Skocz do zawartości
kowi88

Zestaw za 7000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do zmiany mojego obecnego pc na coś nowego i mam dylemat czy pakować się w 3700x na płycie x570 czy zostać na jakimś b450 max. Dlatego przychodzę do was z prośbą o podanie zestawiku do 7 tysięcy. Monitor też będzie nowy prawdopodobnie LG 27GL850B jeżeli się kiedykolwiek pojawi a jak nie to Dell s2719dgf (na monitor mam osobna gotówka, jeżeli macie inne monitory do polecenia to też sprawdzę)

 

Mój przykładowy zestaw

https://www.x-kom.pl/lista/cqyq2wmlo

Edytowane przez kowi88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jeśli nie planujesz dalszej rozbudowy to raczej śmiało można zostać przy B450 MAX - Ryzenowi 7 3700X więcej do szczęścia nie potrzeba. Oszczędzoną kasę można przeznaczyć np. na większy SSD - o ile potrzebujesz.

 

Co do zestawu - nie ma się do czego przyczepić, można śmiało brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jeśli nie planujesz dalszej rozbudowy to raczej śmiało można zostać przy B450 MAX - Ryzenowi 7 3700X więcej do szczęścia nie potrzeba. Oszczędzoną kasę można przeznaczyć np. na większy SSD - o ile potrzebujesz.

 

Co do zestawu - nie ma się do czego przyczepić, można śmiało brać.

 

Jak kupuje kompa to raz na ruski rok dlatego ciągle nie umie się zdecydować czy B450 czy x570. Ale sam też nie wiem czy na takiej B450 nie będzie problemu z temperaturami itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie, te MSI mają solidne sekcje, a 3700X nie ma wielkich zapotrzebowań w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie, te MSI mają solidne sekcje, a 3700X nie ma wielkich zapotrzebowań w tej kwestii.

 

 

To jeszcze kwestia pamięci ram, jak zjadę z płytą do B450 czy brać te crucialle sporty czy szukać czegoś lepszego skoro mogę dorzucić coś do większego dysku i lepszych ramów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cruciale fajnie się kręcą więc nie ma sensu dopłacać - pobawisz się w OC i 3400-3600 MHz przy dobrych wiatrach powiniennem wyciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ten monitor LG znajdziesz gdzieś dostępny.

Tanie X570 wcale nie mają chłodniejszych sekcji zasilania.

 

Jeżeli ma to być do grania, bez nacisku na stream przez CPU itp, to nie wiem czy tak mocno skupiałbym się na 3700X. Różnica wydajności względem Ryzena 5 3600 znikoma, którą w zasadzie można pominąć.

Jak nawet będzie ten stream, to można streama puszczać po GPU.

 

Mimo wszystko w tej cenie powinieneś celować w 2080 Super co przy 1440p zrobi różnicę

https://proline.pl/koszyk/3125700f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie i do samego grania, można spokojnie zejść do 3600.

Jak najdzie ochota na stream, to można jechać po GPU gdzie 2080 Super świetnie sobie z tym poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie i do samego grania, można spokojnie zejść do 3600.

Jak najdzie ochota na stream, to można jechać po GPU gdzie 2080 Super świetnie sobie z tym poradzi.

 

 

Sry, że tak po tygodniu odpisuję. Kwestia pamięci ram, bo przyjmując, ze nie chce bawić się w kręcenie to brać ramy 3200 MHz czy uderzać w 3600 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia cen. OC pamięci z automatu, to jedna zmiana w biosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...