Skocz do zawartości
Sidr

Program do backupu Firefoxa

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam programu do zrobienie backupu danych Firefoxa. Chciałbym mieć rozdzielną możliwość eksportu i importu haseł, zakładek, dodatków, ustawień opcji, wyedytowanych danych (about:config) itd. Coś w stylu FavBackup http://www.favbrowser.com/backup/. I wiem, że można zrobić kopię całego profilu.

 

Przy okazji, będę wdzięczny za jakiś link do ciekawego tutoriala konfiguracji Firefoxa. Ustawienia bezpieczeństwa, wyłączania telemetrii itd. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załoz konto, włącz synchronizację. Dodatków nie przerzuci jak play na androidzie, ale całą resztę z hasłami i historią bediesz miał w chmurze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale nie tego szukam. Już 10x razy lepsze byłoby skopiowanie folderu z profilem niż ta synchronizacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwak123, dzięki. Dokładnie takiego programu szukam, tylko, że ostatnia aktualizacje jest z 2012 i z tego co widzę działa 1/3 opcji backupu i też nie ma pewności, czy później import zatrybi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MozBackup zasadniczo robi dwie rzeczy, kopiuje wybrany profil Firefoxa i go pakuje do archiwum o rozszerzeniu pcv. Wystarczy to rozszerzenie zmienić na zip i normalnie rozpakować. Oprócz tego program może zoptymalizować bazę danych SQLite. Także nie jest to jakiś skomplikowany program...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwak123, dzięki. Dokładnie takiego programu szukam, tylko, że ostatnia aktualizacje jest z 2012 i z tego co widzę działa 1/3 opcji backupu i też nie ma pewności, czy później import zatrybi.

 

Ja użyłem tego programu kilka wersji firefox-a wstecz (dokładnie która to była wersja nie pamiętam) i wszystko zadziałało. Tu masz jeszcze inne programy tego typu, choć sam ich nie testowałem, więc opinii na ich temat nie mam.

Batckup firefox 3.0 - https://alternativeto.net/software/batckup-firefox/

Hekasoft Backup & Restore 0.85 - http://www.hekasoft.com/hekasoft-backup-restore/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qwinto, skomplikowany, czy nie, nie ma znaczenia. Niestety, ten program już nie działa w 100% z nowymi wersjami FF. W sumie wystarczy mi informacja, który plik z profilu odpowiada za ustawienia about:config.

 

kwak123, z tych co podinkowales to tylko Febe ma wszystko czego potrzebuje, ale niestety tez juz nie dziala z nowym FF. On dziala jako rozszerzenie do FF.

Edytowane przez Sidr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...