Skocz do zawartości
novi

Z370 gaming plus , naprawa pinow?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kolega się wczoraj wziął za przełożenie płyty w swoim pc . Po wyciągnięciu cpu ukazało się coś takiego jak na zdjęciu. Pc działał, tylko ram nie chciał się dobrze kręcić. Ta płytę dostaje od niego za free właśnie że względu na te piny . Teraz pytanie , ma ktoś schemat do czego służą piny które są krzywe ? Spróbuję naprostowac, ale stawiam że dwa które są przrgiete do góry się ulamia . Tak na marginesie, pc składal mały serwis w Szczecinie, bo tak go znajomi z jego miasta namówili , bo złoża go dokladniej niz duzy serwis :). Za taka dokladnosc to ja podziekuje. Nie dosc ze naciagli na kase i z 2-3tys zl przeplacil to jesscze bonus w postaci krzywych pinow dostal . Sorki za błąd, słownik wiedział lepiej co to za płyta, płyta z370 gaming plus

 

abcd3a838902df55.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolego , wkradł się błąd, płyta to z370 gaming plus , słownik mi poprawił, a skapnalem się ściągając pdfa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze rzeczy nie zmieniły lokalizacji. Odczytaj położenie pinów, jak któryś będzie zarezerwowany to się poszuka sheeta od 8/9 gen w którym była rozpiska (bo była, ale została wywalona).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki . W środę płytę będę miał u siebie bo dziś kolega wysyła większą paczkę do mnie, wezmę lupe i posprawdzam wszystkie piny . Kolega zmieniał płytę że swoim kolega , co ogarnia składanie pc, i zapewnia że oni , tego nie uszkodzili, a ja jak zobaczyłem tak dziabniety Socket, to ciężko mi było uwierzyć że pc pracował stabilnie przez 1.5 roku . Ale zapewnia że nie uszkodził i mi jako gratis do zakupionej myszki dołożył ta płytę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oberwało sporo pinów, ale jak najbardziej jest możliwe że komputer działał z taką kaszaną. Kompletny nieogar komputerowy może nawet nie zauważyć, że jeden kanał ram nie działa, a grafika zamiast na x16 działa na x4 albo x2. Tylko będzie narzekać i klnąć na windowsa :lol2:

 

Mogło też trafić w większości na piny zasilające i masę. Tych jest mnóstwo, i utrata kilku nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega słabo ogarnia pc , większość rzeczy , nawet oc ramu robiliśmy przez telefon :E . Tak na prawdę używał zewnętrznej karty wifi, zewnętrzną kartę dźwiękową, ram chciał przy składaniu 4x8gb A wrzucili mu 2x16 , bo stwierdzili że sporo taniej to wyszło (1600zl za cruciale 2x16gb 2666mhz cl16 :E .) , ale widząc ten Socket , już wiem czemu im zależało na 2 modulach ramu , zamiast 4 . Płyta dotrze , postaram się uratować jak najwięcej pinow, i na razie będzie leżała w pudełku. Trafię okazyjnie jakiś tani procek 8gen to kupię i sprawdzę ta płytę na wszelkie możliwe sposoby . Jak będzie Oki działala to może ja upłynnie jakiemuś znajomemu jak będzie chciał składać pc . Ja wziąłem ślub z am4 na parę lat , a składać sobie drugiego pc, który nie będzie miał zastosowania to bez sensu . Chyba że rodzicom złożę jakąś stacjonarke, ale też zbytnio sensu nie ma, bo mają z 3 laptopy i jakiś tablet. Najpierw niech działa, potem będę myślał . Jakby szybciej przełożył ta swoją płytę, zanim kupiłem x570 , to prawdopodobnie w sygnaturce bym miał dziś i7 8700k zamiast ryzena 3600 :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze , nie mam pojęcia i nie wiem kto by coś takiego dał radę zrobić. Może coś im spadło na niego ? Kupę lat miałem intela i mi się nie udało pogiąć pinow , raz coś mi wpadło w Socket i wyciagalem igła, przez co zgiely się 2 piny , ale je wyprostowalem i nawet nie było widać że coś tam było.

Zostawić w sklepie 12-15k i w ramach wdzięczności coś takiego zostawiają. Niedorzeczne jest to dla mnie, nie dość że go naciagneli i wpakowali do takiego pc np budżetową płytę, słaby ram , dysk , bude , a zestaw mial byc do krecenia w opor . Zgodnie z moja sugestia , kupil teraz z390 aorus pro , i cruciale na e-die . Teraz jeszcze chce jakąś dość przewiewna bude , bo teraz ma jakiegoś modecoma ładnie wyglądającego:E

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się bałem wygiąć nóżki na Ryzenie, a tutaj wygięli piny w sockecie, mają talent chłopaki :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki dokładnie to serwis składał ale się dowiem, i w razie w podam na pw żeby omijać szerokim łukiem takie serwisy . Nie mają pojęcia o pc , może z zawodu są rzeznikami :E .

 

Szkoda że byłem za granicą i mieliśmy utrudniony kontakt . Bo tak , to za tą kasę by miał złożony pc na topowych częściach, a tak miał topowy procek i kartę, nic poza tym , reszta budżetowka/ średnia polka

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrójny wpis do wykasowania!

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrójny wpis do wykasowania!

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeden pin był delikatnie wygięty i on mi powodował problemy z OC ramu. Przy złożeniu omsknął mi się palec co trzymałem procka nad niewielką wysokością więc idzie dość łatwo coś pogiąć. Zegarmistrz mi odmówił pomocy więc sam się zabrałem(nie wyprostowałem) i przydarzył mi się jeszcze większy wypadek. 2-3 procent szans na to że kabel wpadnie w socket(głupio zrobiłem że nie zabezpieczyłem) i dodatkowo zgiął jeden pin i wyrwał drugi. Ten kolejny pin z kolei naprostowałem. Niestety nie mam pewnych rąk i drugi raz bym się nie podjął takiej naprawy. Pomyłki kosztują. Na zdjęciu widać że tam co najmniej parę razy musiało coś poharatać piny. Pomimo wszystkiego u mnie OC stabilne podane w stópce z jednym krzywym powodujący gorsze oc ramu i jednym brakującym pinem od zasilania nie mającego większego wpływu na obecne OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta dojdzie to sprawdzę opis pinow . U niego tylko xmp działało stabilnie, nawet 2800mhz cl16 się wysypywalo . Chyba że zahaczyli rękawem / szmatka? Nie miałem takiego przypadku , czym więcej inteli skladalem tym coraz pewniej je skladalem i mniej uważałem. Jeszcze będę musiał nabyć jakiegoś taniego procka do testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie XMP na automacie się sypie. Dopiero własnoręcznie dobrane napięcia SA IO DRAM pomogło lepiej ustawić RAM i obniżyć trochę timingi.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta do mnie dotarła ostatnio. Dziś wolne i tak jakoś wziąłem się za prostowanie pinow . Tragicznie to wyglądało, naprostowalem wszystkie piny , idą w jednej lini równo, ale 3-4 piny mają wygięte czubki do góry, próbowałem je doklepac na 2 igły, ale jest strasznie ciasno. Jak je tak zostawię, to się ułoża do procesora ? Czy mam jednak próbować je dogiac do dolu?

 

Edit. Wziąłem lupę i się okazuję, że te piny są "skręcone" , że stykają bokiem, na moje oko nie powinny o nic wadzić, a idą w "linii", więc powinny stykać. Może na zdjęciu nie było widać, ale poprawiałem z 20-30 pinów , ponieważ nie układały się w rządku, tylko lekko uciekały, teraz wszystkie ustawiłem równo w rządkach. Jak na trzęsące się łapy od ponad 13 lat, i mój "słaby" wzrok jak to szwagier powiedział, całkiem dobrze się udała naprawa. Lupę dopiero użyłem po robocie, a wszystko robiłem gołymi oczami i igłą do szycia ^^.

 

 

d2818a1c18758408.jpg

 

 

5042733a6f8959c2.jpg

 

I po zabiegu

 

f90a6480ccca3010.jpg

 

 

811166e01e35d2e0.jpg

 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...