Skocz do zawartości
lipa101

Komputer nie uruchamia się przy włączonym monitorze

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Mam problem z komputerem stacjonarnym i monitorem. Przy podłączonym do komputera i włączonym monitorze komputer po włączeniu wyświtla tylko czarny ekran. Naciskam przycisk power, wentylatorki startują, pojawia się czarny ekran i nic więcej. Nie wyświetla się nawet ekran startowy płyty głównej. Płyta główna nie piszczy.

 

Monitor to LG w2353v. Komputer: zasilacz Chieftec 600 W + Asrock H81M + Geforce GTX 970. Monitor podłączany dwoma różnymi kablami HDMI.

 

Jeżeli do komputera nie jest podłączony żaden ekran, komputer uruchamia się normalnie, ładuje windowsa. Jeżeli komputer podłączę pod telewizor kablem HDMI, komputer uruchamia się normalnie. Jeżeli komputer podłączę pod monitor LG w2353v ale monitor jest wyłączony przyciskiem pod ekranem to komputer również uruchamia się normalnie.

 

Z drugiej strony laptop podłączony do monitora kablem HDMI uruchamia się normalnie.

 

Logika wskazuje, iż przyczyna takiego stanu leży po stronie monitora lub karty graficznej/płyty głównej.

 

Proszę o pomoc. Co faktycznie jest przyczyną takiego stanu?

 

Będę próbował podłączyć monitor innymi kablami DSUB, DVI jednakże docelowo chciałbym pozostać przy kablu HDMI. Czy monitor można przywrócić do ustawień fabrycznych? Szukałem w menu monitora ale nie znalazłem.

 

Pozdrawiam,

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pod TV jest ok i wyświetla obraz, no to raczej nie komputer jest winny. Co to znaczy uruchamia się normalnie? Masz obraz z komputera na tym TV?

 

Moim zdaniem:

 

1. Uszkodzony monitor (wejście na kabel?-nie wiem, zgaduje)

 

2.Monitor ustawiony na rozdzielczość, której karta nie obsługuje (ale tu nie wiem-pisze na tzw czuja-nie znam specyfikacji tych urządzeń). Faktycznie warto byłoby sprawdzić na stockowych ustawieniach. W instrukcji na

 

str. 16 masz jak to zrobić (podmenu z zębatką i tam na samym dole masz Ustawienia fabryczne, w każdym razie powinny być). Na stronie producenta masz instrukcje.

 

3. Sprawdź na innym kablu.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop podłączony do monitora kablem HDMI uruchamia się normalnie i wyświetla obraz prawidłowo.

 

Jeżeli komputer podłączę pod monitor LG W2353V ale monitor jest wyłączony przyciskiem pod ekranem to komputer również uruchamia się normalnie, następnie mogę włączyć monitor i wyświetla obraz.

 

Problem jest tylko w momencie uruchamiania komputera jeżeli monitor jest włączony. Monitor wyświetla czarny obraz i komputer nie chce się uruchomić.

Edytowane przez lipa101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widzisz, że komputer raczej sprawny jest zrób to co pisałem w poprzednim poście. Jak podłączasz komputer do monitora, to czy diodka na monitorze ma kolor taki jak podczas normalnej pracy, czy jakiś inny? Może ten monitor nie dostaje prądu (padł jego np

 

zasilacz.

 

EDIT: Widzę, że monitor w pewnej sytuacji wyświetla obraz. Sprawdź na innym kablu. On może coś być uszkodzony, albo wejścia na moitorze, lub może wyschły mu kondensatory i stąd problem z rozruchem. Tak mi się wydaje, ale nie jestem specem w tej dziedzinie.

 

Ile lat ma ten wyświetlacz?

 

Spróbuj jeszcze tak: podłącz komputer normalnie do monitora. Jak nic się nie wyświetli to naciskasz kilkukrotnie klawisz włączania/ wyłączania monitora. Zobacz czy za którymś razem załapie.

 

Tak piszesz, że nie bardzo rozumiem. Np jak po nocy następnego dnia uruchamiasz komputer z tym monitorem pierwszy raz to jest ok?

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podłącze komputer kablem DVI-D to wszystko działa poprawnie. Komputer uruchamia się z podpiętym i włączonym monitorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli podłącze komputer kablem DVI-D to wszystko działa poprawnie. Komputer uruchamia się z podpiętym i włączonym monitorem.

 

A sprawdziłeś inny kabel HDMI?

 

Również jakieś spięcie gdzieś może występować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...