Skocz do zawartości
fresh.cie

Voltage offset AORUS B450 ELITE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

w płycie wymienionej w tytule nie posiadam opcji ustawienia napięcia procesora na sztywno, jest tylko offset (DVID). Skąd mam wiedzieć jaki ustawić offset? Jest jakieś bazowe napięcie dla mojego procesora(R5 2600) czy muszę po prostu odpalić HWInfo pod obciążeniem np. occt i uznać maksymalne napięcie jakie zanotuje HWInfo jako bazowe, do którego mam dodawać offset?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiekolwiek Vcore masz u siebie to po prostu dodajesz / odejmujesz offsetem ileś tam V. Możesz oczywiście odczytać sobie najlepiej w HWINFO64 CPU Core Voltage (SVI2 TFN) pod obciążeniem i dodać ileś tam - np. żeby nie przekroczyć 1,3 V czy tam 1,35 V. Albo 1.4 V jak masz dobry coolerek i utrzymasz temp poniżej 70 C.

 

Ja u siebie (2600X) mam ustawiony ofset ujemny na -0.1V i bez PBO pod obciążeniem (Prime95) mam 1,3-1,35V. Napięcie oczywiście skacze no i jest inne zależnie od rodzaju obciążenia. Wiesiek 3 to ok. 1,28 V i 4150. Prime95 to ok. 1,33 V i 4150. Jak włączę PBO to w Wieśku utrzymuje min. 4200 i dobija do 4250 ale wtedy bliżej 1,4 V się robi.

 

Tak czy siak najlepiej dodawać sobie po jednym kroku i sprawdzać stabilność. Bo zakładam, że chcesz ustawić ręcznie np. na 4000 i badać ile Vcore potrzebujesz, tak? Ewentualnie właśnie najpierw sprawdzić ile wbija defaultowo, dodać tak żeby 1,4 V mieć, wbić 4000 i jechać po kroczku w dół i testować stabilność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...