Skocz do zawartości
DjXbeat

Komornik Sądowy złodziej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiejszego dnia spotkała mnie niezbyt miła sytuacja gdzie z mojego konta bankowego została zajęta śmieszna należność 48zl + 30zl za egzekucję. Nie mam żadnych długów, żadnych zaległości, nie dostałem żadnego pisma ani od wierzyciela ani od komornika a Pan Jacek Bogiel ściągnął dług nawet nie wiem za co i najtaniej podstawie.

Śmiem twierdzić że mam do czynienia ze Złodziejem ponieważ wyczytałem w sieci kilkadziesiąt informacji o ludziach poszkodowanych przez tego złodzieja który działa na dużą skalę zajmując śmieszne wierzytelności, których nikt nikomu nie był winien.

Próbowałem się skontaktować telefonicznie ale nikt tam nie odbiera telefonów. Co mam zrobić w takiej sytuacji?

Wiem że to jest śmieszna kwota ale takich ludzi jest bardzo dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnij sobie, może jednak masz jakiś wymagalny dług na tę kwotę. Komornik raczej nie wchodzi na konta ludzi, którzy nie mają żadnych długów i ściąga kase, bo tak.. Muszą być do tego podstawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zrobisz.Komornik musiał mieć wyrok sądu, podejrzewam że to był sąd elektroniczny (e-sąd) z Lublina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanie czy ja powinienem dostać jakieś pismo z sądu,od komornika,od wierzyciela który mnie jakaś kwotą obciążył ?

Nie miałem żadnych zaległości w opłatach. Wszystkie rachunki i kredyty mam na bieżąco opłacane a ktoś zajął mi moje środki bez podania jakiejkolwiek przyczyny.

Od rana czytałem sporo i kilkadziesiąt osób miało taką sytuację z tym komornikiem gdzie nie było żadnych zadłużeń a komornik zajmował małe kwoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanie czy ja powinienem dostać jakieś pismo z sądu,od komornika,od wierzyciela który mnie jakaś kwotą obciążył ?

Nie miałem żadnych zaległości w opłatach. Wszystkie rachunki i kredyty mam na bieżąco opłacane a ktoś zajął mi moje środki bez podania jakiejkolwiek przyczyny.

Od rana czytałem sporo i kilkadziesiąt osób miało taką sytuację z tym komornikiem gdzie nie było żadnych zadłużeń a komornik zajmował małe kwoty.

Bo e-sąd przyjmie dowolny adres, a komornik nie potrzebuje znać faktycznego, żeby ściągnąć coś komuś z konta, bo na zawołanie bądą mieli dostęp do wszystkich, jakie masz na siebie założone w Polsce.

Wysłali więc pewnie pismo 2 razy na zły adres i uznali, że po prostu je ignorujesz.

Od tego można chyba wnieść sprzeciw ale znowu - lepiej zapytaj na forum prawnym, a nie komputerowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanie czemu ten komornik w ogóle nie odbiera telefonów?

Dzwoniłem cały dzień aby się dowiedzieć czegokolwiek w tej sprawie i ani razu nie odebrał. Na forum wyczytałem że z nim nie ma w ogóle telefonicznego kontaktu bo nie odbiera a takich osób jak ja są setki. Nie masz długu, żadnych zaległości a pobrał z konta kwotę do 50zl.

Pierwszym razem pomyliłem się bo zadzwoniłem do innego komornika to od razu powiedział mi że co dziennie kilkadziesiąt osób dzwoni właśnie w sprawie Jacka Bogiela a mają podobną nazwę.

Nikt się do niego nie może dodzwonić aby dostać jakiekolwiek informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że tak powiem jesteś szczęściarzem. To najbogatszy komornik w kraju :P

 

BTW, czytałem, że go zawiesili bo nie złożył oświadczenia majątkowego szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnij sobie, może jednak masz jakiś wymagalny dług na tę kwotę. Komornik raczej nie wchodzi na konta ludzi, którzy nie mają żadnych długów i ściąga kase, bo tak.. Muszą być do tego podstawy.

W jakim Ty kraju żyjesz ?? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne że jeszcze te osoby się nie dogadały i nie złożyły pozwu zbiorowego, nie jedna papuga by pewno zarobiła na samym rozgłosie.

Widać szybciej się ludzi uzbiera na sex grupowy w internetach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że tak powiem jesteś szczęściarzem. To najbogatszy komornik w kraju :P

 

Najbogatszy i prawie nietykalny. Jak miał kilka lat temu narzucony audyt bezpieczeństwa to zamknął typów w pomieszczeniu 3x3 z dwoma krzesłami i ławką życząc udanego audytu.

 

Typ znany w środowisku. Sam na niego "wpadłem" kilka razy pomimo, że zajmuję się całkiem innymi rzeczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam na wcześniejsze pytanie - długów żadnych nie miałem. Mam kilka kredytów i rat które są na bieżąco opłacane.

W zaistniałej sytuacji czuję się okradziony ponieważ nie zostałem o fakcie poinformowany mało tego nie dostałem żadnego pisma o zapłacie jakiejkolwiek kwoty. Idąc dalej nie ma żadnego kontaktu z tym typem aby dowiedzieć się czegokolwiek w tej sprawie. Skąd mam wiedzieć czy nie zaszła pomyłka i obciążono nie to konto co trzeba. Może chodziło o inna osoba a z mojego konta zostały pobrane należności...

Mam w domu remont i gdyby nie to to sprawą bym się zajął. W rodzinie siostra prowadzi kancelarie prawną więc po weekendzie się zgłoszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Państwo bezprawia, szkoda gadać... Czytając trochę o tym gościu widać, że ten proceder trwa w najlepsze. Dla mnie jest, to niepojęte jak do takich sytuacji może dochodzić. Daj znać jak już coś ugrasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmówiłem się z siostrą i generalnie na chwile obecną komornik działał zgodnie z prawem bo może zająć należność z konta a dopiero później poinformować o tym dłużnika. Mam czekać 7 dni na informacje o zajęciu komorniczym, jeśli nie dostanę pisma w tym terminie siostra się zajmie sprawą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomylka jest w sumie jak najbardziej mozliwa. Byy juz takie wypadki, ze ktos pomylil cyferke w PESEL-u, ktos inny nie zweryfikowal i sciagano kase nie od tej osoby co trzeba. Nie jestem pewien, ale po otrzymaniu pisma bedziesz mial chyba 14 dni na wniesienie

 

sprzeciwu, ale to niech lepiej wytlumaczy ci siostra, albo ktos bardziej bieglejszy w prawie. Ja moge sie mylic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomylka jest w sumie jak najbardziej mozliwa. Byy juz takie wypadki, ze ktos pomylil cyferke w PESEL-u, ktos inny nie zweryfikowal i sciagano kase nie od tej osoby co trzeba. Nie jestem pewien, ale po otrzymaniu pisma bedziesz mial chyba 14 dni na wniesienie

 

sprzeciwu, ale to niech lepiej wytlumaczy ci siostra, albo ktos bardziej bieglejszy w prawie. Ja moge sie mylic.

To sporo maja tych pomyłek u tego komornika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byy juz takie wypadki, ze ktos pomylil cyferke w PESEL-u, ktos inny nie zweryfikowal i sciagano kase nie od tej osoby co trzeba.

Bzdura, nie da się pomylić o jedną cyfrę w PESEL, bo nie będzie się zgadzać cyfra kontrolna. Musisz "pomylić" co najmniej dwie i to w bardzo konkretny sposób żeby wyszedł z tego prawidłowy numer PESEL. Więc jeśli już to te pomyłki były celowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmówiłem się z siostrą i generalnie na chwile obecną komornik działał zgodnie z prawem bo może zająć należność z konta a dopiero później poinformować o tym dłużnika. Mam czekać 7 dni na informacje o zajęciu komorniczym, jeśli nie dostanę pisma w tym terminie siostra się zajmie sprawą.

 

Ale kontaktowałeś się już z bankiem? Egzekucja poleciała zapewne z 889 KPC

 

 

[Zajęcie wierzytelności z rachunku bankowego]

§ 1. W celu dokonania egzekucji z wierzytelności z rachunku bankowego komornik ogólnej właściwości dłużnika:

1) przesyła do banku, w którym dłużnik posiada rachunek, zawiadomienie o zajęciu wierzytelności pieniężnej dłużnika pochodzącej z rachunku bankowego do wysokości należności będącej przedmiotem egzekucji wraz z kosztami egzekucyjnymi i wzywa bank, aby nie dokonywał wypłat z rachunku bez zgody komornika do wysokości zajętej wierzytelności albo zawiadomił komornika w terminie siedmiu dni o przeszkodzie do przekazania zajętej kwoty; zawiadomienie jest skuteczne także w przypadku niewskazania rachunku bankowego;

2) zawiadamia dłużnika o zajęciu jego wierzytelności z rachunku bankowego, doręczając mu odpis zawiadomienia skierowanego do banku, o zakazie wypłat z rachunku bankowego.

 

Innymi słowy - zawiadomienie o wszczęciu egzekucji znajduje się już u Ciebie w banku. Kontaktując się z bankiem - możesz dowiedzieć się więcej o tym zajęciu. Do samego Bogla ( według mojej wiedzy ) nie dodzwonisz się, ani nie uzyskasz żadnej informacji na tym etapie.

 

Samo zawiadomienie o zajęciu otrzymywane wtórnie ( już po zajęciu rachunku ) dokonywane jest w tym celu, aby dłużnik nie opróżnił rachunku bankowego przed dokonaniem zajęcia. W teorii odpis zawiadomienia o egzekucji powinien iść jednocześnie również do Ciebie. W praktyce - powinieneś rzeczywiście otrzymać go 2-3 dni po zajęciu.

 

Dwa, że te pieniądze są dalej na Twoim rachunku bankowym. Zostaną tam przez tydzień.

 

 

889^2.

Bank przekazuje środki pieniężne z zajętego rachunku na rachunek bankowy komornika niezwłocznie po upływie siedmiu dni od dnia doręczenia zawiadomienia o zajęciu. Jednakże w razie egzekucji bieżących alimentów lub rent bank niezwłocznie przekazuje środki pieniężne z zajętego rachunku na rachunek bankowy komornika.

 

Trzy - Komornik przy 1 czynności egzekucyjnej - ma obowiązek wręczyć Ci wzór skargi na czynności Komornika ( art 767 KPC ) Opłata wynosi 50 zł.

 

Cztery - ważne.

§ 4. Skargę wnosi się w terminie tygodniowym od dnia dokonania czynności, gdy strona lub osoba, której prawo zostało przez czynność komornika naruszone bądź zagrożone, była przy czynności obecna lub była o jej terminie zawiadomiona; w innych przypadkach - od dnia zawiadomienia o dokonaniu czynności strony lub osoby, której prawo zostało przez czynność komornika naruszone bądź zagrożone, a w braku zawiadomienia - od dnia powzięcia wiadomości przez skarżącego o dokonanej czynności. Skargę na zaniechanie przez komornika dokonania czynności wnosi się w terminie tygodniowym od dnia, w którym skarżący dowiedział się, że czynność miała być dokonana.

 

Tutaj występuje szereg brzydkich sztuczek pokroju adres zameldowania a adres zamieszkania. Nie wiem jakie metody stosuje Bogiel, ale byłbym ostrożny bo to doświadczony zawodnik. Na Twoim miejscu

 

- Skontaktowałbym się z bankiem, spróbował ustalić na podstawie zawiadomienia podstawę tytułu wykonawczego i czarno na białym ustalił, że ten dług mnie NA PEWNO nie dotyczy, a czynność komornika jest NA PEWNO wadliwa.

 

Mając pewność w tej kwestii - składałbym skargę nie czekając do dnia zawiadomienia o czynności, a potem najwyżej uzupełniłbym braki formalne zachowując pewny termin.

 

Aha - upewnij się też mimo wszystko, że kwota na rachunku bankowym Przed dokonaniem zajęcia a po odjęciu kwoty zajęcia nie wynosiła czasem 1633 zł.

 

Wtedy masz problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Dj,

 

Dostaniesz powiadomienie o egzekucji i z czego ona wynika, być może się przeprowadziłeś, dostałeś X lat temu mandat, lub zgubiłeś dowód osobisty i ktoś dostał na ten dowód mandat, doręczenie wezwania do zapłaty poszło na stary adres, nie odebrałeś, nic nie wiedziałeś i kolejnym etapem był komornik.

Postaraj się przypomnieć sobie, czy jest jakaś sytuacja, która jest prawdopodobna, że od dawna się ciągnie i o niej nie wiesz/nie pamiętasz, bo chyba nieślubnych dzieci nie masz? :D

 

@PrimoGhost z niebieskiej linii potrafi więcej w głowie namieszać niż pomóc, ale muszę się zgodzić z nim, że jak zostało Ci na koncie po tym szacher-macher komorniczym 1633zł to może być dopiero początek Twoich przygód.

Edytowane przez Czeryboj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jest jakaś grubsza akcja.

 

img_111548718.jpg

 

 

Od cholery wpisów pojawiło się pod jego "kontem" w okresie ostatnich 2 tygodni. W ogóle niektóre wpisy są chore cassetete.gif

 

  • Pan B w imieniu Alior Bank wziął 30 000 a do banku wysłał 12000 teraz drugi raz spłacam tą samą pożyczkę
  • Szkoda czasu, dzwonie drugi dzień . Może szanowny pan komornik napisze jak można się z nim skontaktować. Maila też nie da się wysłać.
  • Od tygodnia nie mogę skontaktować się z tym komornikiem. Bierze pieniądze z konta a ja nie mam żadnej informacji i żadnych długów

 

Utwierdza mnie to tylko w przekonaniu, że mam rację sugerując nie czekać na odpis zawiadomienia, a rozważyć wniesienie skargi. Trzeba byłoby jednak próbować wyciągnąć z banku sygnaturę akt sprawy egzekucyjnej potrzebną do nadania biegu skardze. Bez tego pismo nie będzie spełniało wymogów formalnych (126 KPC). Adnotację o braku odpisu i tym samym sygnatury można upchnąć w rubrykę 6 ( formularz) lub uzasadnić, ale nie ręczę, że to zadziała.

 

W ten sposób jednak mieścisz się w terminie 7 dni na wniesienie skargi plus kolejny tydzień od doręczenia na ewentualne uzupełnienie braków formalnych.

 

Rozważyłbym to, tym bardziej, że jak widać ludzie czekają po 2 tygodnie na odpis zawiadomienia.

 

Musisz też być jednak świadom jednego IV CKN 622/00

 

Nawet uchylony przez sąd tytuł egzekucyjny z automatu nie zapewnia Ci "zwrotu zajętej wierzytelności" Roszczenie staje się wtedy po prostu świadczeniem niezależnym (410 KC )

 

§ 2. Świadczenie jest nienależne, jeżeli ten, kto je spełnił, nie był w ogóle zobowiązany lub nie był zobowiązany względem osoby, której świadczył, albo jeżeli podstawa świadczenia odpadła lub zamierzony cel świadczenia nie został osiągnięty, albo jeżeli czynność prawna zobowiązująca do świadczenia była nieważna i nie stała się ważna po spełnieniu świadczenia.

 

Więc zostaje Ci wtedy domaganie się zwrotu wyegzekwowanego świadczenia. Zapewne również sądownie, bo Bogiel z dobrej woli Ci go zapewne nie zwróci. Jak jednak długu nie było, tytuł i zajęcie są wadliwe - odzyskasz te pieniądze.

 

W tym momencie.... powinieneś już widzieć dlaczego to są zajmowane kwoty takiej wielkości ( zwykle poniżej kwoty opłaty za wniesienie skargi ) a od typa nie dostajesz nawet ustawowych wymogów formalnych dla pierwszej czynności egzekucyjnej.

 

 

Kto z nim pójdzie "na wojnę" za 46 zł, którą i tak będzie musiał sobie sam egzekwować?

 

Musisz sobie to przemyśleć. Zwłaszcza, że jak raz wziął Cię na celownik - może zrobić to w przyszłości znowu. Na większą kwotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kto z nim pójdzie "na wojnę" za 46 zł, którą i tak będzie musiał sobie sam egzekwować?

 

Musisz sobie to przemyśleć. Zwłaszcza, że jak raz wziął Cię na celownik - może zrobić to w przyszłości znowu. Na większą kwotę.

Poważnie bez karnie można pobierać, blokować i egzekwować takie rzeczy będąc komornikiem w Polsce? Nie ma żadnego przepisu prawnego, który by chronił dłużników, czy normalnych obywateli? :hmm:

W UK najpierw do Ciebie dzwonią, jeżeli kontakt telefoniczny jest nie możliwy to piszą pismo i wysyłają pocztą albo e-mailem jeżeli jest taka możliwość, próbują się w pierwszej kolejności dogadać/porozumieć, a dopiero potem egzekwują cokolwiek. Tu jest na odwrót - najpierw pobierają pieniądze, a potem za 7 dni dowiadujesz się za co...

 

Przy Direct Debit, czy Standing order też musisz wyrazić zgodę / dać autoryzację, jeżeli nie to sprawa sądowa i nakaz sądowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza informacja w interncie

 

https://www.zadluzenia.com/artykul/komornik-sadowy-jacek-bogiel/

 

Zawieszony bez prawa wykonywania czynności komorniczych...

 

Ściągnie parę złotych, jak chcesz się dowiedzieć o co chodzi, to szukasz wiatru w polu, dobry jest. Ludzie piszą w komentarzach że dostali powiadomienie o egzekucji ROK po wykonaniu egzekucji za jakieś spłacone długi sprzed X lat.

Edytowane przez Czeryboj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czytam, czytam i przecieram gały ze zdumienia. Pisałem tu już kiedyś na forum, chciałem sprowokować do krytycznej dyskusji n/t PiS młodego czlowieka, który kończy prawo, mocno apolityczny. Zapytałem o działania PiS i po dłuższym namyśle powiedział coś w stylu (mogę nieco słowa zmienić, przesłania nie) - "Ludzie mają potrzebę elementarnej sprawiedliwości. Nie rozumieją zawiłości prawa i nie chcą rozumieć. Więc ja rozumiem dlaczego PiS robi to co robi i dlaczego to ma poparcie u ludzi". To co pokazujecie tutaj, doskonale się w ten schemat wpisuje. Przy czym to prawo pisali prawnicy i egzekwują prawnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...