Skocz do zawartości
bleidd

Płyta pod i5-9600KF

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje wymianę platformy, długo myślałem o AMD i R7 3700X ale to jednak zbyt problemowa platforma do tego wydajność nie jest porywająca. Mam więc plan wymienić obecne CPU na 9600KF, obecnie do wyrwanai za ~950, mam nadzieję że po zapowiadanych obniżkach intela i może w czarny piątek, uda się zejść poniżej 900 zł. Ten CPU powinien mi spokojnie starczyć do gier przez najbliższe ~2 lata, po tym czasie mam zamiar wrzucić i9-9900K, który to z kolei powinien dalsze 2-3 lata wystarczyć :) W sumie i9-9900K powinien wystarczyć na całą następną generacje konsol, w zależności ile ona potrwa, może więc wystarczyć na dłużej niż te 3 lata. Taki mam chytry plan.

 

Potrzebuję więc płyty pod ten CPU, która pociągnie bez problemu mocne OC i w przyszłości pociągnie i9-9900K po OC (niekoniecznie już maksymalne możliwe). Budżet, tak do 600 zł ale im mniej tym lepiej. Z wymagań nic konkretnego nie mam poza tym żeby dźwiękówka była w miarę dobra.

 

RAM taki jak w podpisie, obecnie zatrzymał mi się na 3333 CL14/15 MHz ale myślę, że na lepszej płycie atakowałbym 3600/16.

 

Czy wiadomo coś o przyszłych prockach intela? Czy będą pasować do Z390?

Edytowane przez Ard'aenye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

 

Nowe procki intela zapewne nie beda pasowac pod z390.

 

Niestety ale w mojej opini za 600 PLN nie dostaniesz dobrej plyty z390. Osobiscie uwazam ze godne polecenia sa z390 aorus elite lub pro ( z naciskiem na ta druga) ale to budzet 700-850PLN.

 

Za 600 PLN bedziesz jednak musial pojsc na sporo kompromisow typu slaba karta dziwiekowa lub tragiczny VRM zdecydowanie nienadajacy sie do OC 9900k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz racje. W zasadzie turbo i9-9900K jest na tyle wysokie, że w sumie OC mi nie będzie potrzebne. Wystarczy, że utrzyma stabilnie te 4.7 GHz na wszystkich rdzeniach. Czy to coś zmienia w tej sytuacji? Płyta może być i Z370 o ile 9900K się z nią dogada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem, może być 9900K bez OC, chyba w 150W się zmieści? Możesz podrzucić link do tego? Bo na tym skompresowanym JPG-u mało widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety ale w mojej opini za 600 PLN nie dostaniesz dobrej plyty z390.

 

Gigabyte Z-390 Gaming X się nie nada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, pisze z telefonu i nie zauwazylem slabej jakosci zrzutu. Zedytowalem post i wrzucilem link.

 

Bez OC Gaming X powinien byc oki. Tylko z tego co pamietam ta plyta ma slabe audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, czy bios na Gigabyte z390 Gaming X różni się wizualnie czymś od UEFI? Winda wgrana w trybie mbr.

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...