Skocz do zawartości
Ania1984

Win 10 mega błąd w wersji Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam oryginalną wersję Win 10 Pro i po aktualizacji z 1809 do 1903 zniknęła mi opcja odwlekania aktualizacji (Features Updates & Quality updates). Mam teraz tylko opcję z Win Home - wstrzymania do 35dni wszystkiego. I z tego co widzę po sieci to nie tylko mi. Teraz żeby znów mieć taką opcję musiałabym zrobić ponowną czystą instalację 1903 ponieważ błąd pojawia się przy przejściu z 1809 do 1903 gdy np. mamy ustawione owlekanie choćby na kilka dni Quality Updates.. a ja chyba miałam ustawione odwleczone na 7dni.. Ja nie wiem kto pracuje w Microsofcie. Niech zmienią nazwę na Dumbsoft ja $%^$%$ ! :mad2:

 

https://www.tenforums.com/windows-updates-activation/133129-setting-update-preferences-windows-1903-a.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee szczerze powiedziawszy to ja też miałem z tym problemy przy przejściu z 1809 na 1903 wkurzyłem się zrobilem formata wrzuciłem na pena najnowsza wersje systemu zainstalowałem i problem znikl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee szczerze powiedziawszy to ja też miałem z tym problemy przy przejściu z 1809 na 1903 wkurzyłem się zrobilem formata wrzuciłem na pena najnowsza wersje systemu zainstalowałem i problem znikl.

 

Wiem, że jest to rozwiązanie które by pomogło, ale nie chce mi się od nowa całego systemu stawiać, programów, gier instalować itp.. straszna lipa. A może to być spowodowane tym, że nie mam założonego konta Microsoft czy raczej nie ? W ustawieniach, w aktywacji mam informację że "system Windows został aktywowany przy użyciu wersji cyfrowej" Wersja Windows 10 Pro. Zachowane mam nadal również ustawienia wykluczające instalowanie sterowników w aktualizacjach jakości które wcześniej ustawiałam. Zniknęła mi tylko albo aż możliwość odwlekania aktualizacja zarówno jakości jak i funkcji. W sklepie Microsoft natomiast mam informację że Windows 10 w ogóle nie jest zainstalowany na tym urządzeniu :E a jak w to wchodzę to jest informacja masz już Windows 10 Pro --> aktualizuj do wersji Workstation :lol2:

 

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/funny-windows-10-pro-does-not-work-on-this-device/25711c73-9765-4b4e-812d-ba2387f2f318

 

Zakładacie w ogóle konta Microsoft ? W wersji 20H1 będzie można jak w Androidzie wrzucać kopie systemu i instalować z chmury, wtedy to będzie miało sens, a jak na razie to ja sensu nie widzę, chyba żeby przypisać Serial'a Win10 do konta w razie większej zmiany sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, znalazłam rozwiązanie problemu - czy ktoś może mi wytłumaczyć jak mam zrobić prostą modyfikację w rejestrze bo nigdy tego nie robiłam:

 

Confirmed, tested in Windows 10 Pro (x86) build 18362.116.

 

If you set a non-zero number of days to defer features updates or quality updates then they disappear from the Advanced options.

 

It's not a 'timeframe', as such. The contents of these Windows Update settings pages are only refreshed when you check for updates, either the automatic check or manually. Set a number of days then check for updates will make the option(s) disappear straight away.

 

Using Regedit to set 'DeferFeaturesUpdatePeriodInDays' or 'DeferQualtyUpdatePeriodInDays' back to zero in the key HKLM\SOTWARE\Microsoft\WindowsUpdate\UX\Settings will make them visible again (after another 'check for updates').

 

reg key "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsUpdate\UX\Settings"

"DeferFeatureUpdatesPeriodInDays"=dword:00000000 //make sure 0

"DeferQualityUpdatesPeriodInDays"=dword:00000000 //make sure 0

 

KB4497935, the CU for 18362.145, does not fix this bug.

Edytowane przez Ania1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn co chcesz zrobić w rejestrze systemu? Dodać jakiś klucz do tego rejestru ? Przede wszystkim do czego ten rejestr ma być zmodyfikowany ? Ogólnie w Mikroshit mam stworzone konto a system operacyjny to Windows 10 Pro i w tym koncie są pozostałości po przednich instalacjach systemu tzw nazwa maszyny ... Założenie konta nie zlikwiduje twojego problemu jedyna opcja to cofnięcie aktualizacji które robiłaś ale czy przywróci to wróżenie z fusów.Lepiej będzie jak pobierzesz aktualny system z wszystkimi uaktualnieniami na stan dzisiejszy oczywiście dodanymi do obrazu systemu.

Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o te modyfikacje w rejestrze, to jeśli ma to być tak jak podałaś, to wklej to:

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsUpdate\UX\Settings]

"DeferFeatureUpdatesPeriodInDays"=dword:00000000 //make sure 0

"DeferQualityUpdatesPeriodInDays"=dword:00000000 //make sure 0

 

Do nowego dokumentu tekstowego, zapisz, zamknij dokument, a potem rozszerzenie tego pliku zmień z txt na reg, kliknij dwa razy lewym przyciskiem myszy i potwierdź, że chcesz kontynuować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn co chcesz zrobić w rejestrze systemu? Dodać jakiś klucz do tego rejestru ? Przede wszystkim do czego ten rejestr ma być zmodyfikowany ? Ogólnie w Mikroshit mam stworzone konto a system operacyjny to Windows 10 Pro i w tym koncie są pozostałości po przednich instalacjach systemu tzw nazwa maszyny ... Założenie konta nie zlikwiduje twojego problemu jedyna opcja to cofnięcie aktualizacji które robiłaś ale czy przywróci to wróżenie z fusów.Lepiej będzie jak pobierzesz aktualny system z wszystkimi uaktualnieniami na stan dzisiejszy oczywiście dodanymi do obrazu systemu.

 

 

Jeśli chodzi o te modyfikacje w rejestrze, to jeśli ma to być tak jak podałaś, to wklej to:

 

Do nowego dokumentu tekstowego, zapisz, zamknij dokument, a potem rozszerzenie tego pliku zmień z txt na reg, kliknij dwa razy lewym przyciskiem myszy i potwierdź, że chcesz kontynuować.

 

Sztuczka z modyfikacją rejestru podziałała - przywróciłam możliwość odwlekania aktualizacji. Wystarczyło znaleźć konkretny wpis w drzewku regedit i zmodyfikować cyfry w wyżej wymienionych wpisach na 0. Ustawiłam odwlekanie aktualizacji funkcji na 120 dni a jakości na 14 czyli tak jak lubię :D

 

--> HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsUpdate\UX\Settings

"DeferFeatureUpdatesPeriodInDays"=dword:00000000

"DeferQualityUpdatesPeriodInDays"=dword:00000000

 

Microsoft wie o błędzie więc może wkrótce to naprawią, co ciekawe jak błąd zacznie "klepać nasz komputer" to nie ma również możliwości zmiany czasu odwlekania aktualiacji poprzez gpedit.msc Tzn. zmieniać można ale zmiany nie są zapisywane.

Edytowane przez Ania1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga Uwaga ! Błąd został naprawiony w ostatniej aktualizacji dla 1903. Microsoft przyznał, że taki błąd występował i łaskawie go naprawił po zaledwie 7 miesiącach.. Nie ma to jak ktoś na Ciebie sika i mówi że to pada deszcz.. :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak kombinowanie, wyłączanie wszelkiej telemetrii a potem narzekanie, że błędy tak wolno są naprawiane. No skoro występowały raz na ileś tam tysięcy przypadków (bo wyłączona telemetria = brak zgłoszenia o błędzie) to i miały niższy priorytet, proste.

Edit: Nie mówię tu bezpośrednio o Tobie, bo nie wiem czy coś wyłączałeś tutaj czy nie, ale o ogóle użytkowników

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Chyba Godzillę junior - trochę mała. Ta "losowość" jest świetna w tej grze. Walczyłem ze smokiem i zaraz podleciał gryf i nawzajem się naparzali. Oczywiście wykorzystałem sytuację i pojąłem walkę z dwoma przeciwnikami. Albo jechałem bryczką i gryf wleciał w nią i rozwalił na strzępy czy cyklop, który wpadł do miasta. Dużo takich podobnych akcji jest w tej grze. Nawet jeśli są to tylko skrypty, to nie widziałem czegoś podobnego w innych grach.   Dialogi jeszcze by przeszły, ale nazwy przedmiotów i umiejętności wolałbym mieć oryginalne. Może wyglądają takie akcje śmiesznie i jak był bug, ale dla mnie właśnie czyni tę grę wyjątkową. Lubię to.
    • @galakty Nic. Póki będzie działał nikt nie będzie kazał go demontować, no chyba że kamienica będzie bardzo niskiej klasy energetycznej i trzeba będzie to zrobić by ją podnieść, ale na to są też inne sposoby. Zatem dotąd dokąd będzie sprawny, będzie można go używać. Potem tak jak napisał @RimciRimci ale w dyrektywie jest też opcja używania źródeł na biopaliwa i paliwa alternatywne, zatem dalej zostaje piec na biogaz czy na inne biopaliwa.
    • Polemizowałbym. Wg mnie na to właśnie liczą rządzący, aby ludzie kupili ściemę nazewniczą. Składka ubezpieczeniowa polega na tym, że jest stała. Kup sobie jakiekolwiek ubezpieczenie w prywatnej firmie albo chociaż przeczytaj regulamin oferty. Płacisz stałą składkę x i masz ubezpieczenie od wymienionych zdarzeń na kwotę y oraz pokrycie kosztów leczenia do kwoty z. Tak działają u nas składki społeczne dla DG. Płacisz x i dostaniesz y emerytury/renty/chorobowego (gdzie y w magiczny sposób dla kolejnych roczników dąży do 0). Opłata NFZ jest wyliczana jako procent od dochodu, więc w moim odczuciu jest to podatek a nie składka. Na UoP z kolei wszystkie "składki" są podatkiem naliczanym procentowo od przychodu. Plus NFZ względem prywatnych ubezpieczeń taki, że nie masz limitu kosztów leczenia (o ile się załapiesz na termin w publicznej służbie zdrowia i uważasz ją za satysfakcjonującą). Tak więc dla mnie bliżej tu do podatku, ale też dostajesz "więcej" niż w składkowym ubezpieczeniu. Ja płacę niezbędne minimum do wspólnej skarbonki (kosza), a prywatne mam kupione ubezpieczenie na rok utraty dochodów plus do 2mln kosztów leczenia za granicą.
    • "Ale to tylko teoria spiskowa szurów!!!!"  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...