Skocz do zawartości
zibi1337

rx 580, wiatraczki się nie kręca

Rekomendowane odpowiedzi

hej, kupiłem kilka dni temu używanego rx 580 i mam problem bo po podłączeniu komputer mi się odpala(mam czarny ekran) ale wiatraczki się nie kręcą

ta karta posiada PCI-E 8-pin, mój zasilacz ma 6+2 pin ale z tego co czytałem na luzie powinno wszystko działać

mój zasilacz:corsair 450w

płyta główna:ASRock H110M DVS R3.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak masz czarny ekran, to znaczy ze nie wyświetla tez obrazu, czyli prawdopodobnie jest karta z...psuta.

 

Możesz pokombinować z innym wyjściem (drugie HDMI, DP czy DVI), ale pewnie to nic nie pomoże.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatraczki mogą się nie kręcić przez tryb półpasywny (chyba że przy rozruchu powinny, tego nie wiem).

Upewnij się że zasilanie karty jak również sama karta są dobrze podłączone. Upewnij się że kabel jest dobrze podłączony, być może go nie włożyłeś do końca lub wyskoczył.

Sterowniki po poprzedniej karcie usunąłeś?

Z jakiego źródła pochodzi ten RX? Radeony 570 i 580 były całymi paletami kupowane przez górników, wszystkie aukcje na Allegro gdzie ktoś sprzedaje 6 takich samych kart to ex-koparki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatraczki mogą się nie kręcić przez tryb półpasywny (chyba że przy rozruchu powinny, tego nie wiem).

Upewnij się że zasilanie karty jak również sama karta są dobrze podłączone. Upewnij się że kabel jest dobrze podłączony, być może go nie włożyłeś do końca lub wyskoczył.

Sterowniki po poprzedniej karcie usunąłeś?

Z jakiego źródła pochodzi ten RX? Radeony 570 i 580 były całymi paletami kupowane przez górników, wszystkie aukcje na Allegro gdzie ktoś sprzedaje 6 takich samych kart to ex-koparki.

Kartę kupiłem z jakiejś firmy na allegro, ponad 15 lat ma i 98% pozytywnych, sprzedawali oni 6 takich samych rtx wiec :D

Mam 6msc gwarancji więc jak jutro prawdopodobnie odeśle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...