Skocz do zawartości
ml94

Dźwięk z głosnika systemowego

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

niedawno złożyłem komputer oparty na płycie głównej Gigabyte B450 DS3H. Niemniej pojawia się problem polegający na tym, że przy wybudzaniu komputera na ułamek sekundy słychać BEEP biosu. Wyłączyłem Fan Fail i Temperature alarm ale nic to nie zmienia. Ponadto przy włączaniu i wybudzaniu słychać w głośnikach takie lekkie uderzenie basu które również trwa ułamek sekundy. Głośniki 5.1 więc są podłączone do wszystkich trzech wejść na płycie głównej. Poza tym grają bez problemów.

 

 

P.S Wersja biosu F41, zasilacz Be Quiet System Power 9 400W, procesor Ryzen 3200g, 16 gb ram, brak dedykowanej GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale krótki "beep" podczas uruchamiania komputera sygnalizuje poprawny jego start, możesz wyłączyć to w biosie, lub jeśli nie masz takiej opcji to odpiąć głośniczek, Co do "uderzenia basu" to tak jest chyba na każdych głośnikach, to od nagłej dostawy napięcia (przynajmniej tak mi się wydaje) i nie jest to nic szkodliwego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, że krótki BEEP jest ok, ale pierwszy raz spotkałem się żeby BEEP pojawiał się przy budzeniu uśpionego komputera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ze kiedyś nawet widziałem taką opcje w BIOSie (by pikało lub nie przy uśpieniu), teraz sprawdzałem u siebie i nie mogę tego znaleźć, sprawdź u siebie w zakładce "boot"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pogrzebałem w BIOSie i tak - komputer wydaje dźwięk z głośnika systemowego, który różni się nieco od dzwięku w momencie włączania komputera (tzn. standardowy beep, jak w kazdym komputerze) w momencie budzenia komputera po uśpieniu lub ponownym uruchomieniu przez "uruchom ponownie". Problem występuję wyłącznie jeżeli mam ustawione w biosie którąś z tych opcji (jeżeli wyłącze wszystkie to jest ok)

 

- cpu fan fail warning

- sys fan fail warning

- cpu temperature warning (sprawdzałem na temperaturach 70 i 80)

- chipset temperature warning (sprawdzałem na temperaturach 70 i 80).

 

Pozostałych temperature warning nie sprawdzałem - zawsze są na disable

 

Sterowniki są wszystkie zaktualizowane, windows również.

Edytowane przez ml94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...