Skocz do zawartości
Elthrai

Odwrotny NZXT Kraken X52 v2 240mm

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie co do Waszych opinii na temat montażu NZXT Kraken X52 v2 240mm.

 

Zakupiłem w zeszłym tygodniu zestaw. Zestaw składał oczywiście sklep.

Zastanawia mnie jednak sposób w jaki zamontowane zostało chłodzenie procesora - totalnie nie wiem dlaczego jest odwrotnie. Oczywiście staram się wykluczać głupotę typu monter stał z drugiej strony obudowy i się walnął.

 

Jak to faktycznie jest?

-Denerwuje mnie podświetlenie logo NZXT, ale bardziej zastanawia mnie kwestia działania czy samego wypełnienia układu chłodzącego. Czy i tutaj nie będzie problemu?

 

Czy Waszym zdaniem jest to poważniejsza podstawa do reklamacji usługi składania?

 

załączam zdjęcie zestawu. Jeśli potrzeba wykonam więcej zdjęć ze zbliżeniem.

DIWvqDY.jpg

Edytowane przez Elthrai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak było po prostu łatwiej poprowadzić przewody od wody.

A loga nie da się obrócić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki montaż nie ma żadnego wpływu na działanie układu - czysta estetyka. Zamontowali to w ten sposób, bo łatwiej im było węże poprowadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po kontakcie ze sklepem. Po opisaniu całej sytuacji i mailu dostałem telefon po zaledwie kilku minutach. Przyślą po zestaw kuriera, poprawią, odeślą. Wszystko na swój koszt.

 

Mam natomiast faktyczny problem z tych chłodzeniem. Mianowicie działa ono bardzo bardzo nierówno. Nawet bez jakichkolwiek prac, zmian w systemie operacyjnym, w spoczynku.

 

Całość siedzi na płycie Gigabyte Z390 AORUS PRO WIFI DDR4 1151

oraz paście - Thermal Grizzly Kryonaut - 5,55 gram / 1,5 ml

 

Wentylatory działają cicho, na chwilę włączają się na dużo dużo wyższe obroty i po chwili znów wracają do cichej pracy. Tak w kółko. Uruchomienie przeglądarki czy gry to automatyczny skok obrotów chyba do max, co znów po kilku sekundach wraca do cichej pracy.

 

Ciekawe jest to, że po zainstalowaniu NZXT Cam widzę tylko obroty na pompie chłodzenia, ilość obrotów na wentylatorze wynosi 0.

nagrałem kilka filmików które uchwycą te przeskoki -

 

Nie wiem czy całość spowodowana jest montażem, wadą fabryczną, złym montażem - tym odwróconym, złym podłączeniem podłączeniem wentylatorów i pompy, zastosowaną pastą czy może jeszcze czymś innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zamontowałem odwrotnie "COOLER MASTER"

Ale dlatego że wężyki były dziwnie skręcone i się "załamywały" zmniejszając przekrój wężyka.

Bałem się,że jak się czynnik rozgrzeje to wężyki zmiękną i się w całości zagną i nie będzie przepływu.

 

Co do wentylatorów - to może masz za ciepło w budzie lub nie masz włączone "auto" i komp schładza tylko w czasie exstremalnej temp.

Nic o temperaturach nie napisałeś ?

Edytowane przez mv6mv6mv6mv6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw sobie prędkość wentylatorów na tryb fixed w oprogramowaniu cam np na 50% to będziesz mieć spokój z tymi skokami rpm

 

Nie oddawal bym kompa z powodu głupiego napisu.. w trakcie transportu może się coś uszkodzić i dopiero będą jaja.. Przecież ten napis możesz po prostu wyłączyć jak Ci tak przeszkadza..

 

Druga sprawa - rurki od krakena nie powinny leżeć tak na karcie bo się oplot trochę podpieka :E

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...