Skocz do zawartości
Neki

Kraken x62 vs obroty wentylatorów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kilka dni temu odebrałem z reklamacji nowego krakena x62 wszytko podłączyłem jak poprzedniego

Wchodząc w program Cam wszytko wyglądało normalne ale zauważyłem że nie pokazuje mi RPM wentylatorów tylko w %

Mój link

Czym to jest spowodowane dodam że w poprzednim egzemplarzu było wszytko ok pokazywało mi a teraz nie ?

Odinstalowałem program i zainstalowałem na nowo i to samo

Sprawdzałem na wersji 3.7.8 jak i na 4.0.1 i wszędzie to samo

 

Dla pewności sprawdziłem czy na pewno jest wszytko podłączone i jest wszytko ok w biosie nic nie grzebałem obroty pompy są jak najbardziej ok a wentylatorów nie widać nawet?

 

Wszytko działa ok temperatury są jak najbardziej ok tylko nurtują mnie dlaczego nie pokazuje RPM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kilka dni temu odebrałem z reklamacji nowego krakena x62 wszytko podłączyłem jak poprzedniego

Wchodząc w program Cam wszytko wyglądało normalne ale zauważyłem że nie pokazuje mi RPM wentylatorów tylko w %

Mój link

Czym to jest spowodowane dodam że w poprzednim egzemplarzu było wszytko ok pokazywało mi a teraz nie ?

Odinstalowałem program i zainstalowałem na nowo i to samo

Sprawdzałem na wersji 3.7.8 jak i na 4.0.1 i wszędzie to samo

 

Dla pewności sprawdziłem czy na pewno jest wszytko podłączone i jest wszytko ok w biosie nic nie grzebałem obroty pompy są jak najbardziej ok a wentylatorów nie widać nawet?

 

Wszytko działa ok temperatury są jak najbardziej ok tylko nurtują mnie dlaczego nie pokazuje RPM

Dziwne powinno pokazywać obroty wentylatorów, może trzeba system przeinstalować.

Bo jak sie obracają wentylatory to jest OK tylko program CAM nie widzi.

Edytowane przez slawinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne powinno pokazywać obroty wentylatorów, może trzeba system przeinstalować.

Bo jak sie obracają wentylatory to jest OK tylko program CAM nie widzi.

 

Wentylatory się kręcą i na temp nie narzekam max zaobserwowane temp w grach to 64 stopnie więc jest ok

 

reinstalacja systemu nie zbyt mi się chce

 

W sumie to żadne program nie widzi obrotów wentylatorów bo w biosie też jest 0 xD

Dziwna sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz przez przypadek w programie lub w biosie włączonego sterowania wentylatorów w tryb DC ? a nie PWM ?

Albo jest uszkodzony sam wentylator i nie wysyła wiadomości o obrotach.

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat to czy jest DC czy PWM nie ma znaczenia, bo odczyt jest w obu trybach. Obstawiam, że kabel sygnałowy jest uszkodzony. Najprościej byłoby to sprawdzić miernikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko na jakiej podstawie pokazuje w %? Bo sprawdziłem w prime95 to pod obciążeniem zwiększa się % więc jakoś musi sterować tymi obrotami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazuje % sygnału PWM, to inny przewód nich odczyt RPM czyli tacho. Pogrzeb przy wtyczce, czy pin odpowiedzialny za odczyt obrotów (tacho) dobrze siedzi, bo może nie być po prostu styku.

 

 

Jutro sprawdzę dołączę wszytko i na nowo podlacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok sprawa wyjaśniona okazała się pierdoła w rozgałęźniku są 4 wtyczki pod wentylatory z czego 3x 3 min i 1x4pin. Po podłączeniu wentylatora pod 4 pin obroty pokazuje ;) jak zawsze taka błahostka a trzeba szukać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...