Skocz do zawartości
raff575

1080p, 24", drugi monitor, 1000-1500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o to w co zamierzam grać - obecnie najczęściej jest to FIFA, Rocket League oraz jakies mniej wymagające indie gierki. Póki co nie mam ciśnienia, żeby odpalać nowości triple A w bardzo wysokich detalach. W tej chwili zdecydowanie więcej oglądam filmy/seriale lub pracuje z tekstem/danymi na monitorze niż gram, dlatego zaczynam skłaniać się w stronę matryc VA.

Edytowane przez raff575

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic no, nie będziemy się kłócić w tematach, które zostały obalone dobre kilka lat temu. Jedna osoba widzi różnicę względem 60 vs 144 a inni nie. Patrząc na twoje wymagania tym bardziej bym wolał szybszą matrycę 1440p niż wolniejszą 4k. Prywatnie odradzam gamingowe VA (czyt. budżetowe 144hz), chyba że ma dobry tryb overdrive - który wyeliminuje smużenie do minimum. Dodatkowo widoczność w grach na VA jest znikoma, musisz użyć wysokiej jasności żeby było cokolwiek widać w ciemniejszych sceneriach

 

Mój głos nadaj stoi za Acer Nitro VG270UPBMIIPX - model rozchwytywany na internecie. Od czasu do czasu rzucają kilka sztuk na xkomie.

 

Jednakże jak to bywa z większością modeli 144hz w tej cenie. Możesz mieć pecha i trafiać na modele z BLB lub padniętymi badpixelami. Ja miałem szczęście i druga sztuka trafiła się OK.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a jeśli wolałbym pozostać przy 24" ?

Też masz fajne wybory: 2560x1440 75Hz, 3840x2160 60Hz, 1920x1080 144Hz , wszystko oczywiście ~24" (nie wiem, czy jest jakiś 2560x1440 144Hz IPS/VA 24", bo TN nawet nie brałbym pod uwagę) - do wyboru, do koloru. JA do czytania brałbym coś co ma więcej niż 1920x1080 na 24" (i używam od dawna skalowania systemowego DPI dla uzyskania wygodnej wielkości czcionek - także z tym trzeba się liczyć). Przez 11 lat miałem ekran 90ppi i nigdy przy czytaniu nie było na prawdę dobrze, a i zdjęcia jak się okazało też nie miały takiej ostrości jak trzeba. W grach ratowałem się nieco VSR (2560x1600 @ 1680x1050) by widzieć więcej/mieć mniejszy aliasing ale to i tak wygląda gorzej/mniej czytelne są detale niż 2560x1440 wyświetlone na 3840x2160. Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a jak wyglada sprawa z ogladaniem tresci w 1080p (youtube, netflix) na ekranie 1440? Da sie zauwazyc roznice wzgledem 1080 na ekranie 1080?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Youtube raczej super-wysokiej jakości materiałem nie jest (jeśli brać pod uwagę fragment obrazu, np. 100x100px), więc różnica na monitorach 2,5K vs 2K na materiale 2K będzie pomijalna. Nawet na monitorze 1920x1080 wolę odpalać film z Youtube w wersji 1440p, a czasem 2160p, bo po prostu wygląda lepiej (mniejsze makrobloki). Tak czy inaczej te materiały 1440p/2160p i tak będą wyglądać lepiej na monitorze 2,5K/4K. Natomiast do kiepskiego filmu z Youtube w wersji 1080p bym się tak nie przywiązywał, by miało to zaważyć choćby w najmniejszym stopniu na wyborze rozdzielczości matrycy monitora.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitory ~24" 2560x1440 IPS:

 

ACER Nitro VG240YUBMIIPX

BenQ BL2420PT

DELL P2418D

Lenovo ThinkVision L24q-10

Samsung S24H850

Asus VX24AH

 

... są ciekawe, bo mają 2560x1440 na takiej przekątnej, a nie 1920x1080 ;) Przed zakupem będziesz musiał poczytać o danym modelu.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...