Skocz do zawartości
amaroczek

Spięcie RAM?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Postanowiłem do mojego starego PC dodać 8gb ram (obecnie mam 8gb). Zakupiłem ram na allgero (używany, taki sam model jak obecnie) i podłączyłem do płyty głównej. Niestety po uruchomieniu komputera wyczułem dziwny zapach jakby stopionych przewodów. Wyłączyłem komputer, wyjąłem nowy ram i odpalilem PC na starych ramach i wszystko działa w porządku.

 

Czy warto ponownie wrzucić te dodatkowe, nowe 8 GB ram żeby ponownie je sprawdzić czy to one mogą być przyczyną tego dziwnego zapachu (zwarcia?)? Może problemem był fakt (zauwazylem to pozniej), ze jedna nowa kosc ram nie była idealnie zamocowana w slocie tam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak działa to znaczy ze nic się nie spaliło :E Ja bym co najwyżej przeczyścił styki na pamięciach i przedmuchał slot na kości i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie zeby to jeszcze raz podlaczyc i sprawdzic czy dziala? Bo mam wrazenie ze te nowe ramy to maja wlasnie taki zapach teraz spalonych przewodow :) Nie wiem wiec, czy wkladac je ponownie i sprawdzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź alkohol izopropylowy lub czysty spirytus przetrzyj styki pamięci pozwól im odparować, przedmuchaj wejście na ram w płycie głównej suszarką na przykład i podepnij normalnie. Jakby się miało coś spalić, to byś kompa już nie odpalił. Jeśli spalił się slot(wejście) na pamięć, to komputer nie wystartuje, ale po wyciągnięciu z niego pamięci powinno wrócić do normy.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...