Skocz do zawartości
SzySzaa

Wybór płyty socket 775

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuję sprawić sobie płytę do starszego PC, jako że mam dostęp do kilku - chciałbym się was poradzić która będzie najlepszym wyborem. :D

 

GA-EG31MF-S2 GIGABYTE

 

GA-EP43-DS3L GIGABYTE

 

GA-EP43-S3L GIGABYTE

 

IPIBL-LB HP

 

MSI 7267 ver4.2 945gcm5 v2

 

GIGABYTE ga g31m s2l

 

GIGABYTE GA-EG31MF-S2

 

Według mnie chyba lepszym wyborem będzie GA-EP43-DS3L GIGABYTE, ale pewności nie mam (dajcie znać co wy sądzicie!) :P :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź najtańszą.

A jeśli wszystkie są w tej samej cenie to wziąłbym GA-EG31MF-S2, bo ma 4 sloty na ram i igpu, czasem może się przydać.

Na żadnej za bardzo nie podkrecisz cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym brał GA-EP43-DS3L

też 4 sloty na ram ale max 16 GB a nie 4GB jak w GA-EG31MF-S2.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli wszystkie są w tej samej cenie to wziąłbym GA-EG31MF-S2, bo ma 4 sloty na ram

4 sloty na G31/G41 to ściema. Można je użyć tylko wtedy, gdy oba moduły na danym kanale są jednostronne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P43 zawsze lepsze od G31 a ten zawsze lepszy od G945. Właściwie niezależnie od wszystkich pozostałych parametrów.

Chyba że potrzebujesz zintegrowanej grafiki, to potrzebujesz chipsetu z G w nazwie.

 

Przy czym to jest tak stary sprzęt, że nie warto dopłacać dziś więcej niż kilka-kilkanaście złotych do lepszej płyty.

Na 945 po prostu nie ruszy duża część procesorów i są duże ograniczenia pamięci, G31 ruszy wszystko bez kombinowania i czasem uda się coś podkręcić, a na P43 nawet można nieco poszaleć i zamontować dużo pamięci

Edytowane przez Zieeelak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za pomoc, skłonie się właśnie w stronę ep43. Myślę że uda mi się coś na tym wykrzesać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Na 945 po prostu nie ruszy duża część procesorów i są duże ograniczenia pamięci, G31 ruszy wszystko bez kombinowania i czasem uda się coś podkręcić, a na P43 nawet można nieco poszaleć i zamontować dużo pamięci

Na LGA 775 to były nawet chipsety, co mogłeś najwyżej zamontować dwurdzeniowce i to tylko do 65nm, nic poniżej już nie ruszyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...