Skocz do zawartości
manuelos

P20 PRO czy Mi 9 SE ?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

Aktualnie mam P Smart 2019 ale szlag mnie trafia bo telefon nie daje rady z mapami googla i spotify jednocześnie więc szukam czegoś mocniejszego.

 

Budżet elastyczny powiedzmy że do 2000 zł i tutaj teoretycznie brałbym Xiaomi Mi9 T PRO ale tył wygląda dla mnie ochydnie przez te zaokrąglenia i to wręcz dyskwalifikuje wszystkie Mi 9 - poza jednym - SE

 

Telefon ma być wydajny a jednocześnie mieć jak najlepszy aparat - interesują mnie tylko te dwie kwestie + kwadratowy design :E

Na telefonie nigdy nie zostanie odpalona żadna gierka.

 

Na tą chwilę problem sprowadziłem do wyboru między P20 PRO za 1900 zł czy Mi 9 SE za 1300 zł.

 

Czy ktoś ma jakieś ciekawe przemyślenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oneplus brales pod uwage? 1+ 6t byl nie raz do wyrwania w tej cenie z dytrybucji pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotify i mapy Google działają na telefonie z 2014 roku z 2 gb ram i Snapdragonem 800. Chińskie nakładki na Androida ubijają wszystkie procesy w tle i dlatego masz problemy tego rodzaju. Kup prawdziwy telefon zamiast chińskiego zamiast popełniać drugi raz ten sam błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup prawdziwy telefon zamiast chińskiego zamiast popełniać drugi raz ten sam błąd.

 

Czyli jaki ?

 

oneplus brales pod uwage? 1+ 6t byl nie raz do wyrwania w tej cenie z dytrybucji pl

 

6T 8/256 jest za 1900 zł na x-kom. Specyfikacja świetna, wygląd też. Pytanie jak z aparatem w porównaniu do w.w ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewenie p20 pro ma najlepszy aparat, ciezko powiedziec co sie dzieje miedzy 6t a mi 9 se, poza tym ubijanie aplikacji to obecnie juz domena androida najnowszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym ubijanie aplikacji to obecnie juz domena androida najnowszego

 

Możesz rozwinąć co masz na myśli ?

 

Podpowiem że nigdy w tle nie mam odpalonych zbędnych aplikacji, problemem pojawia się już przy mapach + spotify - przy sięgnięciu po telefon kiedy niechcący obróci się ekran to potrafi złapać laga na 2-3 sekundy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie chodzi o te w pamieci apki, posaidajac op5t ktory byl na prawde dobry w trzymaniu apek w pamieci, widac po odpaleniu apki z ramu odswieza sie, dzieje sie tak od czasu przesiadziecia na andka 9

 

nie kazda ale zalezy jak dlugo byla trzymana w pamieci

Edytowane przez xede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Android bez modyfikacji zarządzania energią dokonanych przez producenta ani bez dołączonych restrykcji w nakładce nie ubije nigdy foreground apps ani używanych aktualnie content providers. Nawet w Androidzie 10 przy włączonej adaptacyjnej baterii jest to niemożliwe nawet jak dorzucić do tego zestawu program ostrzegający o kontroli prędkości i testując na szrocie z 2gb ram, co najwyżej będą opóźnienia w działaniu usług dostarczających zawartość/informacje, a widoczne na pierwszym planie aplikacje mogą mulić. Takie atrakcje jak opisano są tylko na miui, emui, flyme os i podobnych chińskich nakładach.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miui mi tak nie robilo ale emui zdarzalo sie regularnie ze ubijal endomondo albo spotify

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często działa większość rzeczy ok ale nigdy nie wiesz kiedy system ubije coś w tle i smartfon zawiedzie. Dzięki miui zaoszczędziłem złoty pięćdziesiąt prądu ale przyszło za to potem zapłacić, bo przez miui miałem sprawę w sądzie za rażące łamanie przepisów ruchy drogowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych 2 wybrałbym raczej p20 pro. Lepszy aparat, bateria, wydajniejszy, IP68, brak problemów z regulacją jasności i powiadomieniami oraz głośniki stereo. Możesz też pomyśleć o Honor 20 jest za 1800zl i ma kilka ciekawych rozwiązań

 

Miałem kilka miesięcy Mi 9 SE i Huawei P20 i całościowo chyba nawet zwykła P20 lepsza 

Edytowane przez Above

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

Często działa większość rzeczy ok ale nigdy nie wiesz kiedy system ubije coś w tle i smartfon zawiedzie. Dzięki miui zaoszczędziłem złoty pięćdziesiąt prądu ale przyszło za to potem zapłacić, bo przez miui miałem sprawę w sądzie za rażące łamanie przepisów ruchy drogowego.

Że niby telefon kierował za ciebie? Nie ośmieszaj się.

W miui można elegancko ustawić, czego ma nie ruszać. Do tej pory nie miałem problemów z nawigacją na xiaomi, aczkolwiek mapy Google potrafią prowadzić przez leśne trakty i pod prąd, ale to do kierowcy należy przestrzeganie przepisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w ustawieniach baterii, czy nie masz podobnych opcji zaznaczonych oraz jakie aplikacje z automatu poszły do tych, które mają się nie odświeżać w tle.

 

Jeżeli chodzi o przyszły telefon to 3GB+ RAMu to mus, aplikacje się rozrastają w zastraszającym tempie, albo devi po bootcampach tak zaj*biście

 

przeszkoleni, że nie potrafią napisać nic co by nie ważyło 500MB i zabierało mniej niż 200-300MB ram.

 

GbAhfas.jpg

 

cTbeER4.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłbym telefonu z 2gb ramu ale stan faktyczny jest taki, że do dzisiaj smartfon z 2gb ramu jest używalny i umożliwia podstawowy multitasking.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Above miales okazje korzystac z oneplusa? jesli nie to powiem szczerze, ze jesli tylko budzet pozwala to zdecydowanie ten telefon jest warty wziecia pod uwage, u12+ tez spoko flagowiec w tej cenie ale nadal jestem za 1+ ze wzgledu na szybkosc i wsparcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Jedynie wsparciem U ustępuje. HTC to chyba obok OP najlepiej ogarnięte systemowo telefony. Najszybsze, najstabilniejsze.

Do tego, poza bezprzewodowym ładowaniem to kompletny fon. Wszystko ma na najwyższym poziomie, często przewyższając konkurencję.

I nie ma notcha, łezki czy innego czegoś...

Wybierał bym pomiędzy tymi dwoma. Co bardziej pasuje.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Above miales okazje korzystac z oneplusa? jesli nie to powiem szczerze, ze jesli tylko budzet pozwala to zdecydowanie ten telefon jest warty wziecia pod uwage, u12+ tez spoko flagowiec w tej cenie ale nadal jestem za 1+ ze wzgledu na szybkosc i wsparcie

 

niestety nie i wlasnie mam okazje dorwać OP6 na testy i sie nad nim zastanawiam :) ja osobiście nie patrze aż tak na wydajność jak na dopracowanie samego softu i telefonu , nie lubie buli programistycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli zdjecia nie sa prorytetem to 1+ jest zdecydowanie telefonem ktorego warto rozpatrzec, koledzy w robocie maja 1+6, zdecydowanie sa zadowoleni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłbym telefonu z 2gb ramu ale stan faktyczny jest taki, że do dzisiaj smartfon z 2gb ramu jest używalny i umożliwia podstawowy multitasking.

Pozwolę się nie zgodzić. Mam tablet z 1.5 GB RAM i działa to tragicznie (nie potrafi utrzymać YT, Chrome'a z 1 zakładką i Gmaila na raz), Redmi 4X z 3 GB dopiero zapewnia jakiś komfort i nie zamyka od razu poprzedniej aplikacji po wejściu w nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Huawei albo Samsung. Zresztą 1.5 a 2 to ogromna różnica i co innego pełny komfort, a co innego stan używalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...