Skocz do zawartości
ozyrys120

Jest sieć - nie ma internetu

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że to znany wątek ale pisze nowy, bo nie mam już sił.

Mam kartę sieciową (sprawną) mt4208 i Czystego windowsa - na starszym: zainstalowałem win10, przez chwilę internet jest potem się gubi (tak dzieje się najczęściej, czasem jak wpisuje w cmd różne polecenia ipconfig cała litania, czyszczę Dnsy, restartuję i przełożę kartę do innego USB to zaskoczy - aż do wyłączenia i potem dzieje się wszystko na nowo. Zarządzanie energią też zmieniłem (żeby karta nie oszczędzała energi) POMOCY!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź, czy w rejestrze masz dane karty, tzn adresy - dane są w kluczu

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\Interfaces

 

w jednym z podkluczy - klikaj na podklucze, w prawym panelu powinieneś mieć dane karty, tzn dhcp ip adress, dhcp default gate i dhcp server (= bramka), itd

 

jeśliby wszystko było to chyba? jakiś problem z usb, sprawdż zarządzanie energią także w usb, tzn uniwersalna magistrala szer.., koncentratory usb

 

albo system nie rozpoznaje urządzenia podłączonego do usb podczas rozruchu (a właściwie startu z hibernacji, ewentualnie wyłącz hibernację i spróbuj start normalny), dlatego przełączenie portu działa

 

ps - ewentualnie wyłącz też fast\ultrafast boot w uefi - uefi pomija wtedy rozpoznawanie usb

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm wydaje mi się, że faktycznie może być coś na rzeczy z tym USB. Ponieważ:

1. Gdy wkładam PenDriva wyskakują pi 3 okienka - żebym sofrmatował pendriva, - choć pendriva działa - ale jest pod literką "I"

2. Gdy czasem sieć chwilę działa i puszczam speed test - sam test dziwnie się zachowuje.

Zmieniłem ustawienia zarządzania energią w portach USB oraz wyłączyłem hibernacje - dalej nic.

 

Mało tego zauważyłem, że czasem nie włącza się gefore i działa na chipsecie zintegrowanym,

 

Po wyjęciu geforca dalej problem występuje. Czy to może być zasilacz ?

 

 

 

 

 

W załączniku screen z rejestru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...