Skocz do zawartości
spider182

Monitor do +- 800 zł głównie gry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zamierzam kupić nowy monitor 23.8"-24.5" do gier typu RPG, survivale itp.Obecnie mam starą TN-ke iiyama 1900S, po 10 latach niestety rozlała się matryca w dwóch miejscach, więc teraz już jest motywacja by przenieść się na coś nowszego. Poniżej podaje specyfikacje mojego komputera, w niedalekiej przyszłości będę zmieniał GPU oraz dokupię pamięć.

 

Gram raczej w wolniejsze gry więc poluje na coś z matrycą IPS, min 75hz, działający freesync na karcie z nvidia, zastanaawiałem się też nad rozdzielczością 2k ale nie wiem czy przy moim obecnym sprzęcie ma to sens. Zależy mi na ładnych kolorach, dobrym kontraście, 75hz, może byc i nawet pivot, hub USB ale nie koniecznie.

 

Modele jakie mnie interesują na dzień dzisiejszy to: Philips 245E1S/00, AOC C24G1, Acer B247YBMIPRX, może i nawet AOC 24G2U ale te 144hz chyba niepotrzebne dla mnie.

 

Dużo złego natomiast naczytałem się o LG 24MP59G-P, znajomi tez odradzają, monitory iiyama który długo mi służył także nie bardzo ponieważ dużo ludzi pisze że to tzw "żarówy". Bardzo proszę o poradę i sugestie. Pozdrawiam Serdecznie !

 

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 (SPC130)

Zasilacz - XFX TS550W 120mm 80+ Bronze

Płyta Główna - GIGABYTE P67A-UD3

Procesor - Intel Core i5-2500K Sandy Bridge - OC do 4.3 Ghz

Karta Graficzna - MSI GeForce GTX 660 Gaming OC

Pamieć - Corsair 2 x 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 XMS3

Dysk SSD Crucial BX200 240GB

Edytowane przez spider182

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zamierzam kupić nowy monitor 23.8"-24.5" do gier typu RPG, survivale itp.Obecnie mam starą TN-ke iiyama 1900S, po 10 latach niestety rozlała się matryca w dwóch miejscach, więc teraz już jest motywacja by przenieść się na coś nowszego. Poniżej podaje specyfikacje mojego komputera, w niedalekiej przyszłości będę zmieniał GPU oraz dokupię pamięć.

 

Gram raczej w wolniejsze gry więc poluje na coś z matrycą IPS, min 75hz, działający freesync na karcie z nvidia, zastanaawiałem się też nad rozdzielczością 2k ale nie wiem czy przy moim obecnym sprzęcie ma to sens. Zależy mi na ładnych kolorach, dobrym kontraście, 75hz, może byc i nawet pivot, hub USB ale nie koniecznie.

 

Modele jakie mnie interesują na dzień dzisiejszy to: Philips 245E1S/00, AOC C24G1, Acer B247YBMIPRX, może i nawet AOC 24G2U ale te 144hz chyba niepotrzebne dla mnie.

 

Dużo złego natomiast naczytałem się o LG 24MP59G-P, znajomi tez odradzają, monitory iiyama który długo mi służył także nie bardzo ponieważ dużo ludzi pisze że to tzw "żarówy". Bardzo proszę o poradę i sugestie. Pozdrawiam Serdecznie !

 

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 (SPC130)

Zasilacz - XFX TS550W 120mm 80+ Bronze

Płyta Główna - GIGABYTE P67A-UD3

Procesor - Intel Core i5-2500K Sandy Bridge - OC do 4.3 Ghz

Karta Graficzna - MSI GeForce GTX 660 Gaming OC

Pamieć - Corsair 2 x 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 XMS3

Dysk SSD Crucial BX200 240GB

Proszę o poradę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

245E1S - 1440p IPS

C24G1 - zakrzywiony 1080p VA

24G2U - 1080p IPS

Wolisz IPS czy VA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

245E1S - 1440p IPS

C24G1 - zakrzywiony 1080p VA

24G2U - 1080p IPS

Wolisz IPS czy VA?

 

Ten 245E1S - 1440p IPS ogólnie spoko, ale niewiem czy taką rozdziałkę utrzyma mój leciwy Msi GTX660 OC, pozatym słyszałem że większe rozdziałki niż FHD na 24" niema sensu. AOC C24G1 na początku mój faworyt, ale to samo czy warto kupowac zakrzywiony ekran na 24"? Pozatym matryca VA jak najbardziej mi pasuje, mam 50" TV z matrycą VA i i bardzo sobie tą czerń chwalę, jak miałem do wyboru wziąść TV z VA czy IPS, zdecydowanie wole VA, ale czy do gier VA jest dobre ? Nie będzie wiekszego smużenia itp ? Obecnie skłaniam się do zakupu 24G2U, bardzo dobry stosunek jakości do ceny ,ale powiem szczerze że aż tak mi nie zależy na 144hz, must have to freesync działający na zielonej karcie i te 75hz IPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...