Skocz do zawartości
Tak o

Temperatura procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu zacząłem zwracać uwagę na to że przy grze rust grzeje mi się procesor i słychać jak radiator wyje, stwierdziłem że nasmaruje go pastą termoprzewodzącą więc wziąłem od ziomka taką właśnie pastę niby jakąś lepszą za 15zł no i nasmarowałem i tak temperatury się poprawiły z 70+ czy tam 68 w grze rust miałem już 64 ale co najważniejsze nic już nie wyło, po jakimś czasie nagle znowu w grze dochodziło do 68 stopni, stwierdziłem ze moze za mało pasty dałem i dołożyłem, po tym jak odkryłem radiator zobaczyłem ze nie była ona idealnie rozłożona w sumie mozliwe ze źle ją rozłożyłem, no ale w każdym razie tym razem poprawiły się temperatury i w grze typu wiedzmin 3 mam czesto tak po 65 stopni, w rust podobnie, max w grach dochodzi do 67 mi sie wydaję, no ale w programie occt proceosr w 4 minuty ma temperaturę 84 stopnie co mnie troche zaniepokoiło bo w sumie nie wiem czy tak duża powinna ona być, bardzo szybko dobijało 75 stopni i no nie wiem, napiszcie mi czy to normalne dla tego procesora czy raczej powinienem się martwić. Posiadam procesor i5 4460 i boxowe chłodzenie, z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max bezpieczna temperatura dla tego procka to 73 stopnie, poniżej tego nie musisz się martwic. 15 zł za pastę to nic specjalnego a już na pewno nie "jakaś lepsza", boxowe chłodzenie intela to szrot, AMD ma trochę lepsze, ale tyłka tez nie urywa. Jednym zdaniem Po boxowym chłodzeniu nie wiele się można spodziewać.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max bezpieczna temperatura dla tego procka to 73 stopnie, poniżej tego nie musisz się martwic. 15 zł za pastę to nic specjalnego a już na pewno nie "jakaś lepsza" boxowe chłodzenie intela to szrot.

 

No dobra czyli w takim razie, mam się czego bać czy nie? w normalnym użytkowaniu w grach itp procesor nie przekracza 72 stopni, jedynie gdy użyje occt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz, aczkolwiek możesz sobie zmienić chłodzenie dla swojego świętego spokoju i komfortu (będzie ciszej)

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz, aczkolwiek możesz sobie zmienić chłodzenie dla swojego świętego spokoju i komfortu (będzie ciszej)

 

 

A powiedz mi jeszcze jeśli możesz, czy sama temperatura procesora wpływa na wydajność? tzn czy procesor chodzi wydajniej w momencie gdy ma 60 stopni niż gdyby miał 70 stopni? czy to raczej nie ma żadnego znaczenia, może i głupie pytanie ale nie za bardzo się orientuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zbyt wysokich temperaturach może dochodzić do zbijania taktowania(a zatem i wydajności) w celu obniżenia temperatury procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zbyt wysokich temperaturach może dochodzić do zbijania taktowania(a zatem i wydajności) w celu obniżenia temperatury procesora.

 

 

No okii, dzięki wielkie za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku nie, gdybyś dobijał do 90-100 stopni mógłby zrzucać taktowanie dla bezpieczeństwa. Lecz mając 70 kilka stopni to jeszcze nie. Lepszy cooler dla ciszy tylko (i ewentualnie komfortu psychicznego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki lepszy wentylator(nie wieżowy) polecacie do procków intela? Tak, by dmuchał jeszcze na sekcje zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki lepszy wentylator(nie wieżowy) polecacie do procków intela? Tak, by dmuchał jeszcze na sekcje zasilania.

Zwykły fortis 3 owieje sekcję bo jest tak zaprojektowany + ma wentyl oversized, jak nie chcesz wierzy i koniec to zobacz https://allegro.pl/oferta/chlodzenie-be-quiet-dark-rock-tf-8448484269 gość sprzedaje za 250 nowe są znacznie droższe.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...