Skocz do zawartości
maxwell94

Bardzo niska jakosc na yt

Rekomendowane odpowiedzi

zrodlo 1440p, render 1440p, 15 tys bitrate. x224 kodek. 60fps. program do obrobki resolve, obs nagrywanie. O co biega ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć jakieś foto z ustawieniami jakości w programie. Pokaż jakie tam są opcje do wyboru.

Ściągnij programik MEDIA INFO LITE i sprawdź nim dane surowego pliku i wyrenderowanego i wklej foty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zacznij od tego, żeby to poszło na format MP4 a nie MOV z Quicktime i bitrate daj na sztywno 25 mb/s.

Jutube dla 1440p zaleca przesyłanie w 24mb/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jebe jaka jakość tragiczna przy 1080p ^_^ ... Jaki masz filtr skalujący ? Dwa.. mówisz o 1440p a film jest w 1080p. Trzy jakie masz podzespoły, nagrywasz kartą graficzną czy procesorem, jeśli procesorem to jakie masz przy nim ustawienia w obs ? Ultrafast veryfast itd itp..

 

U mnie jakość się zgadza, jedynie co mnie wkur*ia w moim nagrywaniu to że jakość kamerki mojej się pierd*li po wrzuceniu na yt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam potezny komputer, ryzen 3700x, 2070 super, 16gb ramu. Za to w forza horizon mam swietną jakość na tych samych ustawieniach. Masakra jakaś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam potezny komputer, ryzen 3700x, 2070 super, 16gb ramu. Za to w forza horizon mam swietną jakość na tych samych ustawieniach. Masakra jakaś.

Pamiętaj że potężny to pojęcie względne , ja kiedyś używałem kart AverMedia do przechwytywania obrazu jakościowo było super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuj się do zaleceń YT co do kompresji. Z drugiej strony nie oczekuj jakiś cudów szczególnie gdzie w nagraniu jest dużo detali w postaci traw, zarośli itp. Bitrate YT 24 Mbps to i tak jest za mały by oddać detale (szczególnie takie jak na nagraniu).

Kolejna sprawa to sam DR który kiepsko koduje do h.264 i przy niskim bitrate potrafi walić artefaktami. W DR im wyższy bitrate tym lepiej i w sumie nic poniżej 50 Mbps nie ma sensu wypuszczać. Z kompresją w h.264 lepiej sobie radzi darmowy HandBrake, w który bez problemu wstawisz plik MXF OP1A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bitrate 25 000 starczy ustawić jeśli chodzi o jakość 1440p w obs, 35 000 to jest max, więcej to już brak sensu bo różnicy w jakości nie ma, youtube tak czy siak obcina jakość nawet jak dasz 500 000 bitrate to i tak spikseluje ci zawsze coś, platforma jest zbyt wielka by kodowała wszystko w 8k jak to wszyscy chcą, no ale sprzęt też trzeba mieć dobry, bo co ci z bitrate jak twoja karta graficzna słabo np może kodować nagrywanie, ja np mam procesor i9 9900k i jest gównem w nagrywaniu w porównaniu do Rtx 2080 ti. Różnica przy takim samym bitrate jest ogromna. A przy zbyt niskim już zejściu w procesorze jeśli chodzi o "fast" "Medium" to już procek sb nie radzi i tnie film. Tak ze morał jest taki dobra karta graficzna 25 000 bitrate w obs i jakośc jest git.

 

A jak ktoś ma wątpliwości mam 45 filmów nagranych w 1440p przy takich ustawieniach i jakość jest bardzo dobra na 1440p - 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...