Skocz do zawartości
apiatek

Laptop ok 5000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Planuję zakup laptopa w cenie ok 5000 zł.

Laptop będzie wykorzystywany głównie do modelowania 3d i obliczeń w programie Autodesk Structural Robot (zależy mi na szybkości obliczeń), poza tym programy typu Atuodesk Revit, AutoCAD, Tekla Structures.

Proszę o pomoc :-)

Edytowane przez apiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma wydajne podzespoły i dobry układ chłodzenia. Został wyposażony już w 32GB pamięci i 480GB dysk SSD PCIe. W razie czego masz tu też możliwość dołożenia kolejnego dysku na SATA (SSD/HDD). Design Lenovo nie jest przesadnie gaimingowy, a matryca FHD IPS całkiem przyzwoita. Legion jest objęty programem Lenovo Premium Care .

 

Nieco taniej masz wersję z 16GB pamięci i 960GB SSD: Lenovo Legion Y540-17 i7-9750H/16GB/960 GTX1660Ti za 5149zł

Jak więc widać jest w czym wybierać. Choć ja chyba skłaniałbym się do wersji 32GB, bo przy rozbudowie z 16GB musisz zamienić moduły które już są w laptopie na większe.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się boję 2 raz Della brać, obecnie mam Inspiron 15R 5537 I7 4500U 8GBRAM Radeon, i jest tragicznie. Projektowanie 3d w robocie jest niemalże niemożliwe, obliczenia trwają rok,

spacja wadliwa fabrycznie itd.

https://www.x-kom.pl/p/514128-notebook-laptop-156-dell-inspiron-g3-i7-9750h-32gb-4801tb-win10-gtx1650.html#Specyfikacja

Ten np. wizualnie fajnie wygląda, jednak na youtube już widziałem, że jest jakaś fabryczna z nierównym podświetlaniem matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mogą być oferty brytyjskie, ale z tego co patrzę to ceny są wyższe przy niższym VAT.

 

PS. Ok,to jest jednak ten sam model, tylko matryca 144Hz?

https://www.very.co....wE&gclsrc=aw.ds

 

OK, ale jeżeli dobrze liczę, to przy kursie 4,83 za funta wychodzi 7200zł i jest to 15,6".

 

W takiej cenie można mieć wyższy model Y740 z RTX'em 2060, 144Hz i G-Sync:

[/url]

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Nie mogę znaleźć odpowiednika (32gb 1660ti) na rynku brytyjskim. W takim razie bardziej się opłaca kupić w Polsce, i przesłać. Jeszcze jakieś oferty godne rozważenia w tym zakresie cenowym?

 

PS. da się dorwać Della bez systemu?

 

https://www.x-kom.pl/p/511107-notebook-laptop-15-6-dell-inspiron-g3-i7-9750h-32gb-512-win10-gtx1660ti.html#Specyfikacja

 

https://www.x-kom.pl/p/511289-notebook-laptop-15-6-dream-machines-g1660ti-15-i7-9750h-32gb-480-gtx1660ti.html

Dream Machine?

 

Jak one wypadaja przy lenovo?

 

Acer i Msi są przesadnie gamingowe

Edytowane przez apiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej mi się na 7 pracuję, a większość "wpychają" z 10.

Wizualnie najbardziej mi się ten Dell podoba, ale się już trochę "przejechałem" i nie wiem czy nie wpadnę w tę samą pułapkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo jest najwiekszym syfem wsrod laptopow... z reszta nie tylko laptopow.

Jesli ktos Ci kiedys poleci lenovo, to w zyciu go nie sluchaj.

 

Mialem wiele sprzetow lenovo, gdyz zostaly mi polecone m.in tutaj na forum.

Kazdy sprzet mial wykonanie na poziomie gów.."kału"

Spasowanie elementow wrecz nie istnialo.

Sprzety lenovo sa skladane przez chinskie dzieci za miske ryzu, to nie jest sprzet warty swojej ceny.

Podobne wykonanie maja rzeczy z wish.

 

Celuj w Della tylko i wylacznie. Najlepsze rozwiazanie pod wzgledem temperatur i jakosci wykonania.

 

Nie mam na mysli nikogo obrazac, po prostu przestrzegam przed lenovo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...