Skocz do zawartości
japana

Komputer się nie uruchamia. Płyta główna?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mój problem polega na tym że komputer nie chce się uruchomić (nie ma żadnej reakcji rozruchowej) problem pojawił się z dnia na dzień, wyłączyłem komputer jakby nigdy nic a następnego dnia już się nie uruchamiał. Sprawdziłem zasilacz wpinając drucik w kostke (nie wiem czy to odpowiedni sposób) i zasilacz się uruchomił, niestety, zasilacz jest z czarnej listy i może to być jego wina lecz chyba by się wtedy nie uruchamiał? Jak mogę sprawdzić czy to wina płyty głównej czy jakiegoś innego powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna: msi a78m-e35

Zasilacz: modecom feel 500

Dysk: wd hdd sata 500gb

Procesor: amd jakiś dokładnie nie wiem a nie mam jak sprawdzić.

Ram:6gb jakiś chinoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz wszystko od płyty, napędów, dysków zostaw sam zasilacz podłączony do sieci, weź dużą kostkę od zasilania płyty głównej i podłącz zielony kabel z czarnym i zobacz czy zasilacz startuje

w8dz2Pv.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież napisałem w temacie że tak już robiłem i zasilacz się uruchamia lecz nie mam jak sprawdzić napięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz wszystko od płyty, napędów, dysków zostaw sam zasilacz podłączony do sieci, weź dużą kostkę od zasilania płyty głównej i podłącz zielony kabel z czarnym i zobacz czy zasilacz startuje

 

Sprawdziłem zasilacz wpinając drucik w kostke (nie wiem czy to odpowiedni sposób) i zasilacz się uruchomił, niestety, zasilacz jest z czarnej listy i może to być jego wina lecz chyba by się wtedy nie uruchamiał?

 

Jak mogę sprawdzić czy to wina płyty głównej czy jakiegoś innego powodu.

 

Wypnij wszystkie pamięci, zostaw tylko jedną, wypnij dyski twarde a monitor podepnij pod zintegrowaną kartę graficzną (jesli taką procek posiada a ty masz tez zewnętrzną) zresetuj BIOS i spróbuj uruchomić komputer.- Dałeś mało informacji, nie wiadomo co to za procek. Apu czy jakiś Athlon, nie napisałeś czy używasz zewnętrznej karty.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor to athlon dokładnie modelu nie podam, karte graficzną mam Zotac geforce gt 440, zaraz sprawdzę to co napisałeś

Jak mam zresetować bios? Zworką? Zworka chyba nie zadziała jak komputer nie ma zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zworką zworką, płyta (BIOS) ma zasilanie z baterii. W sumie jak żadne wentylatory (od procesora, karty ) się nie kręcą, to z dużym prawdopodobieństwem padła płyta, choć nie jest to pewne na 100%, bo zasilacz może się uruchamiać, ale może dawać zbyt niskie napięcie by odpalić kompa. Najlepiej jakbyś podpiął pożyczony, sprawny zasilacz,

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nic się nie stało, komputer dalej nie reaguje. Nie wiem czy to ma znaczenie ale po podłączeniu zasilacza do prądu to przy pierwszej próbie uruchomienia komputera wiatraczek od procesora się zakreca tak jakby dostawał mały impuls prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nic się nie stało, komputer dalej nie reaguje. Nie wiem czy to ma znaczenie ale po podłączeniu zasilacza do prądu to przy pierwszej próbie uruchomienia komputera wiatraczek od procesora się zakreca tak jakby dostawał mały impuls prądu.

Najprościej sprawdzisz podpinając inny zasilacz, lub obecny miernikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z g... bicza nie ukręcisz jak to mówią, pozostaje Ci serwis, choć nie wiem czy to opłacalne przy takim staruszku ;)

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej sprawdzisz podpinając inny zasilacz, lub obecny miernikiem.

 

Też tak myślę. Tak na odległość nikt ci nie powie na 100% co padło, ale to bym sprawdził najpierw. Sprawdź jeszcze w środku, może jakiś kabelek się poluzował i wystarczy docisnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...