Skocz do zawartości
Barn

Pamieć RAM deklarowana wartość a rzeczywiste użycie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam 8 gb pamięci RAM a odnoszę wrażenie, że dostępnych jest tylko 4 gb. W menadzeże pokazuje niby 8gb, ale patrząc na listę aktualnie używanych zasobów wygląda jakby było 4 GB.

Cały czas użycie 90%. Czy można to jakimś programem sprawdzić? Czy wszystko jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas użycie 90%. Czy można to jakimś programem sprawdzić? Czy wszystko jest ok?

Tak, program nazywa się nazywa się kalkulator, dostępny chyba w każdej wersji Windowsa. Jak Ci pokazuje ze masz 8 to masz 8. Jak nie wierzysz menadżerowi zadań, to sprawdź za pomocą np. CPU-Z

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić RAMdisk 5/6Gb i go zapełnić plikami wtedy będziesz miał pewność.

Edytowane przez rafall93123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3ade42cf51dd0d6c.jpg

 

a5bb29acf7e81dbcgen.jpg

 

Wstawiam screeny i proszę o pomoc. W menadzeże zadań pokazuje tak jakby 4gb, ale de facto jest 8 gb co widać na drugim screenie.

 

Może ktoś coś doradzić?

 

Reszta poniżej to ułamki, to Firefox zajmuje tyle czyli prawie 4 gb, no ale powinno być jeszcze ponad 4 gb???

 

Ram jest na 2 kościach.

 

To się dzieje czasami i takie zamulenie jest. Właśnie brak Ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Strasznie dużo ramu zżera u Ciebie Firefox. Dużo masz kart otwartych przy tym wykorzystaniu ramu przez Firefoxa jak na screenie?

Ten drugi screen to rozumiem że zrobiony przy wyłączonej przeglądarce? Bo jeśli tak to 2,4GB pamięci w użyciu to jest jak najbardziej ok jeśli idzie o łączne użycie ramu przez system i uruchomione programy czy usługi. Ja np. mam użycie 2,4/7 GB ramu przy uruchomionej Operze z ok. 10 kartami, z czego sama Opera z taką ilością kart zżera ok 1GB ramu. Tylko że mam dosyć mocno zoptymalizowany system (np. wyłączony Windows Defender i żadnych aplikacji w autostarcie) ze względu na HDD.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...