Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam laptopa do +-3500zl. Jeśli będzie super mogę dać 4000zl.

 

 

Laptop ma służyć do programowania c++, java, c#, python, Unity, Android Studio itp. oraz ewentualnej pracy. Spoko by było, gdyby dało się odpalić na nim również jakiegoś minecraft na nudniejszym wykładzie.

 

 

Laptop może być z systemem lub bez, nie robi to różnicy.

 

 

Na mobilności bardzo mi nie zależy. Nie musi być ultra lekki ani mały. Przekątna - zdecydowanie 15 cali. Lepiej mi się używa takich laptopów. Ram 16GB. Dobry procesor. Wymóg to bateria, która wytrzyma spokojnie 4-5h+.

 

Chciałbym, żeby laptop był jakimś sprawdzonym modelem, który się nie psuje i nie grzeje. Ogółem jest dobrze wykonany i wygodny.

Dysk SSD obowiązkowo i na pewno większy niż 256GB.

 

Liczę na rozsądne propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam laptopa do +-3500zl. Jeśli będzie super mogę dać 4000zl.

 

 

Laptop ma służyć do programowania c++, java, c#, python, Unity, Android Studio itp. oraz ewentualnej pracy. Spoko by było, gdyby dało się odpalić na nim również jakiegoś minecraft na nudniejszym wykładzie.

 

 

Laptop może być z systemem lub bez, nie robi to różnicy.

 

 

Na mobilności bardzo mi nie zależy. Nie musi być ultra lekki ani mały. Przekątna - zdecydowanie 15 cali. Lepiej mi się używa takich laptopów. Ram 16GB. Dobry procesor. Wymóg to bateria, która wytrzyma spokojnie 4-5h+.

 

Chciałbym, żeby laptop był jakimś sprawdzonym modelem, który się nie psuje i nie grzeje. Ogółem jest dobrze wykonany i wygodny.

Dysk SSD obowiązkowo i na pewno większy niż 256GB.

 

Liczę na rozsądne propozycje.

 

 

Na intelu:

 

https://www.x-kom.pl/p/517997-notebook-laptop-156-acer-aspire-5-i5-10210-16gb-512-win10-mx250-srebrny.html?partnerid=100193606&sm12=NTk=&ts=1570280286&token=a3857dc7dece231c2bf9d9185c22b8ba&106

 

Na amd ryzen 3700:

 

https://www.x-kom.pl/p/502165-notebook-laptop-156-hp-pavilion-15-ryzen-7-3700-16gb-512-win10-blue.html?partnerid=100193606&sm12=NTk=&ts=1570280286&token=a3857dc7dece231c2bf9d9185c22b8ba&102

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Aspire 7 i5-9300H/16GB/512/Win10 GTX1650 IPS za 3999zł

Trochę dopłacasz, ale otrzymujesz tu przede wszystkim wydajny sprzęt, z dobrym procesorem (i5-8300H), 16GB pamięci i pojemnym i szybkim dyskiem SSD. To co należy zauważyć, to bardzo dobre czasy pracy laptopa na zasilaniu z akumulatora (4-5h spokojnie, myślę że nawet 7-8h nie powinno być problemem) oraz cichy układ chłodzenia. Na pochwałę zasługuje również klasyczny design, a także możliwość montażu jeszcze dwóch dysków. Pomimo wydajnych podzespołów całość waży 2,13kg. Aspire 7 posiada też aluminiową obudowę, matową matrycę FHD IPS i oczywiście podświetlaną klawiaturę.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up - to dobry lap z i5-9300 ale ten Acer z i5-8300 i 1050Ti i 16GB dla autora też będzie ok i 800zł taniej wyjdzie jeśli system będzie miał np. z uczelni.

Edytowane przez Longfellow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Longfellow- tak, ale jak już to brałbym wersję z matrycą IPS. Poza tym nowsza wersja ma nieco inny układ chłodzenia. Nie bez znaczenia moim zdaniem jest też już 16GB pamięci, 512GB SSD i większy (o 20%) akumulator. Jeżeli ) weźniemy pod uwagę tylko większą ilość pamięci i większy dysk SSD to okazuje się różnica w cenie wyniesie tylko 300zł, a dodatkowo dostajemy lepsze chłodzenie, większy akumulator, wydajniejszą kartę i większe możliwości rozbudowy dysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

 

@Longfellow

Co do MSI - wymieniony model ma dosyć słabą matrycę

DM - bardzo słabe czasy na baterii (po kontakcie z firmą, powiedzieli, że z 3h wytrzyma przy visual + wifi)

Lenovo - słyszałem wiele złych opinii o jakości ich sprzętu

 

 

@geforce_tm

 

Pierwsza propozycja wygląda na prawdę fajnie. Wiesz może jak z awaryjnością ogółem acer? W szczególności serii Aspire?

 

 

@przemekan

Z tego co opisujesz, wygląda na prawdę super. Przeczytałem jednak test w internecie i piszą o wysokich temperaturach w tym modelu. Miałeś może styczność z tym modelem i możesz powiedzieć coś więcej o temperaturach oraz awaryjności tych modeli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP Pavilion 15 i5-8265/16GB/960/Win10 Silver - 3549zł

Może spodoba Ci się laptop HP Pavilion z niskonapięciowym i5-8gen, który przyczynia się do dłuższej pracy na baterii. Laptop ma w standardzie 16GB RAM i pojemny dysk SSD 960GB z postawionym systemem.

 

Acer Aspire 5 i5-8265U/16GB/512/Win10 MX250 Czarny - 3199zł

W dobrej relacji ceny do otrzymanych podzespołów jest również laptop Acer Aspire 5 w tańszej wersji z procesorem i5-8265u, kartą MX250, szybkim SSD M.2 PCIe 512GB i systemem operacyjnym Windows 10 wliczonym w cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Aspire 7 i5-9300H/16GB/512/Win10 GTX1650 IPS za 3999zł

Trochę dopłacasz, ale otrzymujesz tu przede wszystkim wydajny sprzęt, z dobrym procesorem (i5-8300H), 16GB pamięci i pojemnym i szybkim dyskiem SSD. To co należy zauważyć, to bardzo dobre czasy pracy laptopa na zasilaniu z akumulatora (4-5h spokojnie, myślę że nawet 7-8h nie powinno być problemem) oraz cichy układ chłodzenia. Na pochwałę zasługuje również klasyczny design, a także możliwość montażu jeszcze dwóch dysków. Pomimo wydajnych podzespołów całość waży 2,13kg. Aspire 7 posiada też aluminiową obudowę, matową matrycę FHD IPS i oczywiście podświetlaną klawiaturę.

 

Kupilem tego laptopa w mediamarkt. Pojawił się problem:

 

Gdy używam laptopa w kompletnej ciszy i pracuje on na niskich obrotach wentylatorów, to co jakiś czas słychać bardzo niskie (ale za razem ciche) piski trwające 0,5-4sek. Najprawdopodobniej w okolicy wiatraczków(?)

Ogółem po przystawieniu ucha w okolice wylotu powietrza, oprócz normalnego szumu wentylatorów, słychać również cichy "pisk".

 

Gdy wiatraczki mocniej zaczynają działać to ustaje. Co może być powodem? Opłaca się oddawać laptopa (mam 30 dni na zwrot) i ewentualnie wymieniać na taki sam model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować wymienić go na inny egzemplarz, bo to raczej wina tego konkretnego wentylatora. Rozumiem, że jest tam SSD, a nie HDD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować wymienić go na inny egzemplarz, bo to raczej wina tego konkretnego wentylatora. Rozumiem, że jest tam SSD, a nie HDD?

 

Wymieniłem i niestety jest to samo. Nie każdemu to przeszkadza i nie każdy to słyszy (zapytałem kilka osób czy wszystko jest "ok"). Mi osobiście to dosyć przeszkadza.

Niestety jestem zmuszony zwrócic również ten egzemplarz i po prostu wybrać inny model laptopa.

 

Jeszcze jedno pytanie, ponieważ mam przywrócic komputer do ustawień fabrycznych do oddania. Jak to zrobić, tak żeby nie usunąć całego windowsa, klucza, sterowników itp, tylko żeby go przywrócić do stanu "z pudełka"?

Czy opcja "resetuj ustwienia komputera do stanu początkowego" w windows 10 to to czego szukam?

 

Jeśli tak, to której opcji użyć przy dyskach: "usuń tylko moje pliki" czy "usuń pliki i wyczyść dysk"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować wymienić go na inny egzemplarz, bo to raczej wina tego konkretnego wentylatora. Rozumiem, że jest tam SSD, a nie HDD?

 

Dobra, ogarnąłem i oddałem. Szukam czegoś innego. Rzuciłem okiem na te 3 modele - z opinii i poleceń.

 

U mnie na uczelni większosć osób ma niskonapięciowe procesory i mówią, że do takich rzeczy jak opisałem, to wystarcza. Jak bym chciał coś więcej porobić to mam PC.

 

 

Mógłbyś się wypowiedzieć na temat tych 3 modeli? - na pewno ułatwiło by mi to wybór.

 

https://www.x-kom.pl/p/476601-notebook-laptop-156-huawei-matebook-d-156-i5-8250u-16gb-4801tb-win10-mx150.html

https://www.x-kom.pl/p/474989-notebook-laptop-156-asus-vivobook-s530fn-i5-8265u-16gb-480-win10.html

https://www.x-kom.pl/p/518674-notebook-laptop-156-acer-aspire-5-i5-10210-16gb-512-win10-mx250-czarny.html

 

 

Huawei niby najsłabszy procesor, ale jednak opinie ma super, za równo w internecie jak i u znajomych.

 

Vovobooki też mają, ale mniej osób.

 

Aspire 5 kusi specyfikacją, jednak po tym Aspire 7 co oddałem pozostał chyba lekki niesmak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huawei- nie ma podświetlanej klawiatury, nie ma sekcji numerycznej.

Asus- ciężko się do czegoś przyczepić, ma podświetlaną klawiaturę z sekcją numeryczną.

Acer- trochę sobie utrudnił producent tym Aspire 7, ogólnie cała seria Aspire 5 jest raczej chwalona, tu również masz sekcję numeryczną i podświetlaną klawiaturę. Na plus najnowsza wersja procesora, oraz możliwość montaży jeszcze jednego dysku, na minus za to tylko jeden slot pamięci i obsługa max. 16GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huawei- nie ma podświetlanej klawiatury, nie ma sekcji numerycznej.

Asus- ciężko się do czegoś przyczepić, ma podświetlaną klawiaturę z sekcją numeryczną.

Acer- trochę sobie utrudnił producent tym Aspire 7, ogólnie cała seria Aspire 5 jest raczej chwalona, tu również masz sekcję numeryczną i podświetlaną klawiaturę. Na plus najnowsza wersja procesora, oraz możliwość montaży jeszcze jednego dysku, na minus za to tylko jeden slot pamięci i obsługa max. 16GB.

 

Dzięki za odpowiedź. Klawiatura bez podświetlenia to nie problem. Sekcji numerycznej nigdy w życiu nie używałem, więc chyba też nie problem(?).

Kolega ma Asusa vivobook ale starszy model (bez grafiki z i5-8250u) no i niestety ma piszczące cewki, więc nie wiem jak będzie z tym modelem.

 

Czy jeden slot na RAM 16GB to duży spadek wydajności do 2x8?

 

Chyba nic lepszego w podobnej cenie nie dostane od tych modeli.

Który z tych modeli byś polecił pod względem najmniejszej awaryjności i ogółem wysokiej jakości wykonania?

Edytowane przez CrazyFrog1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który z tych modeli byś polecił pod względem najmniejszej awaryjności i ogółem wysokiej jakości wykonania?

 

Ogólnie wybierałbym pomiędzy Huaweiem, a Acerem.Trzeba też mieć świadomość, że pod pełnym obciążeniem te laptopy mogą pohałasować, bo mają dedykowaną kartę, nieco gorzej wypada tu Huawei.

Tu masz np. test obu:

Huawei 

Acer

Czasy pracy są natomiast praktycznie identyczne.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wybierałbym pomiędzy Huaweiem, a Acerem.Trzeba też mieć świadomość, że pod pełnym obciążeniem te laptopy mogą pohałasować, bo mają dedykowaną kartę, nieco gorzej wypada tu Huawei.

Tu masz np. test obu:

Huawei 

Acer

Czasy pracy są natomiast praktycznie identyczne.

 

Patrząc na podzespoły chyba wezmę tego Acera. Może ten Aspire 7 to po prostu niewypał i nie ma co się do firmy zrażać.

Jak coś będzie nie tak z Acerem, to będę dalej myśleć. Dam znać ;)

Dzięki wielkie za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...