Skocz do zawartości
Angelomike91

Nowy komputer freezuje się w każdej grze.

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu złożyłem komputer. Próbuję pograć w Gta San Andreas i za każdym razem po jakimś czasie gra zawiesza się. Na monitorze zostaje ostatni obraz i dźwięk... dwa dni temu robiło mi się to prawie za każdym razem max minute po odpaleniu gry ale wczoraj udało mi się raz pograć 20 minut a wieczorem po ponownym usunięciu sterów za pomocą ddu i instalacji nowych grałem 2h i było ok. Dziś rano ta sama historia niestety po 20 minutach ciągły dźwięk i zero reakcji.

 

Co ciekawe po restarcie komputer chodzi, wentylatory działają ale dioda na monitorze miga i nic się nie wyświetla. Dopiero wyłączenie przyciskiem Power i uruchomienie na nowo pomaga.

 

Testowałem komputer za pomocą OCCT, Fur Mark. Wszystko działało. Póki co mam jeszcze nieaktywowany Win10 64bit.

 

Mój komputer to

 

650 Watt be quiet! Straight Power 11 Modular 80+ Gold

Intel Core i7 9700K 8x 3.60GHz So.1151 WOF

MSI MPG Z390 GAMING EDGE AC Intel Z390 So.1151 Dual Channel DDR ATX Retail

1000GB Samsung 970 Evo Plus M.2 2280 PCIe 3.0 x4 NVMe 1.3 3D-NAND TLC (MZ-V7S1T0BW)

Corsair VENGEANCE 3600MHZ 18-22-22-42

 

GTA odpalam na UHD 630 - 1080p i detalach wysokich wyciągam od 40 do 100 klatek. Sprawdzałem jeszcze Euro Truck Simulaor 2 i to samo.

 

Najbardziej mnie zastanawia fakt, że po restarcie nic nie wyświetla się na monitorze..

 

Pomóżcie Panowie bo człowiek zamiast się cieszyć nowym komputerem to tylko się denerwuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 10 zaktualizowany do najnowszej wersji? start-> wyszukiwarka > cmd > wpisz winver i enter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows nie był zaktualizowany. Zaktualizowałem i testuję. Komputer składałem sam. Temperatury CPU podczas gry max 42 stopni a GPU 35 stopni.

 

Muszę napisać też, że dziś podczas standardowego użytkowania monitor kilka razy się wyłączył i włączył po czym wywaliło błąd "sterownik igfx przestał działać ale odzyskał sprawność".

 

Przez chwilę podczas wyłączania zrobił się obraz pełen artefaktów ale wszystko wróciło do normy.

 

Dysk ssd to 970 evo plus więc chyba nie jest taki stary.

 

EDIT:

 

Dalej to samo ehh

Edytowane przez Angelomike91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, tamten temat. Próbowałem różnych sterowników. Problem jest chyba poważniejszy ponieważ teraz reinstalowałem system i podczas konfiguracji wstępnej obraz się zawiesił i po restarcie znowu tylko dioda na monitorze migała i nic poza tym się nie działo... Musiałem wyłączyć za pomocą przycisku i odpalić na nowo. Kurde teraz nie wiem czy mogłem coś sknocić przy składaniu. Duże prawdopodobieństwo, że procesor czy płyta jest uszkodzona mimo, że jest nowa ? Nie wiem już co dalej z tym robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki build windowsa masz teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zainstalowałem na nowo Windows 10 pro - wersja 10.0.18362. Póki co testuje na demówkach różnych gier. Do UHD 630 zainstalował się z automatu jakiś sterownik z 2018. Potestuje czy działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta ma 2 złącza (HDMI i DisplayPort) sprawdzałeś, czy problem jest na obu?

Do UHD 630 zainstalował się z automatu jakiś sterownik z 2018. Potestuje czy działa.

w 2019 wyszło 11 wersji sterowników. Wyłącz aktualizacje windowsowi, żeby sobie sam niczego nie pobierał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta ma 2 złącza (HDMI i DisplayPort) sprawdzałeś, czy problem jest na obu?

 

w 2019 wyszło 11 wersji sterowników. Wyłącz aktualizacje windowsowi, żeby sobie sam niczego nie pobierał ;)

 

Niestety nie kupiłem jeszcze nowego monitora i mam tylko HDMI w obecnym. Póki co wszystko działa ale wczoraj wieczorem też działało a dziś rano była ta sama historia. Jeszcze nic nie instalowałem ze sterowników, tylko grafika i dźwięk. Jutro potestuję i codziennie będę coś instalował i dalej testował... Może odkryje co powoduje ten problem.

 

Czytałem, że to niby może być problem z zasilaczem. Myślicie, że jeżeli stress test w OCCT przechodzi przy zużyciu 100% CPU i mocno obciążonym GPU to chyba zasilacz jest ok ? Próbuje już powoli wykluczyć podzespoły, które mogą być winne zaistniałej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może problemem być sam Windows, który pobrał sobie jakieś aktualizacje (wyłącz je na jakiś czas)

albo Gta San Andreas, która jest starą grą i Windows/sterowniki nie muszą mieć dla niej pełnego wsparcia. Może trzeba dograć inne sterowniki (drążyłeś ten temat?)

zasilacz raczej nie, 650 wat nudzi się na zintegrowanej kairce.

 

sprawdź czy masz włączone

Panel sterowania > Programy i funckje > Włącz/wyłącz funkcje systemu Windows > Składniki starszej wersji i trzeba zaznaczyć Directplay,

Edytowane przez blacout

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jestem po solidnych testach. Freeze występują głównie w grach, które obciążają zintegrowaną grafikę dość mocno. Przeszedłem całego NFS Most Wanted 2005 z dwoma freezami (przez 8h grania) W Call of duty 2 mi się to nie zdarzyło. W tych dwóch grach grafika nie osiąga 100 % wykorzystania.

 

Zainstalowałem kilka nowszych gier: Dirt Rally, Tomb Raider 2013, Fifa 20. W każdej z tych trzech gier freeze występowały dość szybko. W fifie nie udało mi się rozegrać ani jednego pełnego meczu.

Grzebiąc w biosie zauważyłem, że Vcore jest ustawione na "auto" i pokazuję wartość 1.008 V. Pomyślałem, że na pewno zwiększa się podczas obciążenia ale dla testów ustawiłem je na sztywno na 1.260 V.

 

Od tego czasu nie było freeza ani w TR ani DR. W Fifie rozegrałem 3 pełne mecze.

 

Możliwe, że to przez te napięcie ustawione na auto komputer się crashował ? W OCCT nic się nie działo a stress test obciążał wszystko na 100%. Dziwne to wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...