Skocz do zawartości
Abalka

Wymiana karty graficznej w komputerze 2014.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Proszę o radę w decyzji kupna najlepszej karty graficznej do mojego zestawu komputerowego. Komputer jest stary 2014 i inie wiem do końca co kupić aby było dobre i nie za mocne dla tej skrzynki. Obecnie pracuje na już drugiej karcie która odmawia mi posłuszeństwa przez bagowanie kursora i mryganiem ekranem. Ta karta graficzna to XFX Radeon R9 280X 3072MB XTL Double Dissipation. Poniżej podaje cały zestaw w załącznkiu jpg

 

https://naforum.zapodaj.net/ac9f1bd6b527.jpg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny ze to wina karty? Ja bym najpierw pokombinował ze sterownikami i wejściem w monitorze :E Co o jest (bagowanie kursora ) ? :E

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ok 1000 zł jak warto tzn karta nie będzie zwolniona przez inny podzespół komputer

 

Jesteś pewny ze to wina karty? Ja bym najpierw pokombinował ze sterownikami i wejściem w monitorze :E Co o jest (bagowanie kursora ) ? :E

kursor zmienia mi się z normalnego na taki poszarpany który znika jak najadę na np pasek adresu strony internetowej. System przeinslatowałem kable hdmi wyminiałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Proszę o radę w decyzji kupna najlepszej karty graficznej do mojego zestawu komputerowego. Komputer jest stary 2014 i inie wiem do końca co kupić aby było dobre i nie za mocne dla tej skrzynki. Obecnie pracuje na już drugiej karcie która odmawia mi posłuszeństwa przez bagowanie kursora i mryganiem ekranem. Ta karta graficzna to XFX Radeon R9 280X 3072MB XTL Double Dissipation. Poniżej podaje cały zestaw w załącznkiu jpg

 

https://naforum.zapodaj.net/ac9f1bd6b527.jpg.html

 

1. Na zintegrowanej karcie (wyjścia na płycie główniej) też "mryga ekranem"?

2. Miganie ekranu to często uszkodzenie monitora LCD. Powodem są wyschnięte kondensatory w jego zasilaczu. Może być tak, że przez DVI "mryga" a przez VGA już nie.

Edytowane przez kola01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ok 1000 zł jak warto tzn karta nie będzie zwolniona przez inny podzespół komputer

 

 

kursor zmienia mi się z normalnego na taki poszarpany który znika jak najadę na np pasek adresu strony internetowej. System przeinslatowałem kable hdmi wyminiałem

Mimo wszystko odinstaluj sterowniki w trybie awaryjnym za pomocą programu DDU i zainstaluj najnowsze ze strony producenta do swojej karty Mój link Jeśli upewnisz się ze to wina karty, zawsze możesz próbować ją odratować w piekarniku Jeśli zdecydujesz się na zakup, to myślę ze Rx 570 4GB lub GTX1060 (używane) będą dobrym wyborem.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyżej, ewentualnie mozesz poczkeać na rx 5500 które pojawia się niebawem i zobaczyć co potrafią i w jakiej będą cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko odinstaluj sterowniki w trybie awaryjnym za pomocą programu DDU i zainstaluj najnowsze ze strony producenta do swojej karty Mój link Jeśli upewnisz się ze to wina karty, zawsze możesz próbować ją odratować w piekarniku Jeśli zdecydujesz się na zakup, to myślę ze Rx 570 4GB lub GTX1060 (używane) będą dobrym wyborem.

system przeinstalowany i najnowsze sterowniki wgrane. Przewody zamieniane z dvi na hdmi- znowu to samo. Zawsze ten kursor zmienia się po pierwszym uruchomieniu po restarcie na bład muszę czekać dłużej. Czy test z drugim monitorem ma sens?

GTX1060 nie za mocna karta na mój zestaw? stać mnie i na GTX1660 ale czy ma to sens

Edytowane przez Abalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, karta do smieci. Do twojego komputera polecam GTX 1060 6GB. Z twoim procesorem będzie miał większą wydajność niż RX 580. Karty AMD mają większy narzut sterownika na procesor i lubią mocniejsze procki.

 

https://www.purepc.pl/procesory/ryzen_5_2600_core_i5_8400_geforce_gtx_1060_i_radeon_rx_580?page=0,6

 

EDIT: Jest jeszcze jedna możliwość. Zwiększ napięcie na rdzeniu karty w sterownikach w Wattmanie albo w MSI Afterburner.

Edytowane przez daerragh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stać mnie i na GTX1660

To może Cie stać i na i7 :E Nie ma za mocnych kart, są tylko nie w pełni wykorzystane. Oczywiście ze możesz kupić mocniejszą, może jak nie teraz, to za pól roku kupisz i7 i karta bedzie jak znalazł. A z tm narzutem, to bym się tak nie nakręcał, są gry które będą lepiej chodzić na jednej i gry, które będą chodzić lepiej na drugiej karcie, tutaj bym po prostu szedł w cenę i kupił tą, którą wyrwę w najlepszej, albo faktycznie poczekał chwilę do RX5500, jak Ci się tak często karty psuja, jednak nowa to nowa i z pełną gwarancja w razie czego.:E

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyżej, ewentualnie mozesz poczkeać na rx 5500 które pojawia się niebawem i zobaczyć co potrafią i w jakiej będą cenie.

RX 5500 ma konkurować z GTX 1650,więc porównanie do GTX 1060 czy 1660 jest takie trochę bez sensu

 

Autorze,masz 8GB ramu jako 1x8 czy 2x4?

 

tak ok 1000 zł jak warto tzn karta nie będzie zwolniona przez inny podzespół komputer

Spokojnie GTX 1660,później wymienisz procesor na i7 4770/4790 lub nowsza platforma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1660 jeszcze styknie do tego CPU, ale droższej bym już tam nie ładował.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta nie będzie zwolniona przez inny podzespół komputer

Inne podzespoły nie zajmują się spowalnianiem karty, tylko robieniem tego co do nich zależy. Niektóre gry wymagające szybszego procesora (podkreślam niektóre) będą chodziły wolniej, niżby chodziły na szybszym procesorze na danej karcie. To nie znaczy że karta jest "zwolniana", tylko że gra jest "zwolniana" przez najsłabszy element zestawu. Poza tym liczba fps zawsze jest przez coś ograniczana, albo przez GPU, albo przez CPU.

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne podzespoły nie zajmują się spowalnianiem karty, tylko robieniem tego co do nich zależy. Niektóre gry wymagające szybszego procesora (podkreślam niektóre) będą chodziły wolniej, niżby chodziły na szybszym procesorze na danej karcie. To nie znaczy że karta jest "zwolniana", tylko że gra jest "zwolniana" przez najsłabszy element zestawu. Poza tym liczba fps zawsze jest przez coś ograniczana, albo przez GPU, albo przez CPU.

No, lepiej bym tego nie ujął. Wiele osób nie rozumie na czym polega bottleneck. Tak samo ludzie zapominają, że CPU nigdy nie stoi tutaj samotnie, a wraz z RAM. ;)

 

I tu przyszło mi na myśl jeszcze jedno ważne pytanie do OP. Czy masz 2 moduły pamięci? Bez dual channel nie ma co pchać się w wydajne GPU. Zresztą tak czy inaczej trzeba by było dokupić drugi moduł, jeśli obecnie masz single channel. Więc na tę chwilę jest to najważniejsza kwestia do omówienia przed wyborem karty. W spisie podzespołów widzę tylko jeden moduł, ale zakładam, że to jest to jakaś fakturka i nie widać tam ilości sztuk, zresztą mogłeś jeszcze potem coś dokupić. ;)

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie moich szanownych kolegów. Niestety mam jedną kość 8 gb ramu. Jeśli chodzi o aktualne problemy z kartą to poniżej wrzucam zdjęcie jak wygląda kursor po wcześnijszym mryganiu monitara( nie jest to mryganie jednostajne ciągłe) szczególnie pojawia się w pierwszej minucie po włączeniu win. Czy jest jakiś sposób na sprawdzenie czy to na pewno jest karta ? Jak byście postąpili w moim przypadku

https://zapodaj.net/53a1c632f9e2e.jpg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam jedną kość 8 gb ramu.

Dokup drugą kość 8GB,najlepiej taką samą bądź inną,ale z takimi samymi parametrami,lub 2x4 GB

Na twoją płytę max.DDR3 1600

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok komputer wrócił z diagnozy. Za problem obrazu odpowiada grafika. Dlatego postanowiłem kupić nową.

Przypomniałem sobie, że przez ten czas musiałem wymienić płytę główną. Teraz mam https://www.asus.com/pl/Motherboards/H81MPLUS/specifications/. Czy na tej płycie konieczna jest też 2 kość ramu?

Ostatnia prośba do Was drodzy przyjaciele.

Podajcie dokładne modele tych kart które byście kupili bo wpisując np 1060 lub 1660 wyskakują różne oznaczenia. Które należy kupić? Nie chce się wbić na minę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga kość RAM się przyda, bo po prostu coraz więcej gier wymaga ponad 8 GB ram i ten trend będzie powoli coraz bardziej popularny, naturalny postęp. Brak wymaganej ilości RAM w praktyce uniemożliwia włączenie gry w ogóle, no poza samym menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak wymaganej ilości RAM w praktyce uniemożliwia włączenie gry w ogóle, no poza samym menu.

Gdy brakuje Ramu,wtedy korzysta ze swapfile z dysku twardego,co skutkuje tym,że spadek klatek na sekundę jest piękny :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem tak się dzieje, z mojego doświadczenia wiem że częściej jest po prostu zawiecha lub powrót do pulpitu. Plik stronicowania zwykle nie zdaje egzaminu w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc. Karta zakupiona msi geoforce gtx 1060 6gb od znajomego. Ram też powinien jutro dojść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...