Skocz do zawartości
Feryth

WIN 10 - problem z usuwaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam system operacyjny WIN 10. Gdy próbuje coś usunąć jakikolwiek program/gre poprzez panel sterowania wyświetla się komunikat "Wystapił bład podczas próby dezinstalacji programu. Mógł on zostać wczenśniej odinstalowany." pomimo , że jest on fizycznie na dysku i mogę z niego normalnie korzystać. Wiem , że ogólnie istnieją inne sposoby na usunięcie danego programu lecz chciałbym to naprawić dlatego zwracam się z prośbą o pomoc. :) Czytałem coś tam na necie i możliwe że uszkodzone są jakieś "Rejestry" ale dokładnie nwm o co biega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten program 10 usuwa na pdstwie wpisów w rejestrze, ale można usuwać i bez - w folderze programu powinien być pliczek uninst, coś w tym guscie - kliknij 2 razy, i deinstalator programu usunie go - dokładnie tak samo usuwa 10, tylko ścieżkę do deinstalatora ma w rejestrze

 

jeśli będą 2 pliczki uninst kliknij na exe, nie dat - jeśli klikniesz na dat system będzie próbował otworzyć go w notatniku, albo wyswietli zapytanie, czym plik otworzyć, po prostu wyłącz, i spróbuj 2 uninst

 

dlaczego 10 nie może usunąć trudno powiedzieć - informacje w rejestrze do usuwania są w kluczu

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall

 

ścieżka do usuwania programu jest w prawym panelu, w wartości uninstallstring - jeśliby nie było uninst w folderze programu kliknij 2 razy na tę wartość uninstallstring, skopiuj co jest w dane, wklej do uruchom (win + r), i enter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...