Skocz do zawartości
rozer21

Porządne urządzenie wielofunkcyjne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W najbliższym czasie muszę zaopatrzyć się w urządzenie drukujące. Po przygodach z atramentem stwierdziłem, że musi to być coś porządnego w laserze.

Interesuje mnie coś raczej biurowego (gabaryty nie są aż tak istotne, ale kombajnu jak zamrażarka nie chce), kwoty też nie mam sprecyzowanej (ale nie zamierzam kupować urządzenia w cenie samochodu, cena powyżej 2000 nie jest problemem, jednak bez przesady), co gwarantuje trwałość i niezawodność.

Nie drukuje zbyt często, ale z reguły jak już drukuje to po kilkaset stron.

 

I tu w zasadzie odpowiedź jest gotowa, jednak pojawiają się istotne czynniki - jakość, niezawodność oraz koszty eksploatacji.

 

Chce mieć jak najwyższą jakość druku oraz skanowania (skaner ccd mile widziany, ale cis też daje radę), duplex itd.

Drugi warunek tyczy się czasu bezawaryjnej pracy, potencjalnych napraw i części zamiennych, jednak wiem, że może być trudny do spełnienia.

Trzeci warunek - mam na myśli przede wszystkim toner i bęben oddzielnie oraz możliwość uzupełniania tego pierwszego we własnym zakresie (wiem, że wtedy punkt pierwszy ucierpi, ale mając w zapasie oryginały to w razie potrzeby mogę ich użyć).

 

Jedyną marką jaką znam i na pewno spełnia trzeci warunek jest Brother, poza tym sprawdzałem ofertę Oki, Ricoch, Xerox, oraz KYOCERA, jednak nie mam rozeznania w ich ofercie, poza tym wygląda to już na czyste pro w cenie powyżej 10 000zł. Canon, Hp i inne badziewia mnie nie interesują.

 

W przypadku Brother`a znalazłem dwa ciekawe modele - MFC-L3770CDW oraz po przeciwnej stronie MFC-L9570CDW. Pierwszy w cenie 1600zł zamiast typowego lasera ma listwę led, mniejszy ekran, słabszy procesor i o polowe mniej pamięci RAM.

Drugi posiada ekstra skaner CIS i chyba wszystkie możliwe dodatki, klasyczny laser klasy 1 i kosztuję 3000zł więcej, lecz czy taka dopłata ma sens ?

 

Obecnie mam mętlik w głowie, oczekuję porządnego sprzętu wysokiej jakości, na który będę mógł polegać w każdej chwili, mającego wszystkie możliwe funkcje, dobre podzespoły, duży ekran i jak najwięcej możliwych funkcji, klasycznie dążąc do minimalizacji kosztów (zakupu i eksploatacji).

Czy można na przykład zakupić takiego jak L9570CDW z innej firmy w niższej cenie (chyba KYOCERA ma coś podobnego) ?

 

Pozdrawiam i liczę na dobre rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...