Skocz do zawartości
AdamS901

Brak dzwięku

Rekomendowane odpowiedzi

z miesiac temu nagle przestaly dzialac sluchawki w raz osobnym mikrofonem.

A ze z przodu obudowy mialem zepsute wejscie na mikro i sluchawki juz od 3 lat, to podlaczylem z tylu obudowy i nagle te z tylu tez przestaly dzialac. Sprawdzalem sluchawki w innych sprzetach to dzialaly a inne sluchawki w kompie rowniez nie dzialaly, to kupilem nowa obudowe, bo ta nawet byla za mała i juz bylem pewny ze bedzie dzialac. i sie mylilem.

Próbowałem nawet resetowac ustawienia do fabrycznych w win 10 co nie pomoglo i w ostatecznosci zresetowac caly windows w ustawieniach windowsu co rowniez nic nie pomoglo.

Komputer nie wyszukuje sluchawek i mikrofonu.

Wyszukuje tylko glosnik z monitora

Edytowane przez AdamS901

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś konkretów, karta w menadżerze urządzeń jest poprawnie wykryta i zainstalowana? Co to za płyta?

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem dodac ze dzialo sie to od kiedy kupilem nowy monitor ktory posiada glosniki, stopniowo sluchawki i mikrofon sie wylaczaly az do momentu kiedy wogole nie dzialaja

 

pisze ze dziala poprawnie

Edytowane przez AdamS901

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem dodac ze dzialo sie to od kiedy kupilem nowy monitor ktory posiada glosniki, stopniowo sluchawki i mikrofon sie wylaczaly az do momentu kiedy wogole nie dzialaja

 

pisze ze dziala poprawnie

 

 

może zacznij od najprostszej rzeczy czyli odinstalowania wszystkich sterowników od dzwięku i odłączeniu wszystkiego, potem podłącz słuchawki ale tylko z tyłu a nie z przodu i zobacz co sie dzieje. Miałem kiedys podobne akcje wiec wiem jak czasami windows odstawia szopki. Ciężko tak pomóc na odległość, bo w takich przypadkach sytuacja potrafi zmieniac się dynamicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odinstalowałem sterowniki i nadal tylko od monitora dziala, a inne pisze ze rozlaczone.

Moge sprobowac reinstalacje calego dysku z biosu plyty glownej i ponownego zainstalowania windowsa z plyty

Edytowane przez AdamS901

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w urządzenia audio (ppm na głośniczku w pasku /urządzenia audio] powyłączaj wszystko prócz głośników, które ustaw jako domyślne.

 

35c0130c49b8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pisze ze głosniki niepodlaczone :/

 

I nie moge ustawic na urzadzenie domyslne bo mam wyłączoną tą opcje (mam na szaro ten przycisk)

Edytowane przez AdamS901

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pisze ze głosniki rozłączone :/

Moze w takim razie masz wejście rozwalone, pozostaje Ci w takim przypadku tylko poprawne wpięcie przedniego panelu. (połączyć trzeba kabelkiem płytę z panelem przednim), lub zakup karty PCI/USB,

I nie moge ustawic na urzadzenie domyslne bo mam wyłączoną tą opcje (mam na szaro ten przycisk)

 

Ale zaznaczone są jak u mnie zielonym "ptaszkiem" ?

 

 

 

edit: Możesz jeszcze podpiąć słuchawki/głośniki od monitor, tylko musisz w ustawieniach zamiast głośniki ustawić jako domyślne monitor.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie dlatego kupowalem nową obudowe, i od razu bo tamta stara byla za mala

 

 

 

nie sa zielonym ptaszkiem

 

A jest mozliwosc ze hd audio jest rozwalone w plycie glownej?

Edytowane przez AdamS901

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze podpiąć słuchawki/głośniki od monitor, tylko musisz w ustawieniach zamiast głośniki ustawić jako domyślne monitor.

 

7ce6fec9e30b.jpg

 

 

PS Żeby działał Ci przedni panel, musisz go połączyć z płytą główną.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zielone wejscie w monitorze a gdy podlaczam sluchawki do monitora nadal dzwiek idzie z monitora

 

 

Chodzi ci o HD Audio? Jezeli tak to mam podpiety do plyty glownej

Edytowane przez AdamS901

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż co tam masz i jak ustawione. Jeśli dźwięk sam przełączał się na monitor i działo się to coraz częściej to całkiem możliwe że padło ci wyjście lub cały układ dźwiękowy na płycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż co tam masz i jak ustawione. Jeśli dźwięk sam przełączał się na monitor i działo się to coraz częściej to całkiem możliwe że padło ci wyjście lub cały układ dźwiękowy na płycie

Jakby padł cały układ to nie byłoby chyba dźwięku na monitorze, przecież grafia tylko przekazuje dźwięk, nie ma w niej karty dźwiękowej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zielone wejscie w monitorze a gdy podlaczam sluchawki do monitora nadal dzwiek idzie z monitora

 

Moze w menu monitora masz możliwość wyboru głośniki/słuchawki.

 

To co w koncu sie stalo?

Trudno tak na odległość zdiagnozować. Pokaz screena z tych ustawień co ja wklejałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika podaje dźwięk cyfrowy, więc nie korzystasz w tym przypadku z karty zintegrowanej czy jakiejkolwiek innej.

 

Moim zdaniem padło wyjście/dźwiękówka skoro nie wykrywa nawet podłączenia. Możesz jeszcze próbować pobawić się ze sterownikami. Wyłącz wszystkie urządzenia poza Realtek HD Audio (Głośniki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja bym po prostu podpiął słuchawki pod monitor, to musi działać sprawdź czy w menu monitora nie masz ustawień głośnik/słuchawki. A jak nie, to karta ta, albo inna, tutaj nie wiem jaka da Ci najlepszy dźwięk w podobnej cenie, ale działać będzie.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyła by nawet taka za 5-10zł, te mikrusy na USB są dość słabej jakości. Sprawdziłbyś przynajmniej czy to wina karty. Jeśli masz na płycie PCI to całkiem spoko są SB0460,SB0730, na pci-e z tanich będzie Xonar DGX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...