Skocz do zawartości
maryn

Test plyty glownej bez pelnego podlaczania

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem cpu, plyte, ram w zestawie na allegro ale musze przyznac podlaczenie wszystkego troche mnie przerasta. Plyta to stary Oem acera q65h2-am, instrukcja jest strasznie zagmatwana ale przeszukalem stare tematy na pclab i znalazlem jak podlaczyc front panel, mimo to nic nie startuje i nie jestem pewien czy cos spartolilem czy sprzedano mi niedzialajacy sprzet. Podlaczylem minimum czyli cpu, zasilanie 24 pin power atx, cooler cpu,4pin cpu power i 2 kosci ram (do tych czesci mam pewnosc ze sa 100% poprawnie podlaczone) pytanie czy to powinno wystarczyc zeby zobaczycz czy sprzet jest sprawny (chocby dzialajace coolery) bo obecnie nawet z podlaczonym front panelem do ktorego nie mam prwnosci absolutnie nic sie nie dzieje po podlaczeniu zasilania.

Edytowane przez maryn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz odłączyć front panel i sprawdzić czymś metalowym (np. śrubokrętem) czy komputer startuje po styknięciu się 2 pinów z front panela płyty głównej.

Możesz też testować dla pewności na 1kości RAM.

 

Sprawdź czy zasilacz jest włączony ( z tyłu obudowy). Komputer najlepiej złóż na pająka ( poza obudową)

Edytowane przez Kushira

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Front panel nie musi być podłączony w ogóle. Płyta ma też głośniczek zamontowany na niej, więc nie musisz kombinować i z tym.

Wyciągnij bateryjkę podtrzymującą ustawienia BIOSu i odłącz komputer całkowicie od prądu na kilka minut. Następnie - po włączeniu zasilania, czymkolwiek metalowym połącz na chwilę ze sobą dwa piny na płycie, gdzie normalnie podpinał byś przycisk Power i sprawdź status. Piszczy? Uruchamia się na jednej kości RAM? A jak wyjmiesz RAM całkowicie? CPU dobrze jest osadzony? Nie ma wygiętych PINów w sockecie? CPU jest kompatybilny z płytą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zapomnialem ze wtyczke od zasilania wczesniej wypialem z listwy...

W kazdym razie po wcisnieciu przycisku power cpu cooler sie kreci ale glosniczek nie piszczy nawet bez ramu, podlaczylem monitor z ramem zeby zobaczyc czy laduje bios, ekran wogole nie odpala (rozumiem ze powinien sie wlaczac nawet bez hdd podlaczonego). Co do procesora to jest i5 2400 ktory byl w zestawie uzywany na tej plycie przez wczesniejszego wlasciciela.

Edytowane przez maryn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebralem go calkowicie i wymontowalem procesor i ku memu zdziwieniu oto co zobaczylem

 

https://imgur.com/a/romUmbb

 

Plyta przyszla z cpu juz wmontowanym

I zablokowanym wiec to co widzicie to sprawka sprzedawcy, jakas dziwna substancja (moze pasta?) Ale jest twarda i nie chce za bardzo zejsc poza tym brakuje 2 nozek w jednej polowie (tej dziwnie "splaszczonej" co tez nie wiem czy jest normalne do tej pory mialem tylko cpu amd).

Zakladac spor na allegro czy probowac to czyscic igla?

 

Edit

https://m.imgur.com/a/TO9Jyeu

 

Nowe zdjecie po wyciagnieciu starej pasty cienka igla widac ze dwie nozki zostaly przez nia wgniecone, dodatkowo jestem praktycznie pewien ze 3 brakujace w drugiej polowce gniazda sa faktycznie wylamane. Czy to ma prawo dzialac?

Edytowane przez maryn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...