Skocz do zawartości
l0tus

B450 vs X470 vs X570 - cena możliwości, kiedy B550, kiedy nowe cpu Intela Comet Lake?

Rekomendowane odpowiedzi

To teraz pytanie czy po to masz topowe chłodzenie Noctua z dużymi wolnoobrotowymi wentylatorami które lecą pewnie na 900rpm, żeby jakieś malutkie śmigiełko wkręcało się na ponad 3000rpm. W dodatku przy "zwykłym" graniu, które nie powinno jakoś szczególnie angażować chipsetu. Raczej spodziewałbym się konieczności intensywnego chłodzenia w zastosowaniu profesjonalnym, studyjnym.

 

Ja topowe chłodzenie kupiłem, żeby zapewnić chłód , na jakieś ultra ciszy mi nie zależało, bo ogrywam gry na słuchawkach. Kupiłem noctue, dla kolegi, ale wyszło tak, że kolega się rozmyślił, jak już była w drodze, to ją zostawiłem. W sumie kosztowała tyle, co nowy fortis 3, więc nie opłacało mi się jej zwracać :). Nie mam najcichszego pc, a miewam prawdziwe upały latem, więc postanowiłem wziąć te chłodzenie dla siebie :).

 

 

Na razie nie mam. Ale w czasach nFore 4 miałem :E I powiem tak, że płyta porządna DFI, sama w sobie bardzo fajna, ale właśnie tak po półtora roku, może dwóch latach zaczął chodzić inaczej, ale jeszcze była gwarancja to nie wymieniałem. Płyty mają trzy lata, szkoda by się potem bujać z takim startującym odrzutowcem. Bo powiem, że taki mały też potrafi dać, szczególnie, że raczej w czasie gwarancji sami go nie zmienimy, a chciałem kiedy zaczął tak chodzić na pasywne.

 

Czy te wiatraczki mają możliwość pełnej kontroli w BIOSie ? Nawet wyłączenia ich ? :cool: I czy tutaj są jakieś ograniczenia co do producenta/modelu ? Np. jeden producent daje taką możliwość, drugi nie ?

 

Mam za krótką tą płytę, żeby się przekonać na ile ten helikopter wystarczy, ale może być coś racji w tym co piszesz. Na razie nie mam powodu do przejmowania bo to świeży zakup.

Na pewno mają, na różnych płytach, ale na asusie z sygny, w biosie tego nie widziałem, ale jest jakiś soft pod windowsa do zarządzania wentylatorami, nie instalowałem go, omijam szerokim łukiem dodatkowe aplikacje producenta.

 

Mam pytanie dlaczego 3600, a nie 3700X ? Cena ? Za mała różnica wydajności dla Ciebie wobec 3700? Jakiś plan co do późniejszej wymiany na 3900/4700/4900 jak zacznie brakować rdzeni/wydajności ? Kartę brałeś przed procesorem i płytą ?

 

Widziałem ten cashback od Asusa, tylko ona ma ? Patrzyłem na ASUS ROG STRIX X570 F i ASUS TUF GAMING X570-PLUS. Ceny są kosmiczne, 260 i 210 funtów! Nawet po cashbacku to 210 i 175 za jak to w recenzjach opisują model ze średniej półki :lol2: Normalnie jak nowe smartfony od Samsunga i Apple ;)

 

Drugie pytanie, ale do wszystkich...to są jakieś konkretne modele X570, bo są testy gdzie np. X370 startuje 15 sekund, a X570 30-40 sekund. I szczerze to mnie "przeraża" bo ostatnim PC poza laptopem był Intel i kurde taki start to jak lagujący smartfon xD

Jak ktoś ma jakieś linki do testów to chętnie bo czy wybiorę B450 czy X570 to w danej cenie chcę płytę/chipset, który szybko startuje. Szczególnie jeśli to ma być wybór na parę lat.

 

Ryzen 3600 jest przejściowym procesorem, na chwilę obecną gram w gry, które siedzą na "jednym wątku", ale zakup 3700x do rtx2060, jest bezsensem, bo ten wyższy zegar nie da mi już przyrostów, ze względu na to, że w apexie, którego głównie ogrywam, limitem jest gpu, a nie cpu. Jak już wybrałem x570, to posiedzę na niej dłużej, następnym cpu raczej będzie 12/24 lub 16/32 i ten procesor zostanie u mnie albo do końca przygody z pc, albo do czasu aż płyta wyzionie ducha. Kiedy zrobię modernizację? Nie wiem, zapewne jak będę odczuwał brak mocy. Tak rtx2060 zakupiłem około miesiąca-dwóch przed prockiem, na b450 tomahawk pomęczyłem się miesiąc z ryzenem 3600, aż w końcu około 3tyg temu wpadł asus x570. Oczywiście po wrzuceniu ssd m2 , pomyślę nad zmianą gpu, albo przeczekam na niej do recenzji nowych kart. Na chwilę obecną mam tak na styk zbalansowany zestaw, na pewno najbardziej w grach mnie blokuję karta graficzna.

 

Hmm szczerze to zależy od producenta płyty i wersji biosu, może wpływ też ma zastosowany ram/dysk ? Ciężko stwierdzić co tak wpływa. Nie jestem z tych osób co chwalą coś bo to kupili, a rzeczywistość jest inna, piszę jak jest, płyta z podpisu startuję w 17-19sek od włączenia pc do gotowego pulpitu, całą konfigurację masz w sygnaturce. Miałem msi b450 tomahawk i startował około minuty w takich samych warunkach, gigabyte b450m ds3h włączał się około 40-50sek (miałem jeden dzień i płyta padła, zdenerwowałem się i kupiłem x570). Oczywiście opisuję starty z ryzenem 3600, bo tomahawk z ryzenem 1600 włączał się o połowę krócej, z gigabyte tak samo, bo aktualizowałem sobie bios na starym cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smart-fona wymieniasz bo Ci operator proponuje nowego ...

 

Tak, tak, po prostu te wszystkie iPhony, Samsungi, Huaweie, które schodzą codziennie na Allegro, w Media Marktach czy iSpotach i to często zaraz po premierze, to kupują krasnoludki...

 

Nie mam najcichszego pc

 

Skoro na procu masz Noctue, zasilacz Corsair z trybem półpasywnym, grafikę z całkiem sensownej serii Gainwarda i mówisz, że twój komputer nie jest cichy, to albo zwycięzcą jest wentylator chipsetu X570 albo masz gdzieś ustawione zbyt wysokie obroty czegoś, co w teorii powinno być ciche. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej psiocza na ten wentylatorek, Ci co nie mają tych płyt, a testy niezbyt pokazują odzwierciedlenie w rzeczywistym zastosowaniu pc . Szczerze nie słyszałem tego wentylatorka nigdy , zmiana z tomahawka na Asusa nie wpłynęła na głośność zestawu . Więc wnioski nasuwają się same . A ludzie ze względu na ten wentylatorek , wybierają płyty np x470 za cenę x570 , byle nie mieć tego śmigłowca. Mnie na czysto wyjdzie ten Asus 600zl , bo jeszcze cashback jest w wysokości 120zl . Płyta jest całkiem Oki, nie mam najmniejszego problemu z sprawnością i stabilnością zestawu , ram idzie do granicy fclk. Nie miałem ani razu problemu ze startem pc .

Potwierdzam.Na plycie Msi mpg x570 gaming plus nie slychac tego wiatraczka wogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Skoro na procu masz Noctue, zasilacz Corsair z trybem półpasywnym, grafikę z całkiem sensownej serii Gainwarda i mówisz, że twój komputer nie jest cichy, to albo zwycięzcą jest wentylator chipsetu X570 albo masz gdzieś ustawione zbyt wysokie obroty czegoś, co w teorii powinno być ciche. :hmm:

 

Grafika jest najgłośniejsza w moim zestawie , w dodatku nie ma trybu polpasywnego :) . Wentylatory w budzie , jak ustawie na najwolniejsze obroty to sa prakrycznie nieslyszalne . Mam pc okolo metra od siebie . Jakbym sie pobawil w uv karty , to pewnie by była trochę cichsza , ale nie mam czasu na sprawdzanie , czy uv mi boosta nie uciął , teraz boostuje śmiało po 1950-2010mhz na rdzeniu , zależnie od gry.

 

Na razie wydajność rtx2060 jest u mnie na styk , ale za jakiś czas , zależy jak mi odbije to zmienię na mocniejszą, ale wybiorę z cichym chłodzeniem, i będę robił pc do 50* praktycznie full pasywnego , w lato mam otwarte okno prawie non stop i się bardzo mocno kurzy , a nie mam czasu 2x dziennie odkurzac pokoju.

A tak jak wentylatory w przeglądarce będą off to nie będą wciagac kurzu :)

 

Jakbym miał urządzenie do mierzenia natężenia dźwięku, to bym zmierzył, bo może mam wyczulony słuch, i wydaje mi się głośno. Rx570 nitro+ z moja krzywą i uv był nieslyszalny, a rtxa wyraźnie słyszę. Robiłem dochodzenie , co jest takie głośne i wyszło że karta graficzna . Słychać szum powietrza jaki wydaje .

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a samo USB 3.0 jest już w części płyt LGA1155 i AM3

Potwierdzam,w mojej GA-990XA-UD3 mogę wyprowadzić 2xUSB 3.0 na przód obudowy i mam 2 gniazda USB 3.0 na panelu tylnym (układ Etron EJ168).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • "Pogoda to stan atmosfery w danej chwili, który jest chaotyczny i trudny do przewidzenia, a klimat to stan parametrów pogody uśredniony po kilkudziesięciu (zwykle trzydziestu) latach."   
    • Cytuję Ciebie, ale to odnosi się do wielu tutaj. Macie w sobie naiwność dziecka. Dla przykładu z twojego posta, mówisz kary i zakaz prowadzenia działalności w zakresie gromadzenia odpadów tak? No to dobra, karamy takiego delikwenta tak, że wypada z branży, i kto wchodzi na jego miejsce? Ktoś, kto wprowadzi takie standardy i takie ceny przyjęcia takich odpadów, że będzie wszystko zrobione na tip top. Oczywiście chętni ustawiają się "w długiej kolejce". Tymczasem w lasach ląduje coraz więcej śmieci dlaczego? Bo robi się coraz drożej i niestety, kiedyś wypijając puszkę monstera gdzieś w pobliżu było miejsce gdzie można było się legitnie pozbyć takiego odpadu. Teraz to wcale nie jest takie oczywiste. Mam wrażenie, że cała polityka gospodarowania odpadami odbywa się na zasadzie: "Nakażmy to, zakażmy tamtego, oczekujmy siamtego, a o sramtym pomyślimy później. A jak my to odbierzmy i zutylizujemy? Czy w ogóle na to co chcemy wprowadzić jesteśmy gotowi? będziemy martwić się później". Firmy, ale i gospodarstwa domowe nierzadko mają problem z pozbywaniem się w sposób skuteczny i zgodny z prawem wytwarzanych odpadów. Przykład? Wszelkiej maści opakowania wszelkiej maści z tworzyw sztucznych. Wszystko robione jest od dupy strony i przez to odpady trafiają do lasu, pod ziemię, za okno samochodu w trakcie jazdy, bo odbiór odpadów przy obecnych standardach ich zdawania po prostu jest niewydolny.
    • Tak, ale nie w ciągu 4-5 dni z -10 i 10 w dzień do +kilkunastu w nocy i +26 w dzień. Z reguły to "lato" z tego powiedzenia to było 15-17 stopni. @Melodyman nie, nie cisza jak mrozi, bo takie gwałtowne zmiany w ciągu kilku dni nie są niczym normalnym i to są anomalie m.in. związane z klimatem. Zatem niby piszesz że Twój chłopski rozum rozumie, a jednak nie bardzo.
    • No ale to jest po prostu lipny silnik, tak samo jak patologia w GTA4 które nie działa dobrze nawet na najmocniejszych współczesnych procesorach. Jest takie zjawisko jak piszesz, no ale to wynika tylko ze złego silnika, nie brałbym tego jako regułę że każda gra tak się będzie zachowywać. 
    • niestety, chlopski rozumie, pudlo wlasnie dlatego smiesza mnie te wszystkie ocieplenia przy kazdym tygodniu +20 a potem cisza jak mrozi XD
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...