Skocz do zawartości
Arthas25

Jaką kartę udźwignie mój sprzęt?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zakupiłem nowy monitor IIyama GOLD PHOENIX GB2888UHSU (28' ,4k) no i pojawił się problem - teraz moja stara karta Ge Force GTX 1050Ti większość gier obsługuje na minimalnych a i czasami nawet wtedy gry przycinają. Przeczytałem, że wina nie tkwi w procesorze ani w ramach. Żeby rozwiązać problem postanowiłem  zakupić nową kartę graficzną - zastanawiam się nad MSI GeForce RTX 2070 GAMING 8GB GDDR6  lub  GTX 1080Ti 11 GB i tutaj nasuwa się moje pytanie która z tych kart będzie lepsza (bądź lepsza pod mój monitor) i czy w ogóle mój sprzęt udźwignie jedną z tych kart?

 

w mojej płytce złącze PCI expres ponoć jest ale tylko 2.0 dodatkowo nie wiem czy zasilacz udźwignie i czy karta się zmieści.

 

mój sprzęt:

 

nazwa: HP Pavilion p6-2475eg

 

płyta główna: Joshua-H61 -uATX (Joshua)

 

pamięć 12GB

 

procesor: Intel Core i7 3770

 

zasilacz: Internal 300W (100V-240V)

 

obudowa: mini Tower (jest to obudowa troszkę mniejsza od tych wielkich boxów przez co nie każda karta tam się zmieści)

 

ps: jeśli karty graficzne są zbyt mocne pozostanie mi wymiana monitora na mniejszy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO 4K możesz śmiało kupić obie (joke) :E 1080Ti jest mocniejszy od 2070, procek w większości gier sobie da radę a przy 4K liczy się najbardziej karta.

 

Edit: Zasilacz rady sobie nie da.

 

Edit: 2 Na tej płycie możesz mieć problem z odpaleniem RTX2070

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zakupiłem nowy monitor IIyama GOLD PHOENIX GB2888UHSU (28' ,4k) no i pojawił się problem - teraz moja stara karta Ge Force GTX 1050Ti większość gier obsługuje na minimalnych a i czasami nawet wtedy gry przycinają. Przeczytałem, że wina nie tkwi w procesorze ani w ramach. Żeby rozwiązać problem postanowiłem  zakupić nową kartę graficzną - zastanawiam się nad MSI GeForce RTX 2070 GAMING 8GB GDDR6  lub  GTX 1080Ti 11 GB i tutaj nasuwa się moje pytanie która z tych kart będzie lepsza (bądź lepsza pod mój monitor) i czy w ogóle mój sprzęt udźwignie jedną z tych kart?

 

w mojej płytce złącze PCI expres ponoć jest ale tylko 2.0 dodatkowo nie wiem czy zasilacz udźwignie i czy karta się zmieści.

 

mój sprzęt:

 

nazwa: HP Pavilion p6-2475eg

 

płyta główna: Joshua-H61 -uATX (Joshua)

 

pamięć 12GB

 

procesor: Intel Core i7 3770

 

zasilacz: Internal 300W (100V-240V)

 

obudowa: mini Tower (jest to obudowa troszkę mniejsza od tych wielkich boxów przez co nie każda karta tam się zmieści)

 

ps: jeśli karty graficzne są zbyt mocne pozostanie mi wymiana monitora na mniejszy :(

 

 

 

Sry ale :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

 

 

 

I teraz

Po pierwsze primo - każdą re możesz przestawić w opcjach na inna rodzielczośc, przy tej karcie to pewnie 1080p ( albo bedzie napisane 1920 × 1080 to to samo), rewelacyjnie wyglądać nie będzie ale będzie się dało grać.

 

Po drugie primo - zasilacz przy tej karcie wyleci w kosmos ( jest o wiele za słaby), procesro zreszta też jest za słaby żeby wykorzystać potencjał tej karty. Do tego procesora to gtx 1660 albo 1660ti ale bez zmainy zasilacz i tak sie nie obejdzie.

 

Edit: faktycznie do rodzielczosci 4k MSI GeForce RTX 2070 GAMING 8GB GDDR6  lub  GTX 1080Ti bedzie ok

 

 

Po trzecie primo ultimo nikt nie otwiera tych drzwi :cool:

Edytowane przez mor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procesro zreszta też jest za słaby żeby wykorzystać potencjał tej karty. Do tego procesora to gtx 1660 albo 1660ti ale bez zmainy zasilacz i tak sie nie obejdzie.

Większość gier, które zadowolą się 8 wątkowym i7 3770, a jest ich ogrom, powinny być bardzo grywalne w 4K z 1080ti

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=p_mzA8zmHzQ

 

Test gier od 14:15s Podsumowanie od 22:00

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy karta się zmieści, to trzeba zmierzyć. Jedyne co musisz kupić, to porządny zasilacz. Ktoś ostatnio polecał

be quiet! System Power 9 600W

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No OK, wymienię zasilacz, ale co dalej, jaką kartę będę w stanie wsadzić do mojego pudła żeby ten monitor 4k miał sens. GTX 1080Ti tak jak na tym filmiku czy max jak ktoś wyżej napisał GTX 1660Ti a może RTX2060??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No OK, wymienię zasilacz, ale co dalej, jaką kartę będę w stanie wsadzić do mojego pudła żeby ten monitor 4k miał sens. GTX 1080Ti tak jak na tym filmiku czy max jak ktoś wyżej napisał GTX 1660Ti a może RTX2060??

Wstawisz każdą która się zmieści. Do 4k im szybsza tym lepiej. Nie widzę żadnych przeciwwskazań.

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawisz każdą która się zmieści. Do 4k im szybsza tym lepiej. Nie widzę żadnych przeciwwskazań.

A ja widzę, płyta "Joshua-H61 uATX" w gotowcu HPka może mieć ograniczony BIOS i nawet z zamontowaniem pascala mogą być problemy i jak przy pascalach jest spora szansa ze się uda, tak bardzo możliwe ze Turinga nie zamontuje.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tym, a nie będę kupować karty żeby później przekonać się, że nie pasuje do płyty głównej itp.

W takim razie pozostaje zanieść monitor do sklepu i wymienić na na inny nie 4 K tylko zwykły Full HD a w przyszłości wymienię cały komputer.

ps: zastanawiam się czy Full HD 27' 1ms 144 hz matryca IPS matowa to rozsądny wybór czy nie będzie trochę za duży i nie pojawią się problemy z brzydkim obrazem lub zacinaniem?? wcześniej miałem monitor Full HD 24' 2ms 60 hz matryca TN matowa i pieknie wszystko chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja siedzę przed 32 calowym kolosem, tyle ze w rozdzielczości 1440p. 144Hz sobie odpuściłem, bo...bo mi to nie potrzebne, wystarcza mi w zupełności 75Hz AOC Q3279VWF, AOC Q3279VWF - 32 cale, 1440p, 75 Hz i FreeSync za 799 zł!

 

Wracając do rozdzielczości, fullHD na 27 calach to trochę marnie, aczkolwiek wielu osobom to wystarcza.

 

Gęstość pikseli na cal wygląda następująco:

 

24' 1080p = 92 pixele na cal (PPI)

27' 1080p = 82 pixele na cal (PPI)

27' 1440p = 109 pixeli na cal(PPI)

32' 1440p = 93 pixele na cal (PPI)

27' 2160p = 169 pixeli na cal (PPI)

32' 2160p = 142 pixele na cal (PPI)

Etc.

 

Im więcej pixeli na jeden cal, tym obraz ostrzejszy, ale im wyższa rozdzielczość, tym więcej wymaga od karty graficznej.

 

Wracając do twojej karty, sugerowałbym pożyczyć od kogoś znajomego jakąkolwiek kartę z rodziny Pascal, jeśli będzie chodzić to i 1080ti powinna.

 

PS Zdaje się pisałeś coś ze GTX1050ti u Ciebie chodzi, wiec i z GTX1080ti problemów być nie powinno. Trzeba tylko znaleźć odpowiednią rozmiarowo kartę do twojej obudowy. Ta ZOTAC GTX 1080 ti mini gwarancja jest chyba najmniejsza. No i trzeba by zmienić zasilacz

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że fHD do 27 cali jest za mała rozdzielczością. Sam mam 24.5 i fHD, widać piksele więc przypuszczam, że na 27 będzie tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080Ti jest kusząca, ale jak ktoś już wyżej pisał " bardzo możliwe, że płyta główna nie zamontuje Turinga" (cokolwiek to jest?). Niestety nikt ze znajomych mi nie jest w stanie pomóc gdyż znają się na tym gorzej ode mnie a tym bardziej nie posiadają dobrych kart graficznych :/

A jak wypadają te monitory 27' z rozdzielczością troszkę większą niż Full HD? są kompatybilne z grami? z tego co widzę 2560 x 1440 są w miarę popularne.

Edytowane przez Arthas25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080ti to jest Pascal tak samo jak Twoje obecne 1050ti więc jest bardzo duża szansa, że będzie działać. Tak samo 1070, 1070ti czy 1080. Tylko nie kupuj ich nowych, bo to nie ma sensu (ceny w stosunku do nowej generacji). Szukaj z drugiej ręki, najlepiej od gracza a nie po koparce i z możliwie długą gwarancją.

 

Turing to nowa architektura obecna w gtx 1660, 1660ti i serii RTX. Tutaj jest ryzyko, że z powodu płyty OEM możesz mieć problem.

 

Gtx 1070ti, 1080 i 1080ti już się spokojnie nadają do grania w qhd (1440pi).

 

Dla fhd (1080p) gtx 1070 to sensowny maks dla Twojego obecnego procesora.

Dla wyższych oczywiście potrzebujesz mocniejszą jak pisałem, ponieważ procesor i karta graficzna nie skalują się tak samo w stosunku do rozdzielczości.

 

Twój obecny 1050ti jest już bardzo słaby i w zasadzie to od zawsze był. Zwykły rx570 4GB, który nowy kosztuje ok 600zł jest wydajniejszy o ok 50% (jeśli nie więcej w niektórych tytułach). Także kartę graficzną jak najbardziej warto wymienić.

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080Ti jest kusząca, ale jak ktoś już wyżej pisał " bardzo możliwe, że płyta główna nie zamontuje Turinga"

Jest też bardzo możliwe że ten ktoś się nie zna. A jest pewne, że ten ktoś pisze na zasadzie: "wydaje mnie się, że jest bardzo możliwe".

Poza tym masz prawo zwrotu jeśli ci nie będzie działać (przy nowej karcie).

1080ti to tak samo pascal, czyli to co masz teraz.

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27" FHD jest jeszcze OK, ale 32" to już.... to już nie jest dobry pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080Ti jest kusząca, ale jak ktoś już wyżej pisał " bardzo możliwe, że płyta główna nie zamontuje Turinga" (cokolwiek to jest?). Niestety nikt ze znajomych mi nie jest w stanie pomóc gdyż znają się na tym gorzej ode mnie a tym bardziej nie posiadają dobrych kart graficznych :/

A jak wypadają te monitory 27' z rozdzielczością troszkę większą niż Full HD? są kompatybilne z grami? z tego co widzę 2560 x 1440 są w miarę popularne.

Przecież napisałem Ci ze jak 1050 ti u Ciebie pracuje, to 1080 ti tez powinien, ta sama rodzina kart.

 

Monitor już masz, pora zmienić kartę, niestety do 1080ti potrzebny Ci będzie mocniejszy zasilacz niż HP'kowski 300W

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam zbyt wiele czasu by bawić się w kupowanie kart przez neta, sprawdzanie ich i ewentualne odsyłanie. (Opiekuję się chorą żoną dodatkowo na głowie mam dwóch czortów :) )

Jeśli ktoś jest w stanie jakoś sprawdzić czy moja płyta główna obsłuży kartę 1080Ti był bym bardzo wdzięczny. Zależy mi na solidnym sprawdzeniu nie: być może, powinna, raczej tak, możliwe czy.

z góry dziękuję.

 

To jest dokładnie płyta główna i sprzęt który posiadam (nie licząc grafiki ponieważ wcześniej ją wymieniłem) :

 

https://support.hp.com/lv-en/document/c03649671

Edytowane przez Arthas25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt CI nie da gwarancji 100% Pewne sa tylko śmierć i podatki podobno, a to stara płyta i może być różnie, opierać się można tylko o to, ze skoro 1050ti działa a 1080ti jest z tej samej rodziny "Pascal', to tez działać będzie.

 

PS żeby odesłać kartę nie musisz wychodzić nawet z domu, gorzej bo 1080ti to już chyba tylko używki i sprzedający niekoniecznie musi chcieć ją przyjąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie ma czasu to trzeba mieć pieniądze. Ale nawet jak kupisz nową płytę, to jak masz pecha to może się zdażyć, że coś będzie nie działać. Są przypadki, że nowa karta i popsuta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne "sprawdzenie" jakie można zrobić to googlować na forum HP i tomshardware. Szczególnie na forum HP mogą wiedzieć coś więcej. Nigdzie w specyfikacji nie będziesz mieć napisane wprost, że jest kompatybilna.

Przypadek kogoś z gtx 1080 będzie znaleźć bardzo ciężko, ponieważ... ile osób wkłada tak mocną i drogą grafikę do takiego sprzętu? U Ciebie to ma sens jedynie ze względu na rozdzielczość.

 

Ale pytań o gtx1060 trochę znalazłem:

https://forums.tomshardware.com/threads/gtx-1060-with-h-joshua-h61-uatx.2888790/

https://h30434.www3.hp.com/t5/Desktops-Archive-Read-Only/1060-GTX-with-Joshua-H61-UATX-motherboard/td-p/5893229

Jedyny wniosek taki, że potrzebujesz BIOS w wersji 8 lub wyższej ale musisz ją mieć skoro 1050ti działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązałem wymieniając nowy monitor gold phoenix (4k) na Monitor SAMSUNG Curved QLED LC27HG70QQUXEN (1440p). Wydaje mi się, że z rozdzielczością 1440p moja karta GTX 1050Ti sobie poradzi przynajmniej na "średnich".

A jeśli nie to wymienię grafikę, być może nie będę musiał wymieniać jej na taką za 2 tys i dodatkowo zasilacza. Do 1440p powinny znaleźć się karty które będę miał pewność, że mój sprzęt obsłuży.

ps; Nowy monitor będę miał najpóźniej we wtorek, od razu przetestuje i dam znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu zmień grafikę, nie ma co się mordować.

Bierz minimum 1660/2060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu zmień grafikę, nie ma co się mordować.

Bierz minimum 1660/2060.

 

Na razie wstrzymam się z zakupem grafiki. Według tego filmiku powinienem spokojnie sobie pograć.

ale zobaczymy.... jeśli będzie trzeba to pomyślę nad zamianą Ge force na radeona ponieważ ten monitor posiada free sync 2.0 ale to już tak żeby nie wymieniać nic po za kartą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie wstrzymam się z zakupem grafiki. Według tego filmiku powinienem spokojnie sobie pograć.

ale zobaczymy.... jeśli będzie trzeba to pomyślę nad zamianą Ge force na radeona ponieważ ten monitor posiada free sync 2.0 ale to już tak żeby nie wymieniać nic po za kartą.

Wszystko zależy od oczekiwań. Dla większości tutaj 1050ti do 1440p to zdecydowanie za mało. To karta bardziej do fhd i to do średnich ustawień. Na PC na dodatek z reguły za standard uznaje się 60fps choć oczywiście konsolowe 30 jest grywalne.

Gry akurat w tym teście nie są też najbardziej wymagające. Jedynie wiedźmin 3 jest takim nadal wyznacznikiem jeśli chodzi o wydajność grafiki i bliżej mu do obecnych produkcji pod tym względem.

 

Nie musisz wydawać 2k na kartę, żeby zobaczyć dużą różnicę. 1050ti jest obecnie bardzo słabą kartą.

Żeby nie być gołosłownym:

rx570 vs 1050ti

 

gtx1660 vs 1050ti

Ten niestety na i5-7400 i gtx1660 bywa ograniczany.

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monitor przyszedł wczoraj rano :) przetestowałem takie gry jak CIV6 - mapa ogromna, WoW, RE2 2019, Blair Witch 2019, Pillars od Eternity, Skyrim SE, The Sinking City.

Powiem tak. na Medium wszystkie gry działają płynnie, Na High niektóre gry: RE oraz Blair Witch tracą na płynności w takim stopniu, że granie to po prostu męka.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony jakością monitora , wrażenia są niesamowite - odpalam grę i czuję się trochę tak jak bym grał w zupełnie coś innego, warto było dopłacić te 350zł i wymienić iiyama'e na tego samsunga.

Jedyny mankament to denerwująca podstawka która uniemożliwia mi podsunięcie monitora do ściany, w tygodniu zakupie uchwyt i przymocuję monitor do ściany.

 

Możliwe, ze w niedalekiej przyszłości zakupię lepszą kartę, najprawdopodobniej GTX1060ti, chyba, ze mój sprzęt odpali coś lepszego np: GTX1070?

Istnieje jeszcze opcja zakupu drugiej karty GTX 1050Ti i podłączeniu 2 kart ale nie wiem czy to ma większy sens i jak to będzie wyglądać: 2x GTX 1050Ti vs GTX 1060ti?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...