Skocz do zawartości
mrk.

Wzmacniacz stereo do kompa - czy to dobre posunięcie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, składam niedługo nowego kompa i kombinuję na różne sposoby co zrobić z dźwiękiem. Najnowszy pomysł jest taki żeby do zintegrowanej karty podłączyć wzmacniacz stereo (Yamaha A 300) i do tego kolumny dali zensor 1. Pytanie czy warto coś takiego w ogóle robić? Czy to że dźwięk jest generowany na integtze nie sprawi że wzmacniacz i tak nie pomoże? I najważniejsze - czy to zagra lepiej niż jakbym wymontował że starego kompa xonara dx i do tego podpiął głośniki komputerowe (planowałem kupić edifiery r1600, lub r2600 ale tu już miejsca by zaczęło brakować)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po Twoim poście stwierdzam, że nie koniecznie wiesz czego chcesz.

Każda z wymienionych rzeczy zagra...kwestią, która je różni, jest pytanie jak to zagra?

Podałeś tak różne konfiguracje, że nawet ciężko po nich określić co byś chciał lub czego oczekiwał.

Integra (a Ty nawet nie wiesz jaka) to w większości wypadków dużo gorsze rozwiązanie niż xonar.

Co będzie później za nimi (od razu głośniki czy wzmacniacz stereo + głośniki) to zależy jak bardzo "słyszysz" muzykę. Jednym po prostu gra, innym bass napier... a jeszcze inni wolą tony wysokie. Dochodzi jeszcze głębia sceny jej szerokość itd. itp.

Weź xonara dorzuć do niego co będzie tańszym i akceptowalnym przez Ciebie rozwiązaniem. Jak Ci przypasuje to będzie ok, a jak nie to będziesz wiedział co, dlaczego i na co chcesz zmienić :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to że dźwięk jest generowany na integtze nie sprawi że wzmacniacz i tak nie pomoże?

Po pierwsze dźwięk wychodzi z komputera na kablu taki sam niezależnie na czym go byś nie ne generował, chyba że się go zmieni programowo. Jakość dźwięku zależy więc od wzmacniacza i głośników. Tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dźwięk wychodzi z komputera na kablu taki sam niezależnie na czym go byś nie ne generował, chyba że się go zmieni programowo. Jakość dźwięku zależy więc od wzmacniacza i głośników. Tyle w temacie.

Nie rozwodząc się nad tym jak bardzo, po prostu stwierdzę, że jesteś w błędzie.

Edytowane przez sFIR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze dźwięk wychodzi z komputera na kablu taki sam niezależnie na czym go byś nie ne generował, chyba że się go zmieni programowo. Jakość dźwięku zależy więc od wzmacniacza i głośników. Tyle w temacie.

 

...no chyba się tak odrobinę, ciutkę, ogólnie i całkowicie mylisz. I tyle w temacie. :kwasny:

 

Bo kwestia przetwornika cyfrowo-analogowego i jego jakości (a tym właśnie jest karta dźwiękowa - czy to integra, czy jakaś wewnętrzna, czy DAC na usb) ma duuuże znaczenie. Dodaj jeszcze do tego zmienną w postaci wzmacniaczy operacyjnych w torze głośnikowym i słuchawkowym (bo to są różne media do napędzenia), dodaj kwestię słuchu i gustu.

 

A właśnie... Na jakim kablu? Link z komputera przez SPDIF czy analogowo? Bo to dwie różne rzeczy. Czy może po optyku?

 

Chłopie. Po twoim komentarzu sądząc to chyba nie wiesz dokładnie jakie wtyczki do komputera podłączyć. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dźwięk wychodzi z komputera na kablu taki sam niezależnie na czym go byś nie ne generował, chyba że się go zmieni programowo. Jakość dźwięku zależy więc od wzmacniacza i głośników. Tyle w temacie.

dobry zwyczaj - nie wiesz nie piszesz ;)

 

 

 

Do autora tematu - podaj czy integra w kompie i wzmacniacz mają złącze spdif. Jesli tak kupujesz śwaitłowód i omijasz konwersje cyfrowo - analogowa integry i nie ma potrzeby montowania xonara.

 

Ogólnie warto powalczyć o podpięcie wzmacniacza, bo to jednak bedzie grać lepiej od edków.

 

 

Ogólnie nawet jakbyś musiał kupić dac-a np coś na usb z xmosem , to i tak chyba lepiej niż edifiery, które nie zagraja lepiej od od Zensorów 1, a musisz stawiać dodatkowe pudełka.

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc ogólnie sytuacja wygląda tak: :)

- Nie jestem audiofilem i nie wiem jak rozróżnić te szerokości sceny itd, nie wiem po prostu co to znaczy. Kiedy kupowałem kino domowe to sprzedawca postawił mi jakieś tańsze kolumny i sensory 7, to usłyszałem różnicę, wydaje mi się że to była ta rzeczona głębia.

- dopiero się przymierzam żeby zmienić kompa i wszystko co do niego podłączone iw tym kontekście pytam

- w obecnym kompie mam właśnie xonara dx(ale nie jestem zadowolony bo co chwilę wywalają się sterowniki) i głośniki genius sp-hf2000x i one są jak dla mnie super ale też już się psują powoli.

- szukałem dobrych głośników które podobnie jak moje geniusy mają 5,25 calowy głośnik niskotonowy i 1 calowy wysoko, ale nic takiego nie ma. Są albo te edki r1600, ale tu się boję że ma mniejsze głośniki niż geniusy (4 cale i 0,75), albo r2600, ale one z kolei są za duże i może być dla nich za ciasno na biurku

- zensory 1 które mam na tyle w kinie domowym kiedy podłączałem do wzmaka Yamahy to grały na moje niedoświadczone ucho genialnie i dlatego zacząłem kombinować że może coś w tę stronę :)

Edytowane przez mrk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombunujesz w dobrą stronę - na próbę możesz nawet podpiąć xonara pod wzmacniacz kablem jack - rca i zobaczysz jak to gra.

 

 

Zensory 1 to nie jest jakiś muzyczny orgazm, ale to już niewielkie ale rpzywoite kolumny audio, a nie glośniki komputerowe (niczego nie mam do edków r1600, ale swoje trzymałem 3 tyg i bez żalu pusciłem dalej w świat)

 

 

W nowym kompie kup płytę z nieco lepszą dzwiękówką np alc 1200 i najlepiej z wyjsciem spdif.

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładacie że mówiłem o wyjściu dźwięku analogowym, a nie cyfrowym... spoko.

Ale nawet jeśli weźmiemy wyjście analogowe to prawda jest taka, że nikt nie usłyszy różnicy generowanej przez DAC różnych konstrukcji. Zrobić wam badanie podwójnej ślepej próby i nikt go nie przejdzie. A jak ktoś nie jest audiofilem tak jak autor tematu to na nawet się nie będzie okłamywał że słyszy różnice. No chyba że za coś zapłaci dodatkowo za droższy DAC, to wtedy usłyszy, bo będzie chciał usłyszeć. Jedyne co słychać to rodzaj wzmacniacza i głośników. Cała reszta bo jeden wielki bullshit.

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc ogólnie sytuacja wygląda tak: :)

- Nie jestem audiofilem i nie wiem jak rozróżnić te szerokości sceny itd, nie wiem po prostu co to znaczy. Kiedy kupowałem kino domowe to sprzedawca postawił mi jakieś tańsze kolumny i sensory 7, to usłyszałem różnicę, wydaje mi się że to była ta rzeczona głębia.

- dopiero się przymierzam żeby zmienić kompa i wszystko co do niego podłączone iw tym kontekście pytam

- w obecnym kompie mam właśnie xonara dx(ale nie jestem zadowolony bo co chwilę wywalają się sterowniki) i głośniki genius sp-hf2000x i one są jak dla mnie super ale też już się psują powoli.

- szukałem dobrych głośników które podobnie jak moje geniusy mają 5,25 calowy głośnik niskotonowy i 1 calowy wysoko, ale nic takiego nie ma. Są albo te edki r1600, ale tu się boję że ma mniejsze głośniki niż geniusy (4 cale i 0,75), albo r2600, ale one z kolei są za duże i może być dla nich za ciasno na biurku

- zensory 1 które mam na tyle w kinie domowym kiedy podłączałem do wzmaka Yamahy to grały na moje niedoświadczone ucho genialnie i dlatego zacząłem kombinować że może coś w tę stronę :)

 

Jeżeli zamiarem mają być odsłuchy przy biurku, to ustaw te Dali i posłuchaj jak grają w bliskim polu (bo może być kaplica). A jak już słuchałeś i było ok, to cała zabawa przed Tobą ;)

Edytowane przez sisterhood

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładacie że mówiłem o wyjściu dźwięku analogowym, a nie cyfrowym... spoko.

 

Nie. Napisałeś o dźwięku wychodzącym z komputera. Bez opisania na jakim wyjściu.

 

Ale nawet jeśli weźmiemy wyjście analogowe to prawda jest taka, że nikt nie usłyszy różnicy generowanej przez DAC różnych konstrukcji.

 

Oj chłopie - zdziwiłbyś się mocno. O ile rozróżnienie kabli można wsadzić między bajki, o tyle rozróżnienie DAC'a jest jak najbardziej możliwe - tak jak i kolumn i słuchawek.

 

Bo właściwie po co kupować AIM808? Albo FiiO Olympusa2? X6?

Przecież po tym co napisałeś będą brzmiały tak samo - czyli kupowanie jakiejkolwiek karty dźwiękowej nie ma sensu.

Tak jak i rozwijanie tej technologii. Masz RTL892? Brzmi tak samo jak 1120 czy 1150? Czy może któryś Asus Soar?

 

Gadasz chłopie głupoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoje kino mam tak pomontowane że robię się chory na myśl żeby to wszystko rozłączać. Głośników komputerowych od dłuższego czasu poszukuję i ciągle jestem w martwym punkcie, więc już prawie zdecydowałem że kupię jakiś używany wzmacniacz stereo i kolumny (monitory się to chyba zwie, już niekoniecznie Dali). Tym bardziej że jeszcze sobie kupiłem właśnie AKG K240 MKII :). Podpowiedzcie mi jeszcze tylko jak podłączyć wzmacniacz do kompa? Xonar ma wyjścia tylko jack 3,5 wiec rozumiem że jack - RCA to jedyne możliwe rozwiązanie? Bo kolumny już do wzmaka to klasycznie kablami głośnikowymi i fajrant? Czy połączony już wzmacniacz z kompem to taki plug&play? czy coś w kompie trzeba pod niego ustawić?

 

Aha no i jeszcze jedno - czy jak wzmacniacz będzie miał wejście optyczne to bez problemu wtedy przez niego podłącze te monitory do PS4 i Xboxa?

 

No i jeszcze ostatnia sprawa - moja stara płyta ma spdif wiec zakładam że nowa też będzie miała, więc pytanie czy xonar podłączony do wzmaka zrobi konkretną różnicę w porównaniu do wzmaka podłączonego do integry przez spdif? bo jak wspominałem już mnie ten xonar tak zdrażnił ze wolałbym żeby nowego kompa nawet nie powąchał

Edytowane przez mrk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest taki wybór monitorów aktywnych, monitorów studyjnych itd. , że w wzmacniacz + kolumny bym się nie pchał. Są nawet modele z wbudowanym DAC, czyli łączysz do integry optykiem i nie ma porblemów z np. pętlami mas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest taki wybór monitorów aktywnych, monitorów studyjnych itd. , że w wzmacniacz + kolumny bym się nie pchał. Są nawet modele z wbudowanym DAC, czyli łączysz do integry optykiem i nie ma porblemów z np. pętlami mas.

 

ale jak to wtedy działa, wyszukałem w necie pierwszy lepszy monitor aktywny: M-audio BX5 D3, widzę że ma pokrętło głośności, je się jakoś spina żeby grały razem, czy trzeba regulować głośność oddzielnie? Podasz jakiś przykład takiego monitora jaki miałeś na myśli? Pętla mas - nie mam pojęcia co to

Edytowane przez mrk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są monitory, gdzie jeden steruje obiema kolumnami (Nubert NuPro A200), albo takie, gdzie trzeba mieć zewnętrzny kontroler/DAC z regulacją ( M-Audio BX5 D3 ), są też głośniki komputerowe 2.0 gdzie na jednej z kolumn jest regulator dla pary.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra trochę poczytałem, na razie na czoło wysuwa się opcja szeroko polecanego SMSL AD18 i jakieś niedrogie kolumienki. Pytanie kolejne mam (a jakze :) o co cho z impedancją, na co ona wpływa i w ogóle na co zwracać uwagę. SMSL gdzieś doczytałem że ma 4 ohmy, czy to znaczy że muszę dobrać kolumny też 4 ohmy? (np Canton SP 206 mają tyle) co się stanie jak podłączę 8 ohm (bo chyba łatwiej trafić 8 niż 4)

Edytowane przez mrk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMLS AD18 mocny wzmacniacz słaby DAC.

Topping MX3 słabszy wzmacniacz dobry DAC, autoamtyczne włączanie i wyłączanie, gówniany pilot.

I.AM.D V200 mocniejszy od AD18, dobry DAC. Ale tylko z aliexpres do wyszarpania, mało popularny, za to moim zdaniem najciekawszy.

I.AM.D V600 też dobra opcja tas5548 + sta516B + CM6631a + cs8416 + PCM1803.

 

http://forum.pclab.pl/topic/1278639-SMSL-AD18-vs-Sabaj-A4-vs-Topping-MX3-vs-co%C5%9B-innego-i-ma%C5%82ego/

 

 

Jak nie używasz za bardzo kina domowego, to polecam na początek odpiąć kolumny tylne. Przełączyć kino na stereo czy jakiś tryb PureAudio i testuj do woli z nowym wzmacniaczem. Kino domowe może spokojnie grać sobie w stereo razem z subem. Jedyne co będzie się wówczas marnować, to głośnik centralny.

 

Im wyższa impedancja kolumny, tym słabsza moc w watach. Ale nic złego ze sprzętem się nie stanie.

 

Do odsłuchu jako głośniczki komputerowe, mój aktualny wzmacniacz jest i tak mocniejszy niż potrzeba. Zasilacz mam do niego chyba 19V ze starego laptopa: https://market-zone.pl/WzmacniacztransmiterBT50kabelKLOTZ

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra trochę poczytałem, na razie na czoło wysuwa się opcja szeroko polecanego SMSL AD18 i jakieś niedrogie kolumienki. Pytanie kolejne mam (a jakze :) o co cho z impedancją, na co ona wpływa i w ogóle na co zwracać uwagę. SMSL gdzieś doczytałem że ma 4 ohmy, czy to znaczy że muszę dobrać kolumny też 4 ohmy? (np Canton SP 206 mają tyle) co się stanie jak podłączę 8 ohm (bo chyba łatwiej trafić 8 niż 4)

Mniejsza moc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

W cenie ad18 można kupić fajny wzmacniacz stereo (używany).

Grać będzie dużo lepiej. Moc tego też podają nie wiadomo jaką, a w realu?

Mam mieszane odczucia względem tego kombajnu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupisz używkę ale w stanie nieznanym bez gwarancji.

Grać nie będzie dużo lepiej, obejrzyj recenzje w sieci.

Gabarytowo przy komputerze będzie diametralna różnica na plus dla AD18.

Mocy będzie aż nadto jak siedzisz pół metra od głośników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość ludzi do kompa nie weźmie tradycyjnego wmacniacza bo jest za duży i dlatego tak popularne są smls ad18 i inne tej klasy wzmacniecze z daciem.

Smsl ad18 jest chyba najpopularniejszy, ale na pewnio nie jest najlepszy w każdym aspekcie i moźna dobrać coś pod siebie - dla mnie był najbardziej uniwersalny - ma złacze pod słuchawki, bt z aptx (ale nie ma tych nowszych hd), usb i 2x optyczne wejęcie. Nie każdy tego wszystkiego potrzebuje. Dzwiękowo daci z np xmosem po usb będa grać lepiej. Ogólniesjt spory wybór ale nie dał bym więcej niż 400-500zł za klase d. Polska cen ze sklepu to 799zł :E

 

 

Do kompa nie potrzeba wielkich kplumn - np u mnie przy 12m sypialni Cambridge Audio s30 są w sam raz, a kosztowały z allegro 200zł.

 

 

Tyły z tego kina domoweo są całkiem fajne i jak jest opcja ich użycia to też jestem za.

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie ma opcji ich użycia bo one są w innym pokoju niż będzie komp, dlatego muszę coś dokupić. Biurko mam bokiem do ściany więc lewa kolumna będzie ustawiona lekko ukośnie do tej ściany, ale za biurkiem jest jeszcze 2 metry. Szukać czegoś z przednim bass reflexem?

 

Co do używanych to tak jak Minciu pisze - boję się wywalę kasę i kupię jakiś zajęchany szrot, wolę jednak coś nowego mimo że nominalnie gorszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

Kupisz używkę ale w stanie nieznanym bez gwarancji.

Grać nie będzie dużo lepiej, obejrzyj recenzje w sieci.

Gabarytowo przy komputerze będzie diametralna różnica na plus dla AD18.

Mocy będzie aż nadto jak siedzisz pół metra od głośników.

A wiesz, ile są warte te recenzje na yt? Po drugie - jaki jest sens normalnych kolumn do takiego wynalazku? Żaden!

Można kupić używany z gwarancją. To nie jest problem, ale trzeba poszukać. Wiem, bo szukałem i znalazłem.

Edytowane przez P_M_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel kupił używaną Yamahę. Kuleć mu zaczyna, nie wchodzi nieraz źródło dźwięku.

 

Kolumny weź swoje satelity, kup wpierw wzmacniacz i przetestuj czy Ci się spodoba. Później dokupisz inne ale będziesz wiedział czy potrzebujesz BR z przodu czy nie. Czy większe i mocniejsze czy też nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra trochę poczytałem, na razie na czoło wysuwa się opcja szeroko polecanego SMSL AD18 i jakieś niedrogie kolumienki. Pytanie kolejne mam (a jakze :) o co cho z impedancją, na co ona wpływa i w ogóle na co zwracać uwagę. SMSL gdzieś doczytałem że ma 4 ohmy, czy to znaczy że muszę dobrać kolumny też 4 ohmy? (np Canton SP 206 mają tyle) co się stanie jak podłączę 8 ohm (bo chyba łatwiej trafić 8 niż 4)

 

 

Moc wzmacniacza spadnie około o połowę

Edytowane przez zlotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...