 100-120Hz

 

Jeszcze 2 tyg wstecz myślałem nad powieleniem mojego zestawu ale w nowej wersji czyli.

 

Akasa Euler M

Intel i5-9400T (35W) Integra UHD630

Dysk Samsunga M2 – 250GB obleci – (mam podpięty NAS)

16GB Ram

 

I tu zaczęły się schody bo Integra 630 ma te same parametry co 6 i 7 generacja a co za tym idzie robię krok wstecz (tylko 4096 × 2304 60Hz)☹

Do tego ceny wszystkich miniaturek strasznie podbijają stawkę.

Czy możecie doradzić zestaw (teraz rozważam Ryzena – może integra jeśli obleci wysokie rozdziałki i odświeżanie) który będzie można ukryć w estetycznej kompaktowej obudowie a zarazem obsłuży potężny monitor – reszta też na pewno pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre media wymagają GPU z 4GB VRAM patrząc w przyszłość, dlatego proponuje wziąć używaną kartę pokroju 1050 tym bardziej, że coś tam obrabiasz. Np. taki Ryzen 1200 + GTX to ta sama cena jak nie niższa co intel z integrą.

 

Jakie to ma mieć wymiary, bo "kompaktowy to pojęcie względne..

Edytowane przez vegmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre media wymagają GPU z 4GB VRAM patrząc w przyszłość, dlatego proponuje wziąć używaną kartę pokroju 1050 tym bardziej, że coś tam obrabiasz. Np. taki Ryzen 1200 + GTX to ta sama cena jak nie niższa co intel z integrą.

 

Jakie to ma mieć wymiary, bo "kompaktowy to pojęcie względne..

 

Celuję w nowe podzespoły, nie chce ryzykować - za wszelkie sugiestie będe wdzięczny.

Obudowa:

Dopóki była to tylko płyta M-itx wraz z zewn zasilaczem to na prawdę mieściłem się w Euler M.

teraz skoro miała by być dodatkowa grafika, chłodzenie proca to robi się znacznie więcej...

Jeśli ma być jeden dysk M.2 , ewentualne chłodzenie proca, grafika i zasilacz - to trochę zajmuje miejsca zatem obudowa bez nadmiarowych zatok - warunek konieczny to cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen apu nie wspiera PlayReady 3.0, więc 4K HDR 10 odpada (chyba, że wyszły sterowniki umożliwiające taką funkcję dla apu

w co wątpię) po prostu niektóre usługi korzystają z zabezpieczeń typu HDCP 2.2/PlayReady takie jak Netflix, ale czy Ciebie to dotyczy?

 

HD 630 obsługuję 3840x2160 60hz, tylko potrzeba płyty obsługującej hdmi 2.0 + odpowiedniego kabla, ew. adaptera DP - HDMI 2.0, w przeciwnym

razie będzie to 1.4, czyli 30 kl/s, a sam napisałeś, celujesz w wyższe odświeżanie.

 

Jaki konkretnie ma być to monitor, bo ok. 37" 100hz jak wspomniałeś bardziej podchodzi pod TV. Na tanim 6bit+frc, czy 8bit z niską jasnością

na poziomie 250cd/m2 i małym kontrastem HDR raczej jest bez znaczenia bo uzyskasz tylko sztuczny efekt. Budżet wliczony także monitor?

 

A może jakiś TV z Androidem i Kodi z szybkim procesorem, 10bit 4K HDR10 VA z dużym kontrastem, a kompa zostawić?

Edytowane przez vegmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen apu nie wspiera PlayReady 3.0, więc 4K HDR 10 odpada (chyba, że wyszły sterowniki umożliwiające taką funkcję dla apu

w co wątpię) po prostu niektóre usługi korzystają z zabezpieczeń typu HDCP 2.2/PlayReady takie jak Netflix, ale czy Ciebie to dotyczy?

 

HD 630 obsługuję 3840x2160 60hz, tylko potrzeba płyty obsługującej hdmi 2.0 + odpowiedniego kabla, ew. adaptera DP - HDMI 2.0, w przeciwnym

razie będzie to 1.4, czyli 30 kl/s, a sam napisałeś, celujesz w wyższe odświeżanie.

 

Jaki konkretnie ma być to monitor, bo ok. 37" 100hz jak wspomniałeś bardziej podchodzi pod TV. Na tanim 6bit+frc, czy 8bit z niską jasnością

na poziomie 250cd/m2 i małym kontrastem HDR raczej jest bez znaczenia bo uzyskasz tylko sztuczny efekt. Budżet wliczony także monitor?

 

A może jakiś TV z Androidem i Kodi z szybkim procesorem, 10bit 4K HDR10 VA z dużym kontrastem, a kompa zostawić?

 

 

Netflix będzie odpalany.

Komputer ma być, TV to oddzielna sprawa.

Budżet na monitor oddzielny.

 

 

Njachetniej bym kupił jakiegoś OLED-a ale nie wiem jak TV sprawują się w roli monitorów...

Gdyby jednak zaszła konieczność kumna monitora

min

3840x2160

75-120Hz

 

Asus Designo

Samsung LC49

Sony

lub coś podobnego.Monitor liczę oddzielnie , zakup ok świąt.

 

W kwestii obudowy.

Nee chcę typowej budy tower, coś zgrabniejszego, co z przyjamnością postawię na biurku tuż obok monitora.

 

Moją uwagę zwróciły obudowy:

 

Fractal Node

BitFenix Phenom

Phantheks Etoo

Phanteks Ethoo EVOLV

Edytowane przez Placeks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Njachetniej bym kupił jakiegoś OLED-a ale nie wiem jak TV sprawują się w roli monitorów...
Przecież masz temat o tym:

http://forum.pclab.pl/topic/1292418-OLED-jako-monitor/page__view__findpost__p__15652012

http://forum.pclab.pl/topic/1292418-OLED-jako-monitor/page__view__findpost__p__15652336

To są ciekawe wpisy dwu kamikadze (trzeci jest bardzo mało wiarygodny, nie podał żadnych dowodów, że korzysta z niego jak z monitora).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płytka obsłuży 4K 60Hz https://www.x-kom.pl/p/461966-plyta-glowna-socket-1151-gigabyte-z390-i-aorus-pro-wifi.html

zasiłka standardowo https://proline.pl/zasilacz-seasonic-focus-gold-450-ssr-450fm-80plus-gold-450w-p1170205

pamięci https://www.x-kom.pl/p/481880-pamiec-ram-ddr4-crucial-16gb-3000mhz-ballistix-sport-lt-gray-cl15-2x8gb.html

be quiet! Shadow Rock Slim

Fractal Design NODE 304

4/4 w postaci i3-8100 będzie odpowiedni.

akurat te obudowy co wybrałeś mają dużo zatok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież masz temat o tym:

http://forum.pclab.pl/topic/1292418-OLED-jako-monitor/page__view__findpost__p__15652012

http://forum.pclab.pl/topic/1292418-OLED-jako-monitor/page__view__findpost__p__15652336

To są ciekawe wpisy dwu kamikadze (trzeci jest bardzo mało wiarygodny, nie podał żadnych dowodów, że korzysta z niego jak z monitora).

 

Przewertowałem cały wątek - faktycznie OLED ma przyszłość (pierwsze monitory już wychodzą) ale póki co TV do kompa to ryzyko (ale kusi niesamowicie)

 

 

 

Ta płytka obsłuży 4K 60Hz https://www.x-kom.pl/p/461966-plyta-glowna-socket-1151-gigabyte-z390-i-aorus-pro-wifi.html

zasiłka standardowo https://proline.pl/zasilacz-seasonic-focus-gold-450-ssr-450fm-80plus-gold-450w-p1170205

pamięci https://www.x-kom.pl/p/481880-pamiec-ram-ddr4-crucial-16gb-3000mhz-ballistix-sport-lt-gray-cl15-2x8gb.html

be quiet! Shadow Rock Slim

Fractal Design NODE 304

4/4 w postaci i3-8100 będzie odpowiedni.

akurat te obudowy co wybrałeś mają dużo zatok

 

Vegmer - nareszcie jakaś propozycja.

Faktycznie zasugerowałem multizatokowe budy - wyglądają fajnie ale faktycznie było by pusto - Ta od Ciebie ma sens - szkoda że bez USB 3.1.

Martwi mnie jedno - wszystkie wlwmenty maja wentylatory, zuże bo 140mm ale przesiadał bym się z pasywki na 3 wentylatorową maszynę - pewnie GPU dołoży swoje - co najmniejszym kosztem można by wychłodzic pasywnie - moje wymagania nie są super wygórowane (chyba najbardziej ten monitor i wysoka rozdziałka) ?

Masz jakąś sugestę co do GPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU i zasilacz w twoim przypadku nie załączy wentylatorów, a samo chłodzenie cpu od bq na silent wings jest mega ciche ~33db - będzie niesłyszalne.

Jedynym problemem mogą być wentylatory zainstalowane fabrycznie w obudowie ale to pod siebie regulujesz obroty. Ja mam 4 silent wings + maty

bitumiczne z każdej strony i nic nie słysze w nocy. Później coś podrzucę ale większość kart półpasywnych będzie dobra. Mimo wszystko bym jakąś

używaną przycelował na gwarancji a do tego czasu działał spokojnie na inegrze.

Edytowane przez vegmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU i zasilacz w twoim przypadku nie załączy wentylatorów, a samo chłodzenie cpu od bq na silent wings jest mega ciche ~33db - będzie niesłyszalne.

Jedynym problemem mogą być wentylatory zainstalowane fabrycznie w obudowie ale to pod siebie regulujesz obroty. Ja mam 4 silent wings + maty

bitumiczne z każdej strony i nic nie słysze w nocy. Później coś podrzucę ale większość kart półpasywnych będzie dobra. Mimo wszystko bym jakąś

używaną przycelował na gwarancji a do tego czasu działał spokojnie na inegrze.

 

 

Trochę uspokoiłeś mnie z tym GPU i zasilaczem - wciąż jednak małe wiatraczki mnie przerażąją - szczególnie na GPU.

Nie celuję w używkę - wolę dołzyć te 200-300zł (o kompie chcę zapomnieć na 3-4 lata), integry chyba nie warto skoro i tak zakupię zewnetrzne GPU.

 

Ad wetylatorów obudowy to zakładałem że nie potrzebuję ich wcale gdyż zarówno chłodzenie zasilacza czy CPU będzie samo wypychało nadmiar ciepła poza obudowę, oczywiście mniej efektywnie niż w przyp rasowego tunelu (zaciągająco - wyrzucającego).

W ostateczności jakieś 2 szt 140mm wolnoobrotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również zastanawiam się nad kompem do pracy, myślałem nad Ryzen 3400G, i nie rozumiem jakie MOBO potrzebuje do tego by podłączyć monitor 4k 60hz, czy hdmi starcza czy potrzeba DP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobie chodzi o samo podłączenie i wyświetlanie 4K? To oba kable będą działać. Tu masz o tyle dobrze, że np. tania B450M DS3H ma hdmi 2.0

 

Ale płyta nie rozwiąże problemu wysokiego odświeżania w filmach korzystających z zabezpieczeń. Netflixa nie odpalisz na tych ust. jak zostało wspomniane

wyżej w poście 5. Płyta obsłuży 60hz ale Ryzen nie dostał aktualizacji, czyli potrzebujesz zewnętrznej karty - hdmi 2.0 do wyświetlenia 60hz, wsparcia playready i hdcp 2.2. Czyli:

 

Ryzen + GPU od pascala w górę lub rx 400/500, najlepiej z 4gb vram.

Intel + GPU

albo sama integra HD 630 + płyta z hdmi 2.0

 

@Placeks Nie rozumiem twoich obaw, karta załączy się dopiero po przekroczeniu pewnej temperatury, zasilacz również. To nie są ciężkie zadania dla GPU żeby rozkręcić 1500rmp.

Możesz założyć pasywne chłodzenie na CPU ale mimo wszystko wentylator musi być w tak ciasnej obudowie, z samego procka nie wyciągniesz powietrza.

Edytowane przez vegmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Placeks Nie rozumiem twoich obaw, karta załączy się dopiero po przekroczeniu pewnej temperatury, zasilacz również. To nie są ciężkie zadania dla GPU żeby rozkręcić 1500rmp.

Możesz założyć pasywne chłodzenie na CPU ale mimo wszystko wentylator musi być w tak ciasnej obudowie, z samego procka nie wyciągniesz powietrza.

 

Chyba muszę zadać fundamentalne pytanie.

Czy obecne integry AMD (o intelu 630 wiem że nie) obsługują wysokie rozdziałki i odświeżanie czy potrzebuje zewnętrznej karty?

Jeżeli zewnętrzna to jaka karta - przy założeniu że nie gram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do obudowy to zależy gdzie masz zamiar ją postawić, bo fajne są "kostki" i te typowo htpc. Ja np pod tv mam SilverStone SST-GD09B, ale to już spora kobyła. Za to idealnie wpasowuje się w meble. Zanim włożyłem tam gtx1060 to działałem na pasywnym gt1030 od asusa w 4k 60Hz [7680x4320@60Hz Maximum Digital Resolution - według specyfikacji].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba muszę zadać fundamentalne pytanie.

Czy obecne integry AMD (o intelu 630 wiem że nie) obsługują wysokie rozdziałki i odświeżanie czy potrzebuje zewnętrznej karty?

Jeżeli zewnętrzna to jaka karta - przy założeniu że nie gram.

Przecież pisałem o tym. Tak, obsługują, ale do mediów strumieniowych i tak potrzebujesz karty.

Bierz intela z integrą, a z czasem możesz przecież dołożyć GPU np:

 

Chciałeś pasywną to masz kalmx-a https://www.x-kom.pl/p/397279-karta-graficzna-nvidia-palit-geforce-gtx-1050-ti-kalmx-4gb-gddr5.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click znajdziesz taniej.

Taniej wersja półpasywna https://www.x-kom.pl/p/333614-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-gtx-1050-ti-4gb-gddr5.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click

Edytowane przez vegmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisałem o tym. Tak, obsługują, ale do mediów strumieniowych i tak potrzebujesz karty.

Bierz intela z integrą, a z czasem możesz przecież dołożyć GPU np:

 

Chciałeś pasywną to masz kalmx-a https://www.x-kom.pl/p/397279-karta-graficzna-nvidia-palit-geforce-gtx-1050-ti-kalmx-4gb-gddr5.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click znajdziesz taniej.

Taniej wersja półpasywna https://www.x-kom.pl/p/333614-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-gtx-1050-ti-4gb-gddr5.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click

 

 

Juz mówię dlaczego tak drążę temat.

 

Kupię integrę , to i małą kompaktową obudowę. Za 4mies kupie monitor i będę musiał dokupić GPU. Nie dość że powielę GPU (ta z integry pójdzie jak rozumiem w odstawkę) to będe musiał zmienić obudowę.

Wyżej wspomniałeś o tym że integra intela 630 pójdzie ale max 60Hz (z odpowiednią płytą) zatem odpada.

Wychodzi na to że żeby mieć pełnie możłiwości czyt 4K lub więcej , >60Hz oraz HDCP 2.2 to muszę kupić zewnętrzne GPU ... Jak to sprawdzac na grafikach które przytoczyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że żeby mieć pełnie możłiwości czyt 4K lub więcej , >60Hz oraz HDCP 2.2 to muszę kupić zewnętrzne GPU ... Jak to sprawdzac na grafikach które przytoczyłeś?

 

 

1050Ti: DP 1.4, HDMI 2.0b, Dual Link-DVI; 7680x4320@60Hz; HDCP 2.2. Czego chcieć więcej? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1050Ti: DP 1.4, HDMI 2.0b, Dual Link-DVI; 7680x4320@60Hz; HDCP 2.2. Czego chcieć więcej? :P

 

120Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co teraz piszesz odnośnie wymagań co do grafiki, zupełnie nie idzie w parze z ciszą, od której zaczynałeś przymioty nowej maszyny.

Opcje masz II:

 

I

mała, pasywna jednostka z integrą ale na wypasie (i5/i7T). Doskonale sobie poradzi w większości tego, co potrzebujesz.

 

II

spora jednostka ze zwodowanym CPU i GPU. Nadmiarowa chłodnica - np jakaś MORA z wolnoobrotowymi wentylatorami pracującymi 400-500RPM. To poradzi sobie ze wszystkim, niemniej wymaga sporo miejsca. No i przede wszystkim w budżecie 3 tyś zapomnij abyś się zmieścił.

 

Ten pasywny HFX, którego ktoś podrzucał, to też całkiem ciekawe rozwiązanie, bo daje (o ile są heat pipy)możliwość wyciszenia GPU. Niemniej na pełnym pasywie też bym tego nie zostawiał a wrzucił jakiś wolnoobrotowy wentylator, aby wymuszał jakiś ruch powietrza.

 

Zdecydownie łatwiej będzie zamknąć się w budżecie przy opcji I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co teraz piszesz odnośnie wymagań co do grafiki, zupełnie nie idzie w parze z ciszą, od której zaczynałeś przymioty nowej maszyny.

Opcje masz II:

 

I

mała, pasywna jednostka z integrą ale na wypasie (i5/i7T). Doskonale sobie poradzi w większości tego, co potrzebujesz.

 

II

spora jednostka ze zwodowanym CPU i GPU. Nadmiarowa chłodnica - np jakaś MORA z wolnoobrotowymi wentylatorami pracującymi 400-500RPM. To poradzi sobie ze wszystkim, niemniej wymaga sporo miejsca. No i przede wszystkim w budżecie 3 tyś zapomnij abyś się zmieścił.

 

Ten pasywny HFX, którego ktoś podrzucał, to też całkiem ciekawe rozwiązanie, bo daje (o ile są heat pipy)możliwość wyciszenia GPU. Niemniej na pełnym pasywie też bym tego nie zostawiał a wrzucił jakiś wolnoobrotowy wentylator, aby wymuszał jakiś ruch powietrza.

 

Zdecydownie łatwiej będzie zamknąć się w budżecie przy opcji I.

 

 

W tym co piszesz jest jak dla mnie dużo sensu.

Od kilku dni przerzucam tylko obudowy celem znalezienia najlepszego kkompromisu czyt wielkość vs. wygląd.

Gdyby nie to że chciał bym móc skorzystać w najbliższej przyszłości z dobrodziejstw 4K na ekranie ok37" to w ogóle nie było by tematu i powielił bym mój obecny setup.

 

 

Wspomniałeś o wypasionej wersji T od intela ale to chyba nie załatwia sprawy bo tam ciągle siedzi HD630 zatem jedyne co uciągnie to obecne filmy nagrywane telefonami - a co za 2 lata?

Zakładam że zejde nieco z wymagań i ekran to będzie coś w stylu 3840 x 2160 ale na 120Hz - to ciągle potrzebuję czegoś lepszego niż obecne HD630 ale może nie potrzebuję wypasionej grafiki zewnetrznej bo jej po prostu nigdy nie wykorzystam (gry).

Czekanie na kolejną generację integr Intela to pewnie dopiero 2020 a na to nie mam czasu niestety:(

Edytowane przez Placeks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczekaj, a skąd Ty powiedz weźmiesz content 4K 120Hz, jestem ciekaw :D

 

Przecie UHD630 na dzień dziesiejszy spokojnie sobie poradzi z 4K 60Hz i to w zupełności wystarczy.

 

A za rok-dwa, kiedy standardy Display Port 2.0 oraz HDMI 2.1, zaczną się upowszechniać, nowe generacje integry/lepsze płyty, będą mieć wsparcie. Może pojawi się też do tego czasu więcej contentu o dużej gęstości. Na obecną chwilę mało materiałów jest w 4K60 a co dopiero 120Hz :E

 

Przerabiałem podobne rozterki do Twoich.

 

Rozwiązałem problem.

Złożyłem opcje I oraz II.

 

W I siedzi i7 8700T, 16GB i SSD NVMe. Całkowicie pasywna jednostka. Jedynie podświetlony przycisk power z tyłu podpowiada, że jednostka jest włączona.

Radość dla oka oraz ucha :E

 

dsc_5210loka2.jpg

 

dsc_5211uak0e.jpg

 

 

 

II to całkowicie zwodowana jednostka z zewnętrznym chłodzeniem AQ Aquaduct 720, overkill.

Edytowane przez Zizu32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczekaj, a skąd Ty powiedz weźmiesz content 4K 120Hz, jestem ciekaw :D

Przecie UHD630 na dzień dziesiejszy spokojnie sobie poradzi z 4K 60Hz i to w zupełności wystarczy.

A za rok-dwa, kiedy standardy Display Port 2.0 oraz HDMI 2.1, zaczną się upowszechniać, nowe generacje integry/lepsze płyty, będą mieć wsparcie. Może pojawi się też do tego czasu więcej contentu o dużej gęstości. Na obecną chwilę mało materiałów jest w 4K60 a co dopiero 120Hz :E

Przerabiałem podobne rozterki do Twoich.

 

Chyba będę musiał odpuścić te 120Hz bo nijak idzie połączyć wszystkie wymogi.

 

Zatem mam opcję:

 

1.

Składak

Obudowa Akasa Euler MX

Proc możliwe ze da rade i9 w wersji T

Płyta - fajnie gdyby miała wyjście TB 3.0, DP 1.4 oraz HDMI 2.0

 

Niestety grafika HD630

 

2.

Zestaw Intel NUC NUC8I7BEH - Core i7-8559U

Buda pasywna Akasa Turing

 

Grafika Iris 655 - w testach wydajniejsza od 630 ale chyba pod względem max rozdzielczości to podobnie jak 630 czyli 4K 60Hz .

 

Który ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...