Skocz do zawartości
VAMET

Assassin’s Creed: Legion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam uprzejmie

 

00099MVFHGUUQ4FS-C122-F4.jpg

 

Znowu Włochy... ;)

 

Assassin’s Creed: Legion ma ponoć być zwieńczeniem “trylogii”, zapoczątkowanej w 2017 roku częścią Origins. Tym razem trafimy do starożytnego Rzymu, gdy panował w nim syn Marka Aureliusza. To kolejny szaleniec na tronie imperium rzymskiego, który uznał się za Herkulesa. Głównymi bohaterami nowego AC mają być podobno potomkowie postaci z poprzednich obu części – Cassius i Lucia. Za tytuł odpowiedzialne będzie studio Ubisoft Sofia, a gra pojawi się na PC, Xbox One i PS4.

 

Zerknijcie na poniższy zrzut ekranu. Pochodzi on z niemieckiego sklepu Gameware, który zaczął zbierać pre-ordery na Assassin’s Creed Legion Day 1 Edition. Zamówienia będą realizowane w 2020 roku, a gra została przedstawiona w wersjach PC, PS4 i Xbox One. Poza tym – oraz logo Assassin’s Creed Legion – nie ujawniono nic więcej.

 

Assassins-Creed-Legion.jpg

 

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Odysey w stosunku do Origin bylo wiele usprawnien, jesli tu dodadza tez jakies nowosci i nie zrobia tak rozleglej mapy to ogram. mam juz polowe fabuly w Odysey za soba ale juz sie nudzi. Niech zakoncza ta serie i robia cos nowego na DX12 bo obecny silnik to tagedia.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Mnie zarówno Origins jak Odyssey bardzo się podobają :) Rzym mam nadzieję, że w tej trylogii będzie najlepiej zrobiony zarówno audiowizualnie jak i fabularnie. Obecnie kończę Odyssey, mam ponad 67 godzin na liczniku, robię każde zadania :) ...a jeszcze wiele wiele ;) Gram w Odyssey zaraz po skończeniu Origins i nic mi się nie nudzi.

 

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby po zakończeniu tej "trylogii" nastąpiła kilkuletnia przerwa w serii i po paru latach wyszedł nowy, ciekawy AC z nowymi mechanikami (jedynie na PC i konsole nowej generacji zatem mogący oferować sporo więcej niż ładna grafika). To mogłoby wyjść serii na dobre, ale pewnie to tylko naiwne myślenie życzeniowe i jeśli Legion się dobrze sprzeda (a pewnie tak będzie) to Ubi znów postawi kotleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Hmm, a co według Ciebie powinni nowego dać, co uznałbyś za skok i żeby seria AC nie była odgrzewanym kotletem? Wszystko w grach już było w przeróżnych seriach, formach. Zawsze mnie ciekawi opinia i pomysły tych, którzy gry nazywają odgrzewanymi kotletami - jakieś propozycje zmian, które nie będą tylko kosmetyczne?

 

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą nie wiem czy nazwa dobrze przemyślana - pasuje do starożytnego Rzymu, ale już nawet wchodząc do tego tematu (tylko zerknąłem na tytuł) myślałem, że to wątek o nowym Watch Dogs :lol2:

 

 

 

Hmm, a co według Ciebie powinni nowego dać, co uznałbyś za skok i żeby seria AC nie była odgrzewanym kotletem?

 

- Ciekawsza, bardziej wciągająca fabuła

- Interesujące zadania poboczne, a nie tylko zapychacze

- Mniej bezsensownego grindu

- Może nie tak duży, ale ciekawszy świat gry

- Brak skalowania poziomu przeciwników

- Rezygnacja z psujących rozgrywkę ułatwiaczy (drony, orły czy inne sowy, widzenie przeciwników przez ściany itp.)

- Danie sobie spokój z Animusem, desynchronizacją itd. Kiedyś był to wyróżnik serii, ale czy faktycznie jest to w grze potrzebne?

Edytowane przez AUTO6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Hmm, a co według Ciebie powinni nowego dać, co uznałbyś za skok i żeby seria AC nie była odgrzewanym kotletem? Wszystko w grach już było w przeróżnych seriach, formach. Zawsze mnie ciekawi opinia i pomysły tych, którzy gry nazywają odgrzewanymi kotletami - jakieś propozycje zmian, które nie będą tylko kosmetyczne?

 

Z poważaniem

Co powinni zrobić, żeby seria AC nie była odgrzewanym kotletem? Zakończyć serię AC. To jednak nie nastąpi, z oczywistych powodów. AC już dawno straciło swoją logiczną strukturę fabularną, a i mechanika w tych grach mocno kuleje. Ubisoft sprowadził tę serię do innych, swoich gier i zaimplementował elementy, które tutaj nie pasują. W dodatku to połączenie przypomina mi swego rodzaju Frankensteina, gdzie odrębne mechaniki nie współgrają ze sobą, przez co całość wygląda jakby w ogóle tego nie projektowali, tylko wrzucili do gry w ciemno, bez żadnych refleksji. Przytłaczający otwarty świat, który wypchany jest zawartością wątpliwej jakości, liczne zapożyczenia z gier RPG, które nie mają tutaj sensu. Przykładowo po co dodawać levelowanie postaci, skoro poziom przeciwników i tak się skaluje? Sztuczne elementy, mające na siłę pokazać, że AC idzie za dzisiejszymi trendami na rynku gier AAA, czyli koniecznie otwarty świat i pseudo RPG (co jest obrazą dla prawdziwych erpegów).

 

 

Poza tym, czy wiesz że nadużywanie form grzecznościowych w taki sposób jest bardzo męczące dla innych ludzi? Na forum internetowym nie ma potrzeby witać się ze wszystkimi w każdym poście. To tak jakbyś podczas rozmowy w cztery oczy witał się z drugą osobą za każdym razem, kiedy będziesz chciał coś powiedzieć. To nie jest formalny list czy e-mail, w którym zwykle staramy się załatwić wszystkie sprawy od razu. Forum służy do dyskusji, a ta w takiej nadmiernie oficjalnej formie, jest dość męcząca. Oczywiście tutaj też obowiązują pewne zasady, do których przynajmniej należałoby się stosować, aby uprzyjemnić innym czytanie naszych wypowiedzi. Tyle że ty w taki sposób, paradoksalnie, łamiesz te zasady. Ot, taka sugestia na przyszłość, bo widziałem, że ludzie zwracali ci już na to uwagę, ale może nie wytłumaczyli gdzie dokładnie leży problem. wink.gif Pamiętaj, że bycie poważnym na siłę, zwykle daje zupełnie odwrotny efekt. Każdy twój wstęp i zakończenie wypowiedzi pasują do rozpoczęcia nowego wątku, dokładnie tak jak tutaj. Wtedy rzeczywiście takie przywitanie jest mile widziane. Używanie tych zwrotów w kolejnych postach jest nielogiczne i zbędne.

 

Danie sobie spokój z Animusem, desynchronizacją itd. Kiedyś był to wyróżnik serii, ale czy faktycznie jest to w grze potrzebne?

Dziś nie, bo zepsuli wątek współczesności. Co prawda wątek Desmonda nie był zbyt porywający, ale jednak tworzył on w jakimś stopniu tę serię. Jak Ubi zaczął nagle kombinować ze starożytną cywilizacją, końcem świata, śmiercią Lucy czy Desmonda, to wszystko się posypało. A można było pójść inną drogą, 3 część zrobić w inny sposób, a w 4 zostawić samą współczesność, skupić się na walce z Abstergo i zakończyć tę serię. Ale wtedy Ubi nie zarobiłoby takich łatwych pieniędzy. A to jest jednak firma, której w pierwszej kolejności zależy na jak największym i jak najłatwiejszym zysku. Z drugiej strony, gdyby poszli tą drogą, którą opisałem, to przecież i tak mogliby po latach zacząć wydawać jakieś spin-offy. Nic nie stałoby na przeszkodzie, za to fundament fabularny miałby przynajmniej ręce i nogi.

 

 

Będzie kolejna gra wypluta z generatora ;)

 

https://news.ubisoft...al-world-better

Która i tak dobrze się sprzeda, bo po prostu jest popularna. Popularność bardzo podbija atrakcyjność marki, szczególnie jeśli ktoś nie zna się zbytnio na grach, a takich ludzi jest sporo. Ubi musiałoby zrobić coś naprawdę złego, żeby ludzie nagle przestali kupować ich gry. No i dużo się nie zmieni dopóki konkurencja nie podniesie poprzeczki. Motto dużych studiów jak i zresztą korporacji to "Zrobić jak najmniej, żeby zarobić jak najwięcej". I to wszystko najlepiej z jak najmniejszym ryzykiem niepowodzenia.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Hmm, a co według Ciebie powinni nowego dać, co uznałbyś za skok i żeby seria AC nie była odgrzewanym kotletem? Wszystko w grach już było w przeróżnych seriach, formach. Zawsze mnie ciekawi opinia i pomysły tych, którzy gry nazywają odgrzewanymi kotletami - jakieś propozycje zmian, które nie będą tylko kosmetyczne?

 

Z poważaniem

Już w najgorszym wypadku niech nic nie zmieniają, ale niech przynajmniej zrobią dobrą fabułę i dadzą ciekawe zadania poboczne bez zmuszania do grindowania. Po Origins mam uraz, (chodzi o fabułę i zadania, bo pomysł Egiptu bardzo na plus) i nie spieszy mi się do Oddysey, a grałem zawsze we wszystkie części. Już bym wolał tych Wikingów zamiast zakończenia trylogii, a najbardziej Japonia w czasach Samurajów i Ninja, pasuje idealnie. Mam tylko nadzieje, że nie pójdą znowu w trylogię z tymi Wikingami, bo na Japonię poczekamy jeszcze całe lata. Tak na marginesie, z tych nowszych AC, fabularnie najbardziej podobało mi się znienawidzone przez wszystkich Unity, i Syndicate. Studia z taką kasą, a zawsze się zastanawiam kogo oni tam zatrudniają od scenariuszy, mam na myśli Ubi, Bethesde, od jakiegoś czasu BioWare.

 

Poza tym, czy wiesz że nadużywanie form grzecznościowych w taki sposób jest bardzo męczące dla innych ludzi? Na forum internetowym nie ma potrzeby witać się ze wszystkimi w każdym poście. To tak jakbyś podczas rozmowy w cztery oczy witał się z drugą osobą za każdym razem, kiedy będziesz chciał coś powiedzieć. To nie jest formalny list czy e-mail, w którym zwykle staramy się załatwić wszystkie sprawy od razu. Forum służy do dyskusji, a ta w takiej nadmiernie oficjalnej formie, jest dość męcząca. Oczywiście tutaj też obowiązują pewne zasady, do których przynajmniej należałoby się stosować, aby uprzyjemnić innym czytanie naszych wypowiedzi. Tyle, że ty w taki sposób paradoksalnie łamiesz te zasady. Ot, taka sugestia na przyszłość, bo widziałem, że ludzie zwracali ci już na to uwagę, ale może nie wytłumaczyli gdzie dokładnie leży problem. wink.gif Pamiętaj, że bycie poważnym na siłę, zwykle daje zupełnie odwrotny efekt. Każdy twój wstęp i zakończenie wypowiedzi pasują do rozpoczęcia nowego wątku, dokładnie tak jak tutaj. Wtedy rzeczywiście takie przywitanie jest mile widziane. Używanie tych zwrotów w kolejnych postach jest nielogiczne i zbędne.

Odpuść, temat poruszany wiele razy, VAMET już tak ma i jedyne co usłyszysz, to dodanie go do ignorowanych jeśli tak Ci to przeszkadza ;)

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na powtórzenie sukcesu Breakpoint! (wiem, ze finansowy nadal może być, ale nawet powtórzenie sukcesu oceny przez krytyków mnie ucieszy) :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja to bym jednak wolał żeby mnie nie zawiedli totalnie jak przy Breakpoint, na które czekałem a dostałem ostatecznie plackiem ziemniaczanym w ryj od Ubisoftu a nie ulepszonym następcą Wildlandsów.

 

Odyssey miał swoje za uszami, nie był idealny ale odpowiednio dawkując wrażenia był grywalny i nie był totalną wtopą no i miał mega fajne widoczki oraz projekt mapy moim zdaniem, chciało się zwiedzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Assassins Creed: Watch Dogs : Legion szczerbaty.gif

Ubisoft oszczędza nawet na literkach do tytułów gier. szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chociaż przeczytałeś ten artykuł? I w czym konkretnie wspomagają się pracą AI?

NPC'e w ich grach są tak słabej jakości, że za 2 lata będzie je klepało AI.

Outsourcing!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie Asasyny od Ubi to jedynie generatory ładnych widoków na tapety, ponieważ cała reszta nudzi się po pierwszych 10-15H (ograłem wszystkie AC od pierwszego, po China, aż do Oddyssey).

Fabuła kuleje - znowu poszli w wątek, którego nie pociągną do końca albo nie będą mieć pomysłu co z nim zrobić.

Postacie - są absolutnie mdłe i bez polotu - Jedyna postać z obu części, która zapadła mi w pamięć to Aya, żona głównego bohatera Bayeka z Origins. Reszty nie pamiętam, bo czas jaki z nimi spędziliśmy był krótki, a gdy już mieliśmy okazje z nimi pobyć to nie mieli absolutnie niczego ciekawego do powiedzenia, czy wykonania dla nas...

Zadania - brakuje mi tu zadań ze antycznymi broniami, zadań pobocznych dla naszych "towarzyszy", zadań z wiązanych z wynalazkami jak w poprzednich częściach. Nie wiem to może moje wrażenie, ale w poprzednich częściach zwiedzanie starych ruin miało jakiś sens, były zagadki, wspinaczka, puzle - w oddysey jedynie biegamy z pochodniąm rozwalamy wazy i przestawiamy losowo ustawione rusztowania w ruinach... Zagadek poza tymi w głownych wątku były chyba dwie(?).

Przeciwników po pewnym czasie można one-shotować z łuku lub zabijać z ukrycia, do pewnego stopnia... ponieważ jakiś mózg wpadł, że w grze o skrytobójcach musi pojawić się "pseudo progresja" i przeciwnicy mają samo-skalujący się poziom. Ile razy mi się zdarzyło, że polemarch został przy życiu po ataku z ukrycia lub dachu/wysokości z 1/10 punktów zdrowia pomimo, że animacja fatality się załączyła, a moja postać przepiła mu czaszkę...

 

Dodatkowo nie wiem o czym mówicie, ale w DLC wątek współczesny powrócił i pewnie będą go dalej kontynuować w... DLC.

 

Legion to pewnie będzie ostatnia gra z serii AC, bo ciekawi mnie wizja starożytnego Rzymu na "nowszym" silniku oraz to ile Ubi jest wstanie ulepszyć ten reboot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, siłą serii są różnorodne realia historyczne, a nie zmiany w mechanice, itp.

W pierwszych grach z serii mieliśmy niby duży ale tak na prawdę mocno ograniczony świat poprzez braki we wspomnieniach, desynchronizację, itp. Tak więc, jedno miasto było podzielone na dzielnice i, chyba, dopiero dwójka to poprawiła, więc ja jednak wolę otwarty świat lub grę całkowicie liniową ale nie sztuczne ograniczenia świata, jak w jedynce. Mi tam się elementy RPG w serii podobają, fabuła i zadania poboczne także, gdyż często odnoszą się one do życia, wierzeń i rytuałów z danego okresu i miejsca akcji. Osobiście wywaliłbym Animusa, synchronizację i cały wątek współczesny.

Jeśli idzie o bohaterów, to mi akurat przypadł do gustu zarówno Bayek jak i Alexios, więc co kto lubi ;)

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Animus to się już w dodatkach do 2 zaczął wypalać. A fabuła i postacie ssą po całości i dlatego również byłbym za zmniejszeniem świata bo skoro nie potrafią kompletnie pójść w ilość i jakość to niech spróbują z samą jakością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogliby by zrobić linniowego AC. W stylu uncharted.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Origins bardzo mi sie podobal. Oddysey za dluga ale milo ja wspominam. Mam dodatek jeszcze do przejscia. To sa gry zdecydowanie na raz. Takiego wieska 3 mozna wielokrotnie przechodzic.

 

Legion napewno kupie.

 

PS czyli leak z tym ze nowy assasin bedzie w skandynawii byl fake?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy będzie całkiem nowy, plotkowało się o Wikingach. To jest zakończenie trylogii i praktycznie od początku było wiadomo, że Origins to początek trylogii, a z Egiptu do Skandynawii daleko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trylogia... Ja już nie pamiętam o co w Origins chodziło. :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wystroi się w drogie i przepłacone rzeczy za nakradzione pieniądze, złamie przy tym prawo, zhańbi stanowisko i jeszcze się tym pochwali do kamery w swojej próżności i głupocie. 
    • Nasze pieniądze poszły na smycz dla psa i ubranie Gucciego  Ukraina jak lewica wystarczy dać im mówić, ruscy nie muszą nawet siać propagandy 
    • Nie przesadzam  za 3 lata jak dobrze kojarzę płaciłem jakieś 130 zł, no ale to kilka ładnych lat wstecz było   
    • https://mojaolesnica.pl/57266,637577,napastowal-kobiete-kolo-olesnickiego-lidla-wezwano-policje Ale rasiści z tych Polaków 
    • Cdkeys nawet według ich własnego regulaminu niczego nie sprzedaje CDKeys.com’s Terms and Conditions 2. About CDKeys.com and Online Shop 2.1 CDKeys.com is an online/internet platform that connects Buyers with Sellers to facilitate the sale and purchase of various Programs. The Online Shop provides access to a variety of Programs and facilitates the transaction between Sellers and Buyers. 2.2 You understand and agree that CDKeys.com acts as an intermediary between Buyers and Sellers and that any offer and/or  sale performed through the Online Shop are made between particular Seller and Buyer while CDKeys.com only facilitates such transactions by means of establishing and maintaining the Online Shop’s functionalities and providing certain Services to the Users aimed at improving safety, speed and certainty of the transactions. 2.3 Buyers understand, agree and acknowledge that any transaction and/or agreement entered into with a Seller, as a result of your use of the Services whether oral or written, is between you and the Seller only, and CDKeys.com is not a party thereto. Notwithstanding these Terms and Conditions, Buyers may be required to enter into contractual agreements with Sellers and/or accept the Seller’s terms and conditions in order to purchase a Program. In such an instance, CDKeys.com shall not be a party to the Seller Agreement and shall not be responsible for performing the obligations of the Seller Agreement between Buyers and Sellers. CDKeys.com disclaims all liability arising from or related to any such Seller Agreement. 2.4 You agree and acknowledge that CDKeys.com does not own, sell, resell, furnish, provide, rent, re-rent, and/or host any Program and/or Seller Services and that Sellers shall solely be responsible for Seller Services and/or Programs. 2.5 CDKeys.com provides Buyers with its Services free of charge. CDKeys.com may however charge a fee to Sellers in relation to each Product following the successful payment of the Program Price. 2.6 CDKeys.com does not endorse any Seller over another to service a Buyer. While we try our best to verify Seller’s information, conducting a due diligence and useing commercially reasonable efforts to confirm that Sellers are licensed and  maintain the required governmental approvals to provide Seller Services, we do not make any warranty, guarantee, or representation as to the licensing, ability, competence, compliance, or qualifications of any Seller. 2.7 Although CDKeys.com requires Sellers to provide accurate information about themselves and Programs, we do not confirm, and shall not be responsible for, any Program details or any Seller’s purported identity. Buyers agree to independently research and evaluate the Programs and Sellers.   Czyli w razie czego będzie, "ja tu tylko sprzątam i udostępniam teren".
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...