Skocz do zawartości
damion20

Jaki procek w przyszłym roku.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie jaki procek będzie lepiej kupić w przyszłym roku, tak do kwietnia. z Intela czy Ryzena do gier, czy coś ma się zmienić do tego czasu na rynku by nie zarlo dużo prądu. Koszt 700 zl lub ewentualnie 899 zł. Czy np warto jeszcze coś kupić z 6 lub 7 generacji Intela jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj... Powróżyć z kryształowej kuli, fusów, czy zwierzęcych trzewi? XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w okolicach lata wyjdą nowe Ryzeny i pierdyliard odsmażanych inteli do tego czasu, ale moja kryształowa kula traci właśnie możliwość aktualizacji danych, więc może się mylić.:E

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierdyliard odsmażanych inteli do tego czasu,

Początek 2020 roku wraz z nowym gniazdem LGA 1200

 

Pewnie w okolicach lata wyjdą nowe Ryzeny

Prędzej końcówka lata/jesień 2020 roku - na razie ew.data premiery Ryzenów 4xxx jest na chwilę obecną mocno wątpliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej końcówka lata/jesień 2020 roku - na razie

To dalej okolice lata :E

 

ew.data premiery Ryzenów 4xxx jest na chwilę obecną mocno wątpliwa.

 

Ale ZEN3 jest juz podobno gotowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym,że ZEN3 już praktycznie jest gotowy,tylko trzeba pamiętać,że AMD u TSMC ma ograniczone moce przerobowe,TSMC klepie 7nm dla co najmniej kilku firm.

Mnie ciekawi jak w Ryzenach 4xxx będzie wyglądać rozłożenie chipletów na PCB - czy zmienią położenie CCD z boku na środek czy dalej zostaną przy schemacie z Ryzenów 3xxx - rozłożenie CI/OD na środek i CCD na bok nie był racjonalnym podejściem z punktu temperatur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje ze wydadzą ZEN3 czas, choć pewnie znów będą jaja z BIOSami, Co do ZEN4 kiedyś czytałem jakaś plotkę, ze to ominą, bo chińczykom ta cyfra "4" się źle kojarzy (nie wgłębiałem się w temat, cyfra związana ze śmiercią, czy coś tam innego :E) i wydadzą to jako ZEN5, co wskazywałoby być może, ze zen 3 będzie ostatnim prockiem pod AM4. Cholera ich wie, nie będę odlatywał tak daleko w przyszłość, skupię się bardziej na tym, ze skoro PS5 ma być na ZEN2, to upgrade z Ryśka 2600 na ZEN3 w 2020r(bez względu na miesiąc i to ze będzie to tylko lekko poprawiona wersja ZEN2), powinien mi zapewnić spokój na długo :E

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie jaki procek będzie lepiej kupić w przyszłym roku, tak do kwietnia. z Intela czy Ryzena do gier, czy coś ma się zmienić do tego czasu na rynku by nie zarlo dużo prądu. Koszt 700 zl lub ewentualnie 899 zł. Czy np warto jeszcze coś kupić z 6 lub 7 generacji Intela jeszcze?

 

Wróć na wiosnę...tylko nie ta od biedroniaszczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera ich wie, nie będę odlatywał tak daleko w przyszłość, skupię się bardziej na tym, ze skoro PS5 ma być na ZEN2, to upgrade z Ryśka 2600 na ZEN3 w 2020r(bez względu na miesiąc i to ze będzie to tylko lekko poprawiona wersja ZEN2), powinien mi zapewnić spokój na długo :E

 

Ja biorę teraz ZEN2 8 rdzeni/16 wątków (7 3700X) i powątpiewam czy to starczy żeby ogarnąć tytuły tworzone na rozpasaną sprzętowo PS5. Ja tam szklanej kuli nie potrzebuję i dobrze wiem, że dobrego czasu na zakup kompa nie ma i nie będzie, chyba, że zbliża się apokalipsa zombie :D. Przy okazji Wiedźmina 3, kupiłem GTX 970 (ze sławnym 3,5 GB RAMem), chwilę później wyszły GTXy z 8 GB RAM. Teraz, z okazji Cyberpunka, kupuję 8 rdzeni od AMD + RTX-a - w przyszłym roku pewnie 10 rdzeni od Intela, Zen 3 wyraźnie wydajniejsze i dużo lepsze RTX-y (mam nadzieję, że będą drogie jak cholera, żebym nie żałował) :E

Edytowane przez GS01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GS01@ mówisz że ten sprzęt co masz w sygnie to już by Cyberpunka nie ruszył? Nawet w 720p? :)

Gorzej będzie jak tak wszyscy się napalają na tego Cyberpunka, a się okaże że wielu graczy powie: "Eee ch*, jednak nie moje klimaty" Ja tak powiedziałem przy Wiedźminie 3 :) A czekałem na premierę jak na zbawienie.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...