Skocz do zawartości
Paulo25

[3000zł] Laptop mobilny, biurowy, studia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

poszukuję laptopa dla dziewczyny. Głównie używany do internetu i pracy biurowej, pisania pracy magisterskiej itp. Ewentualnie jakieś Sims 3, lub wiedźmin. Dodatkowo będzie też sporo zdjęć, stale się rozrasta oczywiście, ale myślę, że 200 GB dla nich wystarczy, dlatego zastanawiam się czy jest sens brać zestaw SSD + HDD, czy nie lepiej sam SSD np 500GB? Proszę o radę z waszych doświadczeń, czy lepiej np zewnętrzny dysk pod USB?

 

Wymagania:

- Matryca IPS, lub EVW

- Rozdzielczość FullHD

- 15,6' z wydzieloną klawiaturą numeryczną

- podświetlana klawiatura

- dobre czasy pracy na baterii

 

Rynek trochę przejrzałem i potrzebuję rady odnośni tych modeli, który z nich bardziej polecacie? Jak z wytrzymałością zawiasów, obudowy, rozpraszaniem temperatury i ogólną kulturą pracy?

- Accer Aspire 5

- Dell Inspiron 5593

- Dell Inspiron 5584

- Dell Vostro 5581

- HP Pavilion 15

- ASUS VivoBook 15

- Huawei MateBook D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim budżecie moim zdaniem:

Acer Aspire 5 i5-8265U/8GB/512/Win10 MX250 Srebrny za 2999zł

albo

Acer Swift 3 i5-8250U/8GB/256/Win10 MX150 FHD IPS za 2999zł

Oba laptopy są b.podobnie wyposażone (a przynajmniej jeżeli chodzi o procesor, pamięć ram i akumulator). Aspire 5 ma większy dysk SSD. Za to Swift 3 bardzie upodabnia się do ultrabooków wyższej klasy, chociażby ze względu na ramki ekranu w kolorze obudowy.Oba mają podświetlaną klawiaturę z sekcją numeryczną, matową matrycę FHD IPS i oferują rozsądne czasy pracy na akumulatorze.

Swoją drogą jeżeli oczekujesz długich czasów pracy na baterii, to na pewno trzeba by odrzucić HP.

Huawei MateBook D nie ma podświetlanej klawiatury oraz sekcji numerycznej (podobnie z resztą jak Vostro 5581).

 

 

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rynek trochę przejrzałem i potrzebuję rady odnośni tych modeli, który z nich bardziej polecacie?

- Accer Aspire 5

- Dell Inspiron 5593

- Dell Inspiron 5584

- Dell Vostro 5581

- HP Pavilion 15

- ASUS VivoBook 15

- Huawei MateBook D

 

Aspire 5, Pavilion 15, MateBook D - najlepsze z wymienionych - aluminiowe obudowy, dobre wykonanie. Dell (szczególnie w serii Inspiron), Vivobook, to laptopy plastikowe więc przy wcześniej wymienionych alternatywach te bym odrzucił.

 

HP Pavilion 15 i5-8265/8GB/480 MX250 - 3049 zł

Skoro potrzebujesz nieco miejsca to taki Pavilion z 480 GB dyskiem SSD będzie świetnym pomysłem. RAM 8GB z możliwością rozbudowy z uwagi na wolny slot ale raczej nie będzie takiej potrzeby. Aluminiowa obudowa i podświetlana klawiatura.

 

Wiem że pytałeś o 15 calowe ale jest jeden tak świetnie wyceniony laptop 14 calowy że nie sposób go nie zaproponować:

Acer Swift 3 R5-3500U/8GB/512/Win10 - 2599 zł

Matryca oczywiście matowa IPS FullHD. Procesor to odpowiednik i5-8265u ale ma o wiele lepsza grafikę zintegrowaną - Vega 8 która również pozwoli pograć w Simsy czy inne mniej wymagające gierki. Atutem jest tu oczywiście aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura oraz bardzo niska waga - 1,4kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zauważyć, że HP nie ma systemu, no i tak jak powiedziałem rozczarowują czasy pracy na akumulatorze.Acer Swift 3 14" nie ma sekcji numerycznej, która jest w wymaganiach.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer swift 3 15'6 ile ma slotów na ram i czy ma możliwość instalacji dysku 2,5'?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer swift 3 15'6 ile ma slotów na ram i czy ma możliwość instalacji dysku 2,5'?

Swift 3 ma 2 slot (max 32GB), nie ma możliwości instalacji drugiego dysku 2,5"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest ważniejsze. DYSK SSD czy możliwość zagrania w wieśka. Tak jak procka i karty nie wymienisz to dysk można dołożyć. Tu masz propozycje fajnych parametrów, ale bez ssd.

https://www.mediaexpert.pl/laptopy/laptop-lenovo-ideapad-330-15ich-81fk008qpb,id-1227126?utm_source=Internal&utm_medium=link&utm_campaign=2019.07.00_Internal&utm_content=f27a0cac5e379821e29bceef40e015d5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie rady. Dużo przeglądnąłem, a i wymagania się nieco zmieniły. Teraz bateria idzie nieco na dalszy plan, bo i tak około 4-5h jest w zupełności wystarczające, a tyle każdy wytrzyma. Zależy mi na dobrym wykonaniu, najlepiej aluminium i cienkich ramkach wokół matrycy. Dodatkowo najlepiej wersja bez Windowsa. Reszta bez zmian.

 

Rozglądałem się też po lokalnych sklepach i zauważyłem, że nieco robią nas producenci w bambuko wypuszczając serię we wszystkich kolorach tęczy, materiałów, raz z podświetleniem raz bez. Głównie myślę aktualnie o Acer Aspire 5 i Asus Vivobook 15. Te modele można znaleźć całe w aluminium, albo w plastiku, z cienkimi rankami, lub grubymi, z i bez podświetlenia.

 

Aktualnie zastanawiam się nad tymi laptopami:

Acer Aspire 5 i5-10210U/8GB/512 MX250 Srebrny

ASUS VivoBook 15 R512FL i5-8265/12GB/512 MX250

HP Pavilion 15 i5-8265/8GB/480 MX250

Podobał się również Acer Swift 3, ale aktualnie nie ma dostępnych wersji 15,6'.

 

Co z tych modeli uważacie za najbardziej warte? Dodam, że najbardziej celuję w VivoBooka. Ale nie wiem jak z tą konkretną konfiguracją jest z materiałem. Najlepszym chyba by było zamówienie ich wszystkich do sklepu stacjonarnego i tam dokonanie wyboru pod względem wizualnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieco robią nas producenci w bambuko wypuszczając serię we wszystkich kolorach tęczy, materiałów, raz z podświetleniem raz bez.

No to chyba dobrze, ze masz możliwość wyboru, w bambuko by Cię robili gdybyś dostał co innego niż zamawiałeś :)

 

Najlepszym chyba by było zamówienie ich wszystkich do sklepu stacjonarnego i tam dokonanie wyboru pod względem wizualnym.

Uważaj tylko na pewną stosowaną praktykę - kupując na miejscu ( płacąc w sklepie ) nie dotyczy cię prawo do zwrotu bez podania przyczyny bo nie jest to zakup przez internet. (chyba ze sklep mimo to oferuje taki zwrot ale nie jest to jego obowiązek).

 

VivoBook którego linkujesz nie ma matrycy IPS. EWV w Asusie to loteria bo kryje zarówno IPS jak i TN a gdyby była IPS to zapewne by się tym pochwalił jak czyni to w innych modelach. Poza tym ma bardzo słabą materię a pamieć działa w trybie jednokanałowym co zabija wydajność w grach (30% różnicy tylko przez sam fakt Single/Dual Channel). Poza tym nie posiada aluminiowej obudowy !

Aspire 5 również posiada tylko jeden slot, HP Pavilion posiada dwa ale tylko jeden jest aktualnie obsadzony więc wydajnościowo to najlepsza opcja.

 

Przyszła mi na myśl jeszcze jedna opcja. Laptop posiada matrycę IPS, podświetlaną klawiaturę. Nie jest to może topowy model i rzadko kiedy go polecam ale jakby nie patrzeć większość twoich wymagań spełnia a co najważniejsze oferuje o wiele większą wydajność gdyż procesor jest "pełnonapięciowy" a grafika to GTX 1650 - totalnie inna liga. W wieśka pograsz na bardzo wysokich detalach. Tutaj też pamięć jest jednokanałowa ale wydajność i tak jest kilkukrotnie wyższa w grach:

Lenovo IdeaPad L340-15 i5-9300H/8GB/256 GTX1650 - 2999 zł

Edytowane przez manuelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyszła mi na myśl jeszcze jedna opcja. Laptop posiada aluminiową obudowę
L340 nie ma aluminiowej obudowy.Acer i HP w tej konfiguracji oferują identyczną wydajność, ale Aspire 5 ma lepsze czasy pracy na akumulatorze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L340 nie ma aluminiowej obudowy.

 

Racja, nie ma aluminiowej obudowy, coś mi się pomyliło.

 

Acer i HP w tej konfiguracji oferują identyczną wydajność, ale Aspire 5 ma lepsze czasy pracy na akumulatorze.

 

Identyczną ale między sobą. Lenovo jest kilkukrotnie wydajniejsze w grach a takie też zastosowanie przewiduje autor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Identyczną ale między sobą. Lenovo jest kilkukrotnie wydajniejsze w grach a takie też zastosowanie przewiduje autor.

 

Nie odnosiłem się do Lenovo tylko do HP, bo napisałeś

Aspire 5 również posiada tylko jeden slot, HP Pavilion posiada dwa ale tylko jeden jest aktualnie obsadzony więc wydajnościowo to najlepsza opcja.

 

Wszystko zależy czego oczekuje tak naprawdę autor, bo do 3000zł to ma jeszcze np.:

ASUS TUF Gaming FX505DY R5-3550H/16GB/256 za 2899zł

Tylko, że wchodzimy już w laptopy gaimingowe. W Asusie jest np. matowa matryca FHD IPS 120Hz, do tego 16GB pamięci w dualu (to nawet +30% do wydajności) i dedykowana karta RX 560. Ogólnie laptop będzie poniżej L340 jeżeli chodzi o wydajność, ale zdecydowanie powyżej laptopów z MX150/MX250. FX505DY może się pochawalić np. bardzo dobrymi czasami pracy na akumulatorze (~5-5,5h przy zastosowaniach domowo-biurowych) oraz możliwością instalacji jeszcze jednego dysku na złączu SATA (w L340 nie ma takiej możliwości).

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...