Skocz do zawartości
Dany81

Struktura dysku jest uszkodzona i nieczytelna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z dyskiem twardym (dokładniej z jedną partycją).

Po dwukrotnym kliknięciu na ikonkę dysku w "Mój komputer" dostaje informację że G:\ nie jest dostępny Struktura dysku jest uszkodzona i nieczytelna

Prawdopodobnie to z powodu że poluzował się kabel zasilający. Dysk działał, ale strasznie powoli. Docisnąłem taśmę jakiś czas podziałał a dziś podłączałem nowy dysk i ta partycja przestała działać. Druga działa.

Windows 7, dysk WDC WD30EZRX.

Jak mozna rozwiązać ten problem bez utraty danych na tej partycji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na którym z tych dwóch "nowy" są Twoje dane. Zaznaczasz i klikasz "otwórz wolumin".

Jeśli dane są na partycji Volume 01 to sprawdź jakie masz możliwości klikając na niej prawym przyciskiem. Przed zastosowaniem jakichkolwiek zmian zapisz, gdy program zapyta, o plik cofający zmiany.

Prawdopodobnie te dwie partycje "nowy" to wynik jakichś błędów lub Twoich działań.

Edytowane przez sgdata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem nowy plik ze screenem. Na obu partycjach pokazuje to samo. Nie widzę żadnych katalogów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli prawdopodobnie dane są na Volume 01. Jeśli tak - otwórz i rozwiń root, to usuń obie "nowy", zapisz zmiany, podłącz dysk jeszcze raz/ zresetuj komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak i napisać całą prawdę, jak na spowiedzi, czy i co robiłeś z dyskiem po awarii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to zajmie więc wyniki pewnie dopiero jutro będą. Po dociśnięciu taśmy działał dysk normalnie. Dziś odłączałem taśmy i podłączałem ponownie i po włączeniu okazało się że są problemy z partycją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na wyniki zatem. Po prostu zastanawiają mnie te dwie partycje "nowy". Chyba, że na dysku był wcześniej system lub inne partycje. Jednak brak części/ całości MFT sugeruje, że odbyło się formatowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zapisz wyniki skanowania. Usuń te dwie partycje "nowy". Sprawdź w menu, klikając prawym na Twojej VOLUME01 czy masz opcje związane z MFT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podrzuć na priv dane do logowania teamviewera albo Anydesk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...